Ce program vi se pare atragator pt o tabara?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Eu am trimis ambii copii anul trecut in tabere, in Anglia(curs de engleza) amandoua sunt acreditate de British Council si English UK. La Tatiana a fost organizata de C.N.B. Cosbuc in colaborare cu S.O.L., iar la Mihai de Shakespeareschool in colaborare cu Mirunette Viaggio(agentie de turism)http://www.shakespeare-school.ro

Mihaela,Tatiana si Mihai
Poze http://community.webshots.com/user/mhldvrc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liapapadia spune:

Referitor la acreditare ... ANT (Asociatia Nationala de Tineret) este cea care da aprobarile pentru tabere. www.e-tineret.ro
Noi de exemplu organizam vacante (nu tabere) in parteneriat cu o pensiune agroturistica. Pensiunea ofera cazarea si masa, iar firma noastra deruleaza activitatile sportive, recreative etc.
Noi nu lucram insa cu grupuri mari, seriile noastre au aprox. 10-15 copii.

Referitor la PM ... am activat optiunea la mine si tot eroarea "dori nu accepta mesaje private" imi apare si pe de alta parte emailul tau nu este activ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

quote:
Originally posted by liapapadia


Referitor la PM ... am activat optiunea la mine si tot eroarea " nu accepta mesaje private" imi apare si pe de alta parte emailul tau nu este activ.



Ti-am trimis PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si eu vreau pm cu site-ul

Ref.tabara: cele scout !
Pt noi, la vremea aia, a fost cea mai tare tabara posibila, am invatat cum sa "supravietuim" Abia astept sa creasca si fi`mea sa poata merge



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liapapadia spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Si eu vreau pm cu site-ul




mamagiuliei, te rog trimite-mi tu un PM, ev. si cu adresa de email, ptr ca ori sunt eu extrem de afoana, dar imi apare mesajul "mamagiulie nu accepta PM", ori nu stiu ce mi se intampla... sorry ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Eu de 2 ani de cand face baschet il trimit numai in tabere uc antrenorii. Nu fac numai antrenament, intr-una din locatii, undeva la Miercurea Ciuc chiar nu au cosuri de basket. Fac pregatire fizica si excursii si ii place mult ca e cu amicii de echipa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

quote:
Originally posted by mhldvrc

Anul trecut Mihai a fost in Anglia la Cambridge(cam scumpicel dar a meritat)-14 zile, au avut cursuri de engleza dimineata, iar dupaamiaza vizite la diferite muzee, activitati sportive, etc...
A fost super incantat de ce a facut acolo.
Asta ca alternativa la ce-i prin tara.

Mihaela,Tatiana si Mihai
Poze http://community.webshots.com/user/mhldvrc



spune-mi te rog, ce varsta au copiii tai si cam cat costa o tabara in anglia pentru 2 saptamani?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Anul asta lawww.mirunette.ro/turism_educational.php/act/filtru/c/8" target="_blank"> Oxford1560euro, iar la Devon, unde merge Tatiana, 390lire+350euro biletul de avion. Copiii mei sunt mari, 12 si 16 ani.

Mihaela(25.04.1962) Tatiana(20.09.1991) Mihai(1.08.1995)

mhldvrc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

quote:
Originally posted by mhldvrc

Anul asta lawww.mirunette.ro/turism_educational.php/act/filtru/c/8" target="_blank"> Oxford1560euro, iar la Devon, unde merge Tatiana, 390lire+350euro biletul de avion. Copiii mei sunt mari, 12 si 16 ani.

Mihaela(25.04.1962) Tatiana(20.09.1991) Mihai(1.08.1995)

mhldvrc



Multumesc. Am tot cautat tabere pentru Sara, dar nu am gasit oferte pentru copii mai mici de 7 anisori. Astept sa mai creasca puiul, fiindca as vrea sa o trimit si eu. Fac progrese vizibile in tabere?///

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina Paraianu spune:

Dragi mamici,

Ce tabere interesante in tara ati gasit pentru copilasii vostrii pentru vacanta care se apropie?

Eu am gasit o tabara tematica organizata de un fel de club, Medieval Art se cheama, cu tema, evident - arta medievala.
Cunoaste cineva acest grup? V-ati trimis copii in tabara cu ei? Cum a fost? In special pentru fete, caci eu am 2 fetite (9 si 10 ani) pe care vreau sa le trimit. Din ce am citit despre ei, activitatile par mai mult pentru baieti... Pentru fete ar fi doar teatru, olarit,pictura si calarie. Tabara este de 10 zile.

Astept cat mai multe detalii de la cei care au experimentat asa ceva!!!!!

Multumesc anticipat,
Corina

Mergi la inceput