Cancerul de san - lucruri de stiut

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Foarte interesanta mi s-a parut povestea spusa de Anca Parghel la emisiunea "Nasul" pe B1tv, care se referea la lupta ei cu cancerul de san si cum l-a invins;incercati sa o urmariti in reluarea emisiunii.
Printre altele, ea recomanda fundatia dr.Helen Moss care ofera pe site-ul ei, date utile si f. important,la zi, in aceasta forma de cancer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Recomand si Fundatia Renasterea,au aparatura de ultima ora si medici foarte buni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_dm spune:

Multumiri pentru articol!

Informarea este esentiala!
Eu am 31 de ani, am probleme de hipotiroidie si fac tratament....nebunie mare cand e vorba de hormoni!

Fetele, tineti aproape!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Multumesc, pentru articol!

Mihaela , Tatiana(20.09.1991) si Mihai(1.08.1995)

mhldvrc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Cum se intra pe site-ul fundatiei dr.Moss ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Eu am o experienta neplacuta cu Renasterea. Aveam o programare la un anume doctor iar cand am ajuns acolo mi s-a spus cu nonsalanta ca nu vine dr in ziua respectiva, lucru pe care il stiau de cateva zile.

Ar fi putut deci sa telefoneze in timp util pentru contramandare. Si nici vorba de scuze, dimpotriva receptionerele au fost complet nepoliticoase. Si nu costa chiar asa putin o consultatie + mamografie.

Ca sa ajung acolo a trebuit sa bat tot orasul la o ora de varf, cu copilul de cateva luni in masina unde de altfel a si trebuit sa il hranesc.

Cat despre medici nu as baga mana in foc ca sunt atat de buni, Blidaru era piesa lor de rezistenta dar a plecat de mult.

Eu prefer sa merg la Mihai Lesaru, care pe langa faptul ca este un bun profesionist este si un om de nota 10, indiferent cine ai fi. E o persoana extrem de tonica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ophelya spune:

quote:
Originally posted by b.nica

Foarte interesanta mi s-a parut povestea spusa de Anca Parghel la emisiunea "Nasul" pe B1tv, care se referea la lupta ei cu cancerul de san si cum l-a invins;incercati sa o urmariti in reluarea emisiunii.
Printre altele, ea recomanda fundatia dr.Helen Moss care ofera pe site-ul ei, date utile si f. important,la zi, in aceasta forma de cancer.



am citi azi in ziar ca are cancer la ovare.
si a deschis cont pentru donatii sa se opereze in strainatate.
Nu am stiut ca ca traieste in Romania, pe pagina ei de internet scrie ca traieste un Bruxel-Belgia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna

doua nelamuriri am si eu fata de subiectul asta:

riscul de cancer de san:

1. este mai mare la femeile care au sanii mari ?
2. este mai mare la femeile care fac operatii estetice la sani ?

merci
lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucadiana spune:

va multumesc si eu pentru informatii

boar

Mergi la inceput