Gravidutze si mamici de CLUJ-68

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

geanina - maine sigur se trezeste vesel Alvaro!

noapte buna!

Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

comoara din viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

AICI GASITI MAI MULTE DESPRE BOALA CELIACAINTOLERANTA LA GLUTEN.

http://acest topic este si pe site-ul Desprecopii/articole/Gastroenterologie/Boala_celiaca_enteropatia_glutenica_390.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

NU MA LASA SA PUN PAGINA,SAU NU STIU LA MINE NU SE DESCHIDE

oana -alina- va dau de stire maine

acum chiar ma duc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

Alex asa mi-a zis si pediatru si ginecologu ca pentru o dereglare hormonala nu merita sa intrerup alaptatu ,ori cum dupa o nastere toate avem o dereglare hormonala mai mult sau mai putin, eu am avut si inainte de nastere de acea am facut tratament sa ramin insarcinata ,acuma sper ca e ok sa alapterz daca zic medicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

buna dimineata..
dorim sanatate mamicilor cu probleme...si bebici linistiti.

LORE..eu nu cred ca trebuie sa-ti faci griji in privinta greutatii...din cate am vazut e in poze david arata chiar bine.

IKO..sanatate tie si fetitei..cum sta cu statul pe burtica? si edi se intoarce pe burta si dupa cateva minute tipa ca nu se poate intoarce inapoi pe spate.

HELP...de 2 zile nu-l pot lasa singurel nici 2 min...urla de parca-l pun in foc. il las sa urle si apoi se pune pe plans cu lacrimi...evident nu rezist si-l iau in brate..cateodata tace dar daca este prea pus pe plans nu se mai opreste. oare ce sa fie? pana acum mai statea in scoica si se uita la mine cum fac treaba prin casa sau bucatarie....dar acum nu mai vrea . ce sa fac?? sa-l las sa planga mai mult ..sa nu se obisnuiasca in brate sau sa-i fac pe plac?
nu-mi dau seama daca-l doare ceva sau pur si simplu vrea atentie.
nu stiu cat mai rezist...nici eu nici vecini..are o voce...

mami si edi

http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6
http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.70cfcnbb&x=0&y=5th0zj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Buna dimineata!

Anamica, bravo pentru vaccin! vezi ca nu a fost asa rau. incet-incet prindeti si voi curaj (tu si radu ).

Iko, sanatate multa! daca au zis dr ca trece si ca poti alapta, eu zic sa-i dai inainte.


Elena, eu il las pe Stefan sa plinga cite 15 minute in patut sau in leagan, daca stiu ca e schimbat, mincat si nu il doare nimic (adica burta, ca pe el nu il doare altceva la virsta lui). de obicie nu ajunge la 15 minute si e adormit! de cele mai multe ori plinge pentru atentie sau pt ca ii e somn si inca nu stie exact cum sa faca sa adoarma.



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

NEATZA
fetelor multum mult pt sfaturi ,nu ma grabesc sa i dau biscuiti dar eram tare curioasa de ce se face atata caz cu glutenu asta
oricum sunt alte produse care se pot da asa ca pana pe la 7 luni nu va papa biscuiti sau alte produse ce contin gluten
GEANY nici eu nu pot sa vad link ul dar lasa ca mai studiez eu pe net :)
cum s a trezit puiutzu ?
sper ca mai bine
LORE draga cum esti ?
CO suntei bine ?
IKO daca dr a zis ca e ok sa alaptezi atunci da i papa la puiutz
ELENA si eu zic sa incerci sa l lasi putzin singur pe ingeras sa vezi ce face ,poate se linisteste

INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

OANA f bine faci nici sa nute mai stresezi cu slabitu asta ,lapticu pt bebe e mai important ,dupa ce nu mai alaptam e altceva


INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buna dimineata si de la noi!

Ne pregatim de iesit afara, ca azi s-a aratat soarele. Cicocolata a isit f buna, va trimit?

Sara mananca din nou bine, slava Domnului, n-am cantarit-o, dar banuiesc ca o fi stagnat cateva saptamani, nu-i problema, se prezinta bine e vesela, sanataoasa. Imediaavem 7 luni. Doamneeeeeeeeee!!!Q!

Alex, nu-ti face probleme cu biscuitii, eu sincer si acum ii dau rar, nu mi se pare ca ar avea nu stiu ce beneficii.Cum merge papica? Da, eu supica i-o fac acum la 2 zile si mi-e mult mai usor.

Co, multa sanatate Carinei!

Va pup, o zi frumoasa!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

ANCAB si ALEX..nu stiu ce sa zic..edi a dormit..a papat si e schimbat..ar fi cazul sa se joace..dar el urla. se mai opreste si gangureste si apoi iara urla. de o jumatate de ora nu-l mai bag in seama si tot asa face. poate trebuie sa repetam faza asta mai mult( adica sa-l las singur) dar deja ma doare capul. sper sa nu fac o greseala...poate e normal ca la varsta asta ( 5 luni) sa vrea mai multa atentie . sper ca nu-i fac rau lasandu-l singur sa planga. sincer imi fac griji..nu vreau sa fie un alintat dar nici nu vreau sa se simta neglijat. e asa de greu ..ma simt de parca as umbla pe sarma intinsa. trebuie pastrat un echilibru perfect intre prea multa atentie sau neglijare. intelegeti ce vreau sa zic?
mami cu copii mai mari..ati trecut prin chestia asta..ce ati facut??

mami si edi

http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6
http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.70cfcnbb&x=0&y=5th0zj

Mergi la inceput