Despre Dr Marinca Delia

Despre Dr Marinca Delia | Autor: bebei2008

Link direct la acest mesaj

Buna seara!
O cuoaste cineva pe dna dr Marinca Delia de la spitalul CFR 2?
A nascut cineva cu dumneai de curand?
va rog frumos as dori detalii despre acest medic si spital.
va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns donraulo spune:

Si eu sunt interesat de aceleasi lucruri, respectiv, am tot citit pe forum pareri pro sau contra referitoare la diversi medici, ceea ce ne ajuta enorm de multi pe toti sa ne informam si sa ne formam o opinie.
Din pacate nu am reusit nici eu sa gasesc nicio informatie despre dna dr. Delia Marinca de la CF2.
Sa subinteleg ca este ocolita de toata lumea, ca nu a nascut nimeni cu dumneaei sau care alta varianta ar fi cea corecta.

Astept cu interes raspunsurie voastre.

Cu multumiri anticipate,
donRaulo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruti spune:

Dr.MARINCA este un medic ffff bun.Eu am nascut cu ea o fetita fff frumoasa de 3700gr.Am nascut prin cezariana dar ea nu este adepta acestui lucru.Uni spun ca este mai nesuferita si ca are toane dar cu mine a fost ok.Ma consultat mereu ;echo analize etc.si dupa ce am nascut a avut grija de mine.este super.SPITALUL este curat cel putin maternitatea este misto moderna cu paturi cu telecomanda si tot personalul este bun.Seful de sectie dr Tanase este de asemenea ffff bun si apreciat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mai are cineva informatii despre aceasta dna dr? Mi-a fost recomandata de cineva, dar nu prea gasesc informatii despre dansa!

Va rog, orice parere mi-ar fi de mare ajutor!

Multumesc anticipat!

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Sa inteleg ca nu a nascut nimeni cu aceasta dna dr?

5+
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

Draga alex25,
mergi cu toata increderea la dna dr Delia Marinca.E un medic de exceptie.
Si eu auzisem tot felul de pareri desprea ea,dar cand am ajuns la dumneaei am regretat ca nu m-am dus mai devreme.
Povestea mea nu e una cu final fericit,in sensul ca am pierdut sarcina la 29 de saptamani(oprita in evolutie).
Poate acest lucru te descurajeaza,ca doar am pierdut copilul sub supravegherea doamnei doctor.
Eu am avut o sarcina cu probleme,uter bicorn,hematom ,sangerari,contractii,stat numai la pat...eu sunt convinsa ca dna dr a facut tot ce a putut pt a-mi salva bebelusa,dar nu a depins numai de dumneaei.Mergeam la control aproape saptamanal,m-a spupravegheat indeaproape,analize,eco...
Imi raspundea la orice intrebare,puteam sa o sun la orice ora,nu se uita cati bani ii bagi in buzunar,trateaza totate pacientele la fel,cu acelasi profesionalism si aceeasi amabilitate.
Cand a trebuit sa-mi declanseze nasterea era de garada.a inceput dimineata cu perfuzii si tot ce era nevoie.eu nu reactionam,abia simteam contractiile,ca sa nu mai vb de dilatatie.
in acea zi nu s-a intamplat nimic,dansa a doua zi iesea din garda.
Vreau sa-ti spun ca dupa 24 de ore de garda,nu a plecat acasa,a ramas langa mine toata ziua,iar eu abia noaptea la 2 am reusit sa nasc.
M-a incurajat,a fost langa mine in cele mai grele momente,a plans odata cu mine...e un om minunat.
Am apreciat enorm faptul ca nu a plecat in ziua ei libera si a ramas langa mine pana noaptea.
Si inca ceva...nu a acceptat niciun ban. nu stiu cati medici procedeaza astfel,unii nu stiu cum sa profite mai repede.

Mergi la dansa cu toata increderea.Cand o vei intalni imi vei da dreptate.Daca nu se scrie pe net despre dumneaei asta nu inseamna ca e un medic de care ar trebui sa te feresti.
Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

aaaa...si multa sanatate tie si bebelusului care e pe drum.Dumnezeu sa va ocroteasca de toate necazurile!

Mergi la inceput