*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (12)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Buna,fetele!
Noi azi facem 2 lunite!Le felicit si pe Irinouka,Creatza si Beinazutza,sa va creasca bebeii mari si frumosi!
IrinaL,iti taiem nasul!

Carmilia si Alex,puiul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Paste fericit! Sarbatori cu pace si bucurie!

Mie imi vine sa ma dau batuta...Nu reusesc decat sa va citesc dar cand sa raspund...uit tot ce voiam sa zic...tb. sa -mi fac notite...si nu reusesc..Miri,poate o reteta ceva...

MUltumesc de incurajari...asa e daca poti tu tb. sa pot si eu!Am vazut niste poze superbe...cum nea-am obisnuit de fapt...Iar tu ca de obicei pe baricade si plina de talente ascunse...

Doc multumesc din suflet pt. pontul cu pozele ...nu-s cand o sa reusesc sa le pun...dar ma straduiesc..
Am vazut si poze cu ochisorii verzi superbi ai SOFIEI DE STANCUTZA,cu IOAN! DE IRYNOUKA- mi se pare mie sau seamana putin cu al meu?O fi pt. ca e frumusel focMAI dar n-a intrebat una daca fratele super al Irynoukai e arvunit...desi la cum arata m-as mira sa nu fie...Deci e sau nu? cA evident am o prietena....

DOC,cum s-a prezentat fosta? Cum a fost?

asa deci MIRI ,inchistatii de belgieni nu dau voie sa smotocim putzulici?cA EU NU LA DECALOTAT ma refeream...

am mai vazut poze cu printese dulci de remiclea,de irlandeza,de gatta-la multi ani!, de lala20,laura ioana, de micki,cu Tudor-un nostim si un dragalas!,Kalid un zambaret si jumatate-felicitari mami cum il educa pe tati!

LALAD-F. FLOSITOARE INFO LEGATE DE ROSUL IN GAT!

N-am reusit inca sa vad costumul de mongol al lui Robert...si nu mai stiu...atat ma tinura neuronii...

EREENA ,DOAMNE AJUTA pt. laptic si multumim pt. ce faci cu pozele!

Angi,!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (Ioan- o luna)
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

IrinaL saru`mana pentru urare


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Ereenaa...nuuuu sunt suparata pe tine..off..scuze ca nu ti-am raspuns imediat dar am iesit cu pitik la plimbare..cums a fiu suparata pe tine..eu ziceam asa..in general ca sunt trista ca nu ma pricep sa scriu exact ce vreau..iese aiurea de multe ori...si nu vreau sa supar pe nimeni...

Dany..la multi ani pentru baietel...cu intarziere dar//poate primesti si urarile noastre

Hristos a inviat !...pentru cei care sarbatoresc Patsele azi...

Virgop..vreau eu pampers...am schimbat cu huggies si e mai dezastru..in fiecare dimineta o gasesc uda pe partea pe care doarme..plus ca nu en impiedica nici astea sa facem baie cu 'kk'..motiv pentru care le schimbasem initial..deci..mai bine numai sa ne murdarim din cand in cand cu kkk decat sa ne udam in fiecare noapte..asa ca eu ma declar foarte nemultumita de huggies:(

ereena..ma bucur ca nu ai si pozele mele ca trimisesem unele nashpa..acu trimit 3 poze mai dragute..nu am io cine stie ce..dar parca sunt mai dragute:D (ma refer la noi..ca bebe e cea mai frumu:D)




Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

aa..si mai vroiam sa iti spun ceva Ereena..daca tu crezi ca bebe nu e mai bine te rog eu vino cu bebe la Grigore Alexandrescu..la camera de garda..ca vii repede de la tine..si mai bine sa vii degeaba decat sa te lasi pe mana medicului de familie..te rog eu.. Sanatate multa si multa putere pentru tine..


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

alinaatudormultumesc pentru urare

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

vad ca tot dezbateti problema pampersului , sa va zic ce am facut eu : foloseam nr 2 si din cand in cand se mai uda asa ca am fost la magazin si am luat nr 3 de la Pampers si acum nu am treaba , este un picut mai mare ce-i drept dar acum il strang perfect si nici urma de pipi sau kk

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasoare spune:

Nu mai stiu cine era cu bebe cu rosu in gat, Ereena, parca... povestesc patania noastra si sper sa fie de folos si altora. Marti a fost frumos, dar a batut vantul asa k bebe s-a ales cu rosu in gat si muci la greu. Febra n-avea. M-am prezentat miercuri la medicul de familie care ne-a dat vitamina C, supozitoare cu paracetamol si sa-i curat nasul cu apa de mare. Ne-a prescris si un antibiotic Kefalex dar sa-l dam numai daca se inrautateste treaba. Treaba s-a inrautatit, in sensul ca tusea din ce in ce mai tare si in plus se ineca cu mucii care alunecau pe gat. Am ajuns la Budimex unde s-a crucit medicul cand a auzit ce "tratament" am primit. Ne-a spus ca aceasta rino-faringita de obicei este virala si trebuie tratata cu antibiotic, vrem - nu vrem. Deci luam Calpol - paracetamol, Zyrtec - antialergic si Kefalex - antibiotic. Febra nu a facut deloc, mananca bine si e vesel, dar evident deranjat de muci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

ancasoare sanatate multa lui bebe sa-i treaca cat mai repede aceasta raceala

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput