Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Nasterea unei stele

Despre spitalele si doctorii unde ati nascut (2)

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 27
cristacoman
cristacoman

625 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicristacoman Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristacoman un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna Simona,

iti recomand cu toata increderea pe Dr. Catalin Petru Haiduc de la Filantropia. Este un medic tanar, dar cu experienta si un om deosebit. Am nascut cu el in ianuarie si totul a decurs minunat.
Daca ai intrebari iti raspund cu placere.

Cristina, mami de Antonia (29.01.2008)
http://s282.photobucket.com/albums/kk249/cristinacoman/Luna%200/
Mergi la inceput
oannna
oannna

11 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Servus burtici!
Sunt o viitoare mamica cu DPN noiembrie. Voi naste la clinica Dr. Nanu, din Cluj, pe Decebal.
Se mai "inscrie" cineva acolo?

Sarcini usoare si bbei sanatosi

Oannna17+
Mergi la inceput
amelia-maria
amelia-maria

5 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
buna

sunt o viitoare mamica, insarcinata in sapt. 34 si as dori sa va intreb daca a nascut cineva cu doamna dr. Oprescu Dana- polizu.
Pe mine dansa ma supravegheaza de la inceputul sarcinii si mi se pare un dr. foarte bun. Intrebarea mea este daca vine si la nastere, indiferent la ora la care se produce ea.

va multumesc.
Mergi la inceput
alinast
alinast

2 Mesaje
quote:
Originally posted by alexa101

Buna ziua,
Va rog frumos recomandati-mi un medic ginecolog ffffffff bun de la ELIAS care sa ma monitorizeze si la o viitoare sarcina care sper sa apara cat de curand (daca stiti de Dr.Aneta Andrei sau Dr. Daniel Tutunaru), va rog spuneti-mi impresii, nr. de telefon daca aveti, preturi.
Avand in vedere ca primul baietel mi-a decedat la varsta de 7 luni, cu multe diagnostice, acum vreau sa suflu si in iaurt si nu vreau sa mai merg la Sp.Cantacuzino.
Va multumesc mamicilor.
Alexa

Alexa

Mergi la inceput
alinast
alinast

2 Mesaje
quote:
Originally posted by alexa101

Buna ziua,
Va rog frumos recomandati-mi un medic ginecolog ffffffff bun de la ELIAS care sa ma monitorizeze si la o viitoare sarcina care sper sa apara cat de curand (daca stiti de Dr.Aneta Andrei sau Dr. Daniel Tutunaru), va rog spuneti-mi impresii, nr. de telefon daca aveti, preturi.
Avand in vedere ca primul baietel mi-a decedat la varsta de 7 luni, cu multe diagnostice, acum vreau sa suflu si in iaurt si nu vreau sa mai merg la Sp.Cantacuzino.
Va multumesc mamicilor.
Alexa

Alexa

Salut
nr. de telefon pentru a te programa la dr.Tutunaru este 0720099299 (cabinetul fortis).Multa bafta.
alina

18+
Mergi la inceput

BeLucci

680 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite BeLucci un Mesaj Privat  Reply with Quote
ralu79, da am stat la salon"special"! a costat 100 pe noapte! eu am nascut sambata si luni deja am putut sa plec acasa!conditiile sunt mai muult decat excelente! stiu ca trebuie sa-ti faci "rezervare" din luna a 6-a de sarcina! eu am vb cu dr din prima luna de sarcina si a spus sa-i reamintesc in luna a 6-a dar am uitat! si in ziua cand am nascut sotul meu mi-a facut surpriza si a vb cu dr sa stau in salon cu plata! si sa rezolvat! dar din cate am inteles nu toata lumea are prioritate ci doar pilele marilor doctori din bega! dar sa intamplat ca eu sa stau in locul unei persoane care a plecat mai repede! ca altfel nu aveam parte de asa tratament! eu nu am avut nevoie de perfuzie, dar trebuia sa ne cumparam noi: calmantele absorbantele....si ce mai aveam nevoie! nu am primit nimica de la spital!daca mai vrei alte detalii iti mai spun!:)nastere usoara!
Mergi la inceput
corinne_m
corinne_m

1 Mesaje
buna!
din clipa cand am stiut ca sunt insarcinata am inceput sa urmaresc toate discutiile de pe forum, dar nu stiu din ce motiv nu m-am inscris.Parca aveam nevoie de curaj. Ei, acum ca am o fetita frumoasa si sanatoasa de aproape 3 luni mi-am invins toate temerile si iata-ma............
Eu am nascut in Cluj la Gine 1 cu dr. Butnaru Alin. totul a fost bine, pana la urma............Oricum e un doctor deosebit.
Mergi la inceput
mihabar
mihabar

1 Mesaje
Buna,
Sunt o viitoare mamica insarcinata in 28 sapt, si as dori sa aflu daca stie cineva despre dr. nahed george de la maternitatea Polizu?

Multumesc
Mihaela
Mergi la inceput
crtranca
crtranca

17 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicrtranca Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
buna fetelor

sunt si eu o viitoare mamica, am 18 saptamani de sarcina si merg la doctora Carstoiu Monica de la Municipal.
Mergi la inceput

neliaCris

1962 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luineliaCris Adauga semn de carte la raspuns Trimite neliaCris un Mesaj Privat  Reply with Quote
conteaza mult ce doctor ai atunci cand nasti.dar conteza mai multdupa ce se consuma evenimentul.atunci cand nasti nu mai ai timp de gandire.de plans de urlat si de abia mai ai respiratie p tine sa nu moari.pt mine asa a fost.a fost o nastere indusa.decat sa mai trec prin asa ceva mai bine fac cezariana sau epidurala cu toate ca eu sunt mai naturalista din fire.
Mergi la inceput
Pag. din 27 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com