Strumfi de iulie-august 2007 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Hai ca am incercat sa pun la semnatura filmuletzul sper sa mearga.

Am vazut cartea in link-ul de la Ashera si pare interesanta de studiat.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz

M-am facut fata mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Brazuka, ce dulceatza de fetitza!!!! Ce rade ea, iti vine s-o papi!!!! M-ai innebunit!
Nico, multumim!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Am schimbat listuta; daca sint greseli ziceti si se rezolva. Am mai lasat (pina saptamina viitoare) citeva mamici care nu au zis nimic azi dar au raportat ceva in ultima luna.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

nu mai e nimeni?
sting eu lumina?
ok.

noapte buna, strumfarime si supermamici !


pupici!

gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)


poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

buna seara fetele, sau buna dimineata

am intrat sa dau raportul pt lista de slabit: am reusit sa ajung la 65!

in rest toate bune, iar eu dupa ce reincepusem serviciul, acum sunt aproape intre joburi ca mi se desfiinteaza postul :D asa ca... daca o sa gasesc ceva bine, daca nu revin in cic ca si acasa e nevoie de mine

"bebeloiul" meu e bine, e un pofticios si un mancacios, noaptea inca se mai trezeste cel putin de doua ori, nu are nici un dinte si dupa ce incepuse cu ta-ta si te-te, acum zice ma-ma si ba-ba :D

va pup pe toate cu mult drag,
daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Cafera, nu dai cafea asa dimineata? O dau eu, atunci! Buna dimiii!!
Danis, ce-i la gura lu' ala micu'! Ptiu, ptiu, ptiu sa nu-l deochi!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

brazuca25, foarte dulce frumoasa ta. Am ras si eu cand am vizionat.

Ilinca e si ea o mare amatoare de ras. Ne urmareste reactiile si cand vede cata placere ne produce se chinuie sa rada.

Cat despre NU, cred ca nu trebuie sa abuzam in utiluzarea lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

dragele mele va multumesc pentru cuvintele voastre frumoase,ca ati fost alaturi de mine si v-ati rapit putin din timpul vostru pt a-mi scrie cateva cuvinte frumoase,asta e spiritul pe care l-am adorat aici la noi la odisee si apoi la strumfi.si acum citind peste 10 pagini din urma am asa un sentiment ca sunt din nou "acasa".
eu(oricat ar suna de infantil) nu-mi revin...adica ma tot uit pe geam sa-mi vad catelul in tarc,vorbesc in continuare la plural cand e vorba de caini...ma duc si pun lumanari in spate si flori,acolo unde am ingropat-o.ma doare enorm ca era singurul caine cu care eli putea socializa,si acum cand mergem la tarcul ei elisa o cauta cu privirea,se uita in jos in dreapta si stanga sa o vada...eu de cand ma stiu am avut animale,mai ales caini,m-a durut atat de mult acum incat am zis ca nu ne mai luam nici un caine...dar....o am pe elisa si as vrea sa mai am cel putin un copil si un lucrul fff important pe care vreau sa-l introduc in educatia lor este cum sa se poarte cu necuvantatoarele,sa le respecte ca pe niste egali de-ai nostri,si sa invete sa le ingrijeasca.asa ca fara sa incercam sa o inlocuim vreo-data pe shely a mea eu cu sotul meu cochetam cu ideea de a-i lua elisei la un an un frumos cadou patruped.
nico am vazut pozele cu micutzii tai ,andra e fata mare,eleganta si serioasa,pozele cu florile mi-au placut in mod deosebit.

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

votati bulina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

ieri am fost in ungaria eu la "revizia" aparatului meu si eli la ortoped.fibromul meu e prin zona,mititel dar e.mi-am facut pap-ul si examen de secretie,eco si tot ce trebuie.eu mai vreau un copil si mai am unul de crescut asa ca sunt pt piaza buna trece primejdia rea...
elisa e perfecta asa a zis dr nu io.are intr-adevar articulatiile genunchiului mai elastice daca le pot spune asa,pt orice eventualitate ii voi face si un film.
citesc cu drag orice scrieti de strumfii vostri,mai ales de evolutiile lor.asa ca hai sa scriu cateva cuvinte si de eli.
so,eli a mea are 9 luni si un pic si 9 kg si un pic mai exact 100g..nu merge sta in picioare cateva secunde dupa care se aseaza repede,efectiv ii e frica,o sperie aceasta pozitie.cand va fi pregatita va merge eu una nu-mi fac nici o problema,dr mi-a zis sa nu o las deloc in picioare pana la un an,ii fortez articulatiile aiurea.nu merge nici in patru labe se taraie sau se invarte in jurul burtii cand sta in aceasta pozitie si da din maini si din picioare ca un inecat.este cel mai vesel copil,acum stiu ca noua asa ni se pare dar rade fata asta si cu unghiile!afara e serioasa dar daca o intrebi ceva de vorba o apuca rasul.am invatat sa facem cu mana "ciau-ciau" nu tot timpul dar deja mult mai des e fff fericita cand ne jucam asa.noua ne face "draga-draga" pe fata adica ne mangaie si ne musca de drag.mananca bine,dar refuza laptele praf sincer am incercat sa-i dau de doua ori si nu am nici o sansa.lapte mai am dar ea ar vrea mai mult,se uita seara in ochii mei dupa ce se golesc sanii ca doua stafide, trage,nu mai vine si apoi incepe sa geama asa incet...mi se rupe sufletul,sunt la faza asta de vre-o luna,am baut tot ce se poate pe piata pt stimularea lactatiei si mai mult nu mai vrea nici cum...asa ca dupa tzitzi vine ceaiul care e singurul acceptat.mai baga vre-o 100-200 ml de ceai si somn de la 8 seara la 7 dimineata(sunt o fericita asa-i?)
ieri in ungaria a fost tare maraita,ii iese dintisorul nr 7 incisivul lateral jos...
zice tata de ma scoate din minti,mama numai cand e maraita sau vrea ceva de la mine,si in rest toata ziua ata,papa,dada,si multe alte sunete pe care numai ea le stie....
e inebunita dupa baie unde sta singurica in fundetz fara suporturi si alte chestii da din maini si picioare si rade de nu mai poate cand se stropeste singura.vreau sa o filmez in baie eu asa copil fericit ca e in apa nu am vazut demult.
si ar mai fi o mie de lucruri dar ma nesimtesc
si uite ca am scris azi cat pt toata luna...

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

votati bulina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...

Mergi la inceput