Durerea unei pierderi de sarcina (69)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Andreea nu-i rau deloc. poate te surprinde si mai sta inca o saptamana. poate gandul iti da fiori dar cel mai bine pentru bebe e la mama in burtica unde pune greutate si sanatate pe el mai bine decat afara Ce e ciudat e ca mi s-au reactivat durerile de sani dupa cearta de ieri cu sefa. Dar ma simt bine si o sa fac ceva sedinte de autosugestie cu mine in uichendul asta sa nu mai imi pese deloc.

Liana vin la apel si te pupp si eu! Spor la ce faci tu pe-acolo!

Ninia adevarul e ca raaaar auzi de un sef normal la cap, inteligent, fara complexe personale, shcolit suficient, etc.etc.etc. Dar la noi in companie nu e ceva foarte rar din cate inteleg ca strainii cu care lucram sa ne spuna ca suntem "cheap" sau ca suntem nu stiu cum si asa si pe dincolo... suntem romani... si sunt mandra de asta Apoi ce ma mai enerveaza la munca este felul in care se horbeaza diverse persoane la burta mea, suspectand ca as fi gravida... grr! Cred ca o sa mai imi iau cate un concediu de odihna, cate un concediu medical, si pe la 7-8 luni deja nu am sa mai merg. (sper sa ajung cu bine acolo)

mcrissa ma bucur mult ca ai ales sa faci monitorizari. mi se pare cea mai rapida metoda de a-ti da seama ce se intampla si de a lua masurile potrivite. mai bine decat cu doctorii aia care iti dau tot felul de tratamente dupa ureche si asteapta sa vada daca se intampla ceva bun. cu o stare buna sigur sigur o sa fii gravidutza foarte curand. si Michelle la fel

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Andreea16,iti doresc sa ai nastere usoara...si sa nu te apuce pe la film!
Alinush, sunt perfect de acord cu tine.Rar intalnesti un sef care sa fie competent si pregatit.Eu am zis ca in momentul in care raman gravi...adio munk!Imi bag un concediu si gata!

Eu am facut bagajele...si gata...plec la drum!Va pup si va doresc un week-end minunat!

http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/Blzop2.png
Lacrima...ea nu este decat o expresie a prea-plinului pe care il simti in acel moment. Lacrima nu este o necesitate, e o declaratie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ne mai primiti...? n-am intrat de un car de timp...
cred ca ne intelegeti..
o sa vina si vremea voastra ..nici nu am dubii..
si o sa vedeti ca nu va vine sa faceti altceva...decat sa stati cu ei....
eu una nu ma mai satur..o privesc intr-una si niciodata nu mi-e deajuns...
nu e ea cea care ma solicita..sunt eu care o vad cum creste asa de repede..si stiu ca momentele astea nu se mai intorc... e o dulce..
tb prin casa le fac doar cand doarme ea..si cum ea ziua nu prea doarme sta mama mereu cu easi o plictiseste

va mai spun cate un pic de noi asa... macar atat ...caci mi-e rusine sa va zic ca n-am apucat nici sa va citescdaca va spun sincer ca am zile intregi ,cand nu intru nici la scutece.... parca nu ma lasa inima sa o vad pe ea cum se uita la mine si eu sa stau pe net... asa cand mai doarme ..e altceva dar sunt rare momentele... deobicei ii place tare afara..si de iesit , cand e frumos afara iesit non-stop..si ea doarme linistita..mami o plimba...

eu fac romane... nu intru cat nu intru dar sa se vada ca am intrat
despre noi va mai spunem ca am facut botezul avem foto la semnatura.. suntem sanatoase Slava Domnului... nu facem prea mari pretentii..

dar si eu sunt mereu atenta la dansa..a inceput sa gangureasca..daca nu-i convine ceva ma cearta..e asa de dulce... de plans nu plange niodata..nici nu mai stiu ce inseamna sa planga..parca nici nu am copil mic...si cand da' sa planga o face asa smiorcait de te buseste rasul.. ce mama denaturata sunt..imi zic cateodata..dar e tare comica..caci nu e plans ci mai degraba lament...ca si cum m-ar certa...

in rest nimic va doresc sa aveti parte de asemenea experienta e superba..voi stiti dar eu nu incetez sa ma ro pt. voi...va acum tb sa plec in graba s-a trezit..si cateodata se mai sperie... va

Stefania X2 ... sunt crestina!!!
Nasterea unei stele...numita Stefania!
avem poze la concurs... cu 2 copilasi ...
nu sunt ai mei, dar sunt tare frumusei

ne dat un vot va rugam frumos!!!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank"> 2 picaturi,www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Na ca nu ma pot tine departe de voi!Am intrat scurt sa va spun ca am facut un test care din pacate este negativ!Asta este!Poate peste 5-6 luni cand incercam din nou va fii cu noroc,cine mai stie...

Some people only dream of angels...I held one in my arms


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

fetelor, voi dupa cat timp dupa un chiuretaj ati ramas din nou insarcinate??

mie imi vine sa ma apuc de acum, desi stiu ca trebuie sa treaca macar 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Stefania, sa va traiasca micuta crestina!!!!! Ce frumoasa s-a facut! ...Am salivat la bunataturile din pozele tale....

Michelle, nici nu stii ce rau imi pare......

Miruna, eu dupa prima sarcina pierduta... am ramas insarcinata in al 3-lea ciclu... dar uite ca n-a fost bine. Am avut hematom langa saculet si asa ca am pierdut-o si pe aceea... Asta era prin iunie anul trecut, iar acum am ramas in februarie si totul este ok pana acum! Eu n-as mai fi avut curaj sa incerc iar inainte de 6 luni.... dar sunt mamici (chiar si aici pe lista, mi se pare ca irlandeza) care au ramas imediat dupa avortul spontan... si au dus sarcina pana la capat. Cum te simti dupa chiuretaj?

Flavia, ce-ti mai fac baietii? Au scapat ne boala (sper)?


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

ma simt excelent!!!
abia mai sangerez o picatura-doua, dureri nu am deloc....iar psihic sunt neasteptat de bine!

poate suna ciudat, insa eu vad partea plina a paharului si anume faptul ca am ramas insarcinata, deci pot!

mie imi intrase puternic in cap ideea ca nu pot avea copii

p.s. off-topic: la 250 mesaje parca primeam o steluta....de ce nu apare?

quote:
Membru junior - rosu - 2 stelute - 250 mesaje

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CRISTINA naspa tare patania lui Andrei.Si mie imi este frica de pisici. Nu mi-au facut niciodata nimic, dar mi-a fost intotdeauna frica sa nu ma zgaraie. Multa sanatate.

MIRUNA eu am ramas gravida dupa 5 CM. Si m-am apucat de prestat dupa 3 cicluri. Numai bine.






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

sper sa se intample si la mine la fel de repede!

p.s.: vad ca am aparut pe listuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

teo, ar fi fost o mare onoare ptr mine sa fiu nasa la mogildeata, dar si asa virtuala e bine cum e cu alaptatul?

mcrissa, bravo ptr vesti ma bucur tare mult, da-i inainte!(vorba lui ninia repetitia)

cristina, vai de mine, saracutul pitic, cred ca le jumuleam pe pisici si eu am avut ciine, dar e mai bine ca le dai. cum mai esti?te pup tare si pe piticul lovit sa se faca bine

miruna, refacere usoara, eu am incercat din nou ptr bebe dupa 2 cicluri la sfatul medicului care de altfel mi-a zis 1-2 cicluri sa astept, am asteptat 2, sarcina avea 12s, chiuretaj pe 15 iulie, si in octombrie aveam testul pozitiv.

ninia, asa e cu sefele astea....

alinushca, deci nu numai eu am sefa nebuna, a mea de ex ma tot vedea ca sint pe forum sau mesenger, ca venea la mine in fund sa vada ce fac, si eu.....fara jena, ca ma platea prost! acuma ca mi-a marit salarul considerabil, stii ce mi-a zis? ca treburile personale pe net sa le las ptr acasa?nebuni rau, vor sa lucrezi ca slavii!cine stie cind voi fi eu sefa cum voi gindi

slimatei, ai o frumoasa crestina acolo, chiar ma gindeam la voi zilele astea!felicitari ptr crestinuta mica, ma bucur ca esti asa fericita

michelle, ma bucur ca esti inca aici si ca nu ai plecat, imi pare tare rau de testul negativ, capul sus si inainte ca nu ai de ales

o duminica placuta va doresc

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput