Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Nasterea unei stele

Despre spitalele si doctorii unde ati nascut (2)

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 27

Kytana

1014 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Kytana  Trimite mesaj yahoo luiKytana Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kytana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna tuturor,

A nascut cineva de curand la spitalul Elias din Bucuresti? Sau cu dna dr Raluca Uzum? As ramane recunoscatoare daca mi-ati putea spune in cateva cuvinte cum a fost.

Multa sanatate, nasteri usoare si bebi sanatosi, mancaciosi si necoliciosi

24+ cu

-= Love life, live love =-
Mergi la inceput

miry_1704

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimiry_1704 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
BUNA! A NASCUT CINEVA LA FILANTROPIA? STITI CE PRETURI SUNT PT MEDICI SI ASA MAI DEPARTE?
Mergi la inceput

Daniela_F_79

64 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Daniela_F_79 un Mesaj Privat  Reply with Quote
miry, iti raspund eu, desi vad ca ai scris acum mai bine de o luna, cred ca ai si nascut intre timp...
Eu am nascut la Filantropia in martie, cezariana cu dr Safta. E un medic de milioane. Nimeni nu mi-a pretins nimic, nu a lasat impresia ca trebuie sa le dau ceva... Moasele erau super ok toate, la fel si asistentele de la neonato.
Dar ca sa fiu eu impacata am dat la toata lumea cate ceva, am avut la mine bancnote de 5 si 10 lei si in functie de ce mi se facea sau cu ce ma ajutau, le dadeam. La neonato i-am dat la plecare uneia 50 ron pt ca i-a pus cercei fiica-mi si am consirat ca nu e de datoria ei. Tot pe ea am rugat-o sa ma invete ca o schimb, cum sa ii fac baita, cum sa o tin ca lumea la san etc.
Mergi la inceput

simina_kin

3884 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite simina_kin un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daniela, cat i-ai dat doc.Safta???
Si eu sunt pacienta dumnealui, l-am ales din instict si nu m-am inselat!!!

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 18+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Editat de - simina_kin on 10/10/2012 16:04:36
Mergi la inceput
Octa09
Octa09

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiOcta09 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna Raluca050. pana la urma ce ai facut? ai nascut acolo? cum a fost?
Mergi la inceput
MioaraC
MioaraC

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna, eu am nascut la Polizu, in vara, am avut rezerva platita si a fost neasteptat de bine si de curat. Am nascut cu domnisoara doctor Manta care m-a ajutat foarte mult si in timpul sarcinii si dupa ce am nascut. Dansa are 2 copii asa ca stie toate tainele ca sa nu pierzi laptele dupa ce nasti. In concluzie am fost foarte foarte multumita si de spital si de doctorita.
Mergi la inceput
georgiana10
georgiana10

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna ziua.

Ma numesc Georgiana, am 35 de ani si un viitor bebe care are acum circa 3 saptamani, in burtica . Am deschis acest post cu speranta ca poate unele dintre fetele de aici ma pot ajuta cu cateva sfaturi pentru a alege un medic pentru aceasta sarcina.. In principiu caut informatii relativ recente dar apreciez orice sfat primit.

Conditii :
- sa fie o doamna doctor (nu discut aici parerile mele personale, fiecare stie ce este mai bine pentru el, mai ales ca suntem la o anumita varsta );
- clinica particulara.(la fel, nu discut de diferentele stat- privat, am respect pentru fiecare opinie in parte dar asta cautam noi in acest moment, deci nu are rost sa ne certam pentru aceasta alegere).

Va multumesc in avans pentru orice sfat decent care va fi oferit aici. Multa sanatate si fericire, Georgiana.

Editat de - georgiana10 on 05/12/2012 17:48:14
Mergi la inceput
danida77
danida77

127 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danida77 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Georgiana, felicitari pentru sarcina!
Eu merg la d-na doctor Anca Stanga, la spitalul Sanador si tot acolo voi naste. Este tanara,profesionista, foarte intelegatoare si nu se grabeste niciodata. Te asculta cu atentie si iti raspunde la toate intrebarile.

Daniela D, mamica de Nicholas(02.12.2005)

poze Nicholas
varsta Nicholas
Mergi la inceput
hazzel
hazzel

1 Mesaje
Buna ziua,

Am si eu o rugaminte, a nascut cineva recent cu doamna doctor Gussi Ilinca de la Cantacuzino?Urmeaza sa nasc in luna mai si am inteles ca daca ma apuca durerile si dansa nu este pe tura respectiva nu ma poate asista ca asa sunt regulile spitalului. Stiti cumva daca este adevarat?si care mai sunt conditiile de acolo?

Multumesc frumos,
Mergi la inceput

Kytana

1014 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Kytana  Trimite mesaj yahoo luiKytana Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kytana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Felicitari Georgiana pentru sarcinuta si sa iti dea Dumnezeu multa sanatate tie si puiului tau!

Iti recomand din suflet pe dna dr Uzum Raluca, cu care am nascut, o doamna care pune suflet in tot, desi la prima vedere ti s-ar putea parea rece si distanta. Nu te cheama aiurea decat atunci cand este nevoie. Dumneaei lucreaza atat la Sanador cat si la Elias. Eu la analize am fost la Sanador dar am ales sa nasc la Elias.

Pentru orice intrebari, iti dau la dispozitie.

Citat:
citat din mesajul lui georgiana10

Buna ziua.

Ma numeesc Georgiana, am 35 de ani si un viitor bebe care are acum circa 3 saptamani, in burtica . Am deschis acest post cu speranta ca poate unele dintre fetele de aici ma pot ajuta cu cateva sfaturi pentru a alege un medic pentru aceasta sarcina.. In principiu caut informatii relativ recente dar apreciez orice sfat primit.

Conditii :
- sa fie o doamna doctor (nu discut aici parerile mele personale, fiecare stie ce este mai bine pentru el, mai ales ca suntem la o anumita varsta );
- clinica particulara.(la fel, nu discut de diferentele stat- privat, am respect pentru fiecare opinie in parte dar asta cautam noi in acest moment, deci nu are rost sa ne certam pentru aceasta alegere).

Va multumesc in avans pentru orice sfat decent care va fi oferit aici. Multa sanatate si fericire, Georgiana.

Pinga cu Pingu mic Luca - 12.10.2012

-= Love life, live love =-

Mergi la inceput
Pag. din 27 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com