Fetele din America (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Multumesc mult pentru aprecierile cu privire la copilul personal. Este inalt, intr-adevar. Si slabanog:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Pumba, roz a fost! Cum e cu gresia noua?
Ciuf, la multi ani pentru tatal tau. Cum e Eva?
Andrada, yoohoo... unde esti? Ce fac cu taritele alea, cum le pun? Mi-am luat organice!
Honey, mi-am amintit ca ai spus ca iar te-ai intilnit cu scorpionul. Te-ai gindit sa suni un exterminator? Inteleg cum te simti, eu cred ca m-as muta la hotel! Purtati papuci de casa, dar verifica-i bine inainte sa te incalti.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Salutare! Nu mai scrieti? Cum a inceput saptamana? La mine OK, desi am adormit greu azi noapte. Voi aveti probleme cu somnul? Eu adorm cam greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Lia felicitari ptr funding! Ciuf, La multi ani, tatalui tau!!

am si eu 3 intrebari:
1. voi aveti sau aveti cunostinta de lampi care fac lumina cit mai naturala? e nevoie ptr un om muncitor rau pe care-l dor ochii de la lumina din cubical :((.
2. cum se numeste grisul aici si unde il gasesc (poate fetele din zona SF)?
3. dar taritele? ca reteta de bors cred ca o gasesc pe undeva, vazusem odata un subiect pe la culinare.

sa aveti o saptamina buna!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Ramona, pipaie intii taritele sa fie moi ca un praf. Iti umezesti miinile si apoi torni vreo doua lingurite de tarite si-ti freci fata cu ele. Incet cu miscari fine. Poti accentua pe nas si barbie, dar nu pe linga ochi. Dupa ce te-ai frecat si le-ai tinut pe fata vreo 10 minute le dai jos, fata o sa ramina catifea curata. Da apoi cu crema. Crema nu trebuie sa fie grasa, trebuie sa intre in piele, daca ramine fata lucioasa crema nu e buna ( acopera porii, pielea nu mai respira, faci cosuri),
Eu sint pierita, am dormit si eu prost Lia, il tot visez pe tata ca mai e in viata, ca au gresit diagnosticul, ca mai apuc sa stau cu el inca un an, o saptamina, m-au inebunit visele astea, nici nu mai stiu ce sa mai fac. In mai pe 5 se fac 3 ani.
Si mai sint si durerile astea lunare, azi lucrez de acasa ca abia ma pot ridica, voi luati ceva anume, ca eu abia ma misc citeodata (ziceau ca trec dupa nastere...dupa a cita nastere???),
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Originally posted by liris

2. cum se numeste grisul aici si unde il gasesc (poate fetele din zona SF)?
3. dar taritele? ca reteta de bors cred ca o gasesc pe undeva, vazusem odata un subiect pe la culinare.

sa aveti o saptamina buna!!






Farina si Bran

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multumesc Andrada. Ma asteptam la vreo reteta complicata. Asta e la indemina mea! E fin, l-am pipait.
Eu sint huhurez de felul meu. Pina nu verific de 10 ori temperatura la camera copiilor, daca sint inveliti etc. nu am pace sa adorm. Nu mai lupt, accept situatia asa cum e. De anul asta sotul se ocupa de Alexandru dimineata si eu imi fac somnul, ca Anuta nu e nici ea foarte matinala.
Andrada, de data asta am patit si eu destul de nasol. La mine o fi menopauza, bate la usa. Nu stiu, dar mi-a fost rau si am avut niste dureri de cap vecine cu migrena. Am mai avut ibuprofen de 600, iar aseara (mi-a fost si tare rau) am dat peste un Aleve. Si-a facut rapid efectul. Ma gindesc ca parca scria pe undeva ca sint ceva probleme cu el. Anyway, l-am luat si m-a ajutat.
Eu n-am probleme intotdeauna, citeodata sint super nervoasa o zi-doua si mi se intimpla sa am dureri de cap. Acum am avut citeva zile de felul asta, nu stiu ce o fi. Batrinetile, ce altceva?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Pe mine nu ma doare burta lunar pt. ca iau anticonceptionale. Inainte ma durea si pe mine. Nu prea e nimic de facut. Eu luam algocalmin la vremea respectiva.
Ciuf, merci! Sunt promisiuni deocamdata. Doamne Ajuta sa se si materializeze.
Eu de gris stiam ca se zice Grits?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Salutare si de la noi!
A inceput bine saptamana, cu un chiul de la laborator, ca am avut un somn tare neodihnitor. Cred ca o sa ma odihnesc putin si apoi fac repede o saorma, care-mi iese delicioasa, sau asa zic cei care au mancat. Asta ca sa mai schimbam meniul zilei de friptura si cartofi prajiti:-).
Am fost in weekend la cumparaturi, am luat si lapte, dar in tot trader joe's nu am gasit lapte neomogenizat:( Tineam minte ca ati zis ca asta care e 2% sau fara grasime e mai sanatos, dar scria si pe asta omogenizat, asa ca tot whole am luat. Acum macar stiu ca beau ceva nesanatos, oricat de organic ar fi.
Cam astea ar fi noutatile, ne rugam sa ne iasa afacerea :-) ca sa imi iau bmw-ul z4 de care am mai scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

gris- cream of wheat.
tot la anticonceptionale sunt si eu,chiar azi, am fost la medic sa le schimb ca tot sangeram intre .
gresia? e excelenta .acum ne gandim pe unde sa mai punem ,sotul a devenit Mesteru Manole.
sa speram ca vom avea o saptamana buna.


Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput