Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (116)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Myral, nu-i place chiar nimic? Chestii mai exotice ai incercat? Mango bine copt, avocado, cartof dulce cu un strop de unt? Sau cerealele astea
Moldoveanca, Nana, asa cum a spus si Slippers nu tb disperat. Vor manca ei toti la un moment dat. Eu tin minte ca dupa repetate refuzuri ale unui aliment mi se spunea sa fac pauza 2 sapt. si apoi sa incerc iar. De asemenea puteti incerca mirodeniile, aromele, cimbrul, batonul de vanilie (vanilia naturala adica, nu esenta).
Papanash, imi dau seama ca ai avut o zi grea, dar ai povestit cu mult umor si foarte plastic, ai fost f haioasa, imi imaginam toate situatiile descrise.
Ana, dupa un episod din asta urat cu burta la Tudor, dr. Culcer l-a pus pe picioare cu Sanzyme (enzime digestive, un fel de Kreon dar sub forma de sirop) si cu Acidophilus de la California Fitness minim 3 luni. Poate ai deja tratament de refacere si stiai varianta asta, dar m-am gandit ca nu strica sa-ti spun si din experienta noastra. Sanatate multa si pupici.
Rox, hai ca mi-am aminitit ce ai spus. Cum, mai, sa nu ne vedem? De-abia astept, de cand o planuim.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

de suparare am facut un montaj, va invit sa-mi vedeti baiatul:

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5516ca281068c99e33f28b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email





Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Moldoveana, eu in locul tau as incerca maine cu alta consistenta de piure, mai zemos. Daca zici ca supa chioara o accepta, eu cred ca nu gustul e pb ci densitatea. Sau poate pasezi in el prea mult din ceva ce nu-i place, albitura, ardei. Poti adauga si laptic de la tine ca sa-i dea un gust cunoscut si preferat. Daca nici asa nu vrea, da-i borcanel si apoi, treptat, in el incepi sa adaugi din legumele de casa pana le accepta.
Daca nici borcanelul nu-l vrea, il lasi 2 sapt. si abia dupa intervalul asta incerci iar.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Tomasa, la noi s-a rezolvat cu ecoflorina (fermenti activi). Si acum vad ca a avut efect. Nu stiam de Acidophilus. O sa il iau, sa i-l dau. Merci mult.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

[URL=http://good-times.webshots.com/album/561823695wcuUyz][/URL]

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Ca tot veni vorba de albitura, al meu flacau e un pic pe dos fata de ceilalti bebei. La inceput nu i-am pasat patrunjelul si telina, stiind ca au gust puternic. Combinatia morcov dovlecel nu i-a placut. Combinatia morcov cartof nici atat. Toate trei combinate tot nu. Ei, de cand am inceput sa-i pasez patrunjelul, mananca toate combinatiile. De saptamana viitoare vreau sa incep carnitza.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Daca aveti timp uitati-va si la noi.Ultimele 3 sunt recente

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Tomasa multumim de sfaturi.O sa incercam si asa dar sigur maine ii dau borcanel.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Moldoveanca, pupam budincutza lu' mami

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by papanash

de suparare am facut un montaj, va invit sa-mi vedeti baiatul:

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5516ca281068c99e33f28b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email





Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)


e un frumos baiatul tau papanash,auzi...?da` sigur l ai nascut pe 2 oct?nu pare
si tu de ce esti suparata? fata



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput