Piticodromul de Sept - Oct 2005 (203)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Multumesc Codruta pentru sfat dar nu prea merge. Kiwi pe stomacul gol nu vrea, ii bag in piure de fructe zilnic dar n-are efect. Si cu painea ii dau si-asa, si-asa, ca nu-i place painea neagra deloc.
Summit fericit!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

As lua si eu o masina sau ceva cu pedale pentru Paste. Daca pedalele sunt in afara, ca la tractoare, e OK? Adica le folosesc mai mult?
Dinu ar vrea motocicleta dar nu am vazut cu pedale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Mihaela, ai sa razi, dar baietii mei cer si bere

Mai exact "sprit de bere". Si cu acordul pediatrei primesc.
Reteta: se ia un pahar cat mai mare, se pune un degetel de bere si restul apa minerala si face-o spumaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Asa, Anya, invata-i de mici cu greul!
Am fost la plafar si-am cumparat tarate de grau, prune uscate si miere. Incerc o noua combinatie pentru Ana.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Miflore succes! Tin pumnii sa se rezolve problema Anei.

Tonnia eu cascand gura prin parcuri, pe la alti copii... am ajuns la concluzia ca tractorul ar avea o viata mai lunga in familie .

Mai... nu stiu cum e pe la voi dar de cand cu Summit-ul asta traficul e mai lejer ca niciodata... e bestiala treaba... in loc de 45 min pana la munca fac 20... daca-i asa pai sa tot faca astia saptamanal cate un summit! Niciodata de cand lucrez aici (1.3 ani) n-am facut sub 20 min de la Izvorul rece la Iancului (2 statii)... Ieri am facut 7 min!!!(

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Da, se circula grozav, s-a golit Bucurestiul, numai ca mie nu mi-au mers telefoanele ieri vreo 3 ore, nici fixul nici mobilele. Altfel, imi convine.
Si mie imi plac tractoarele, chiar la ele ma uitam acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Da, si eu am facut 15 minute azi de la kiseleff, unde il lasasem pe matei, pana in militari apusului

Copilul meu vrea trotineta. Dar eu nu mai bag nici un ban in mijloace de transport, n-are decat sa se descurce cu ce are, adica masinuta la care da din picioare, fara pedale, si tricicleta.

Mihaela, ce faci cu taratele, mierea si prunele? Cum le combini?


Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Antonia, Irina, daca va hotariti la un tractor ziceti detaliile aici, sa le vad si eu.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Ma scuzati pt. deranj da' vroiam sa va rog sa-mi votati si mie fetele ("daca va face placere, daca nu, nu-i nici o suparare" cum ar zice socra-miu); multumesc fetelor care deja ne-au votatsuntem aicihttp://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=21si aicihttp://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=44sar'na.www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:




pot? sau m-ati uitat?

nu stiu ce sa scriu...doar ca mi se facuse dor de voi..Noi suntem bine...in general(racelile repetate si mucii de rigoare nu se mai pun).
Noelia merge la cresa din ianuarie...inpropriu spus fiindca daca fac un mic calcul cred ca mai mult a stat acasa. Daca e bolnavioara nu o primeste...si ea cum in ultima vreme e foarte sensibila ...am tinut-o mai mult acasa.
Abia astept sa o trec la copii de peste 3 ani fiindca aici mi se pare ca se plictiseste, neavand activitati...acest lucru sper sa se intample cat mai repede.

iar despre mine...eu din ianuarie lucrez si eu..e..ok..nu vreau sa ma plang prea tare.

cam atat despre noi.

ps am vazut ca se discuta...si noelia plange la spalatul pe cap...la ea "baie" ar trebui sa insemne doar balaceala.

va pup si sper sa reusesc sa mai intru sa va citesc dar sa si scriu

Mergi la inceput