Regasiri ( 8 )

Regasiri ( 8 ) | Autor: Mirona

Link direct la acest mesaj


(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7)


O primavara cat mai frumoasa!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Mai ce harnice sunteti...deja avem si capitol nou, multumim Miro...da chiar, cu cine te messengeruiesti?

Off topic, incep sa fac cu nervii, Paco i-a salarul de obicei in 10...si luna asta inca nu l-a luat, sectorul constructii in Spania merge tot mai rau, si cica firma n-are bani, si tot asa-i amana de o zi pe alta...tocmai de Pasti

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Aseara in jurul orei 1 a venit pe lume finutul meu 3.200kg
(cica e f mancacios,trage de tztz f tare )

Noi am fost la pansat azi dim,e mai bine a inceput sa se cicatrizeze,am avut o asistenta f draguta a umblat asa incet nici nu a plans antonia


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Dbunny cunosc senzatia - noua ne mai facea sefu din astea si de Craciun ... insa la el era neglijenta ... asa ca stiu cum e. Pup tare sa nu fiti suparati de Paste - poate poate se indura.
Mai, da curioase sunteti - cu una cu alta - mai vorbesc si eu ...

kokorina nu cred ca are nika ficatelul de rata - sa-l pape sandokanii - asta-i important.
I-am aratat aseara lui Dani filmuletele cu muzicuta sicel in care papa spanac.Radeam amandoi si ii admiram. La cel cu papa - la final zice Dani - mai -dar dati-i sa pape la Pascal ca moare de foame - uite a terminat blidu si mai vrea. Pe bune ca-i flamand - mai vrea.
M-amcracanat de ras cand il vedeam cum traieste filmul.


CAPITOL NOU.
E ca si cum ai postaun subiect nou. Deci intr-o fereastra ai SUBIECT NOU. La capitolul actual te duci la prima pagina si dai la primul mesaj Reply with Quote. Acest mesaj il iei cu copy-paste si il pui in subiectul nou.Stergi de la inceput faza cu "[ quote ]Originally posted by ...." si de la final "[ /quote ]" si GATA. Mai ramane sa pui link la fostul capitol si sa scrii la finele capitoluluitrecut fetelor ca aideschis capitol nousi eventual un linkspre el. Inteles ceva? Daca nu - mai aprofundam.
dayanara ca mamica de copil care nu papa far' de circ - iti mai pot recomanda sa incepeti masa intr=-un decor si s-o continuati in altul. Noi incepem in scaunul de masa - papacateva linguri -apoi ii dam sa pape si la mitzu , apoi la uncatel si tot asa. Cand nu mai e chip - o dau jos din scaun si mergem la PC - unde-i ii pun BE si vizionam - acolo mai papam cateva linguri - apoi mergem pe covor si ne jucam cu lego - si acolo ne papam desertul. Am mare noroc ca-i place la PC. Incercati si voi.
violeta69 si aka treceti mai des pe la noi.
Alex nu se vadlink-urile - girafa si scoica. Plizz fa ceva - ca-s curioasa tare.
Am vb si eu cuDani sa-i facem un coltisor de nebunii dintr-asta si Karei - dar asta la OR -ca acolo avem gradina. Aici - la bloc ... n-avem unde. Deci sunt interesata.
Vazut Mark-ul in costum national- beton beton. Da si mamicii i-a statbine la vremea respectiva.
Angy si iovreau crema de zahar ars - da nici nuvreau sa ma prinda "sosu" - deci cum rezolvam?
Mi-a placutintrventia lui de aseara.
Aaaaa - ca mi-am adus aminte - io mai amo datorie la tine - si tot uit. Ma intrebai tu odata daca a avut Kara o bubita la nas .
DAAAAA. Avem in spatele blocului doua pisici mici - sunt atatde haioase ... si Kara e in limbadupa ele - le hranim zilnic, le mangaiem zilnic ... e in delir cu ele. A fugarito pe una si s-a impiedicat si normal - a cazut cu moaca intr-un pietroi mare si s-a julit de la buzapana la nas. In poze era deja pe trecute bubita.
desiree la noi e mare scandal cu apa de la robinet. Vine in fuga sa o spal pe maini - dar de plecat de acolo ... sa te tii nene. Nu maivrea cu nici un chip sa plece. Asa face si la spalat de maini- si la dus si la baita. Ea inchide robinetul - ea potriveste apa - si daca nu-i convine tipa la ta-su - aaaaadeeee - adica un fel de arde - e prea fierbinte.
roana va invidiem pentru gradina. Poate la vara - la OR o sa avem si noi probleme de astea - cu intratul in casa- deocamdata aici - la bloc - nu.

trimit mesajul asta - poate maiapuc unul.

P.S. daca nu-mi schimba Begu mai repede tastatura .... o s-o arunc pe geam. Nu-mi mai merge space-ul si tre sa revin in mesaj de prea multe ori - si morrrr de nervi.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

thanks MIRONA de cap. nou....

BAMBO......sa-ti triasca finutul mancacios si sa fie intr-un ceas bun!!!!

bravo capritzo ca nu ai plans la pansat....n-am zis io bine ca pana la vara nu se vede nika nika pe nicaieri....pupici la fete

DBUNNY.....da faza cu banii chiar acum de Paste e cam aiurea.dar va descurcati voi cumva.nu ca nu va descurcati cu banii dar toata lumea stie ca acum de sarbatori cheltuielile sant mai mari...mai un iepuras,mai una alta....

mai fetelor la mine aici fulguieste...s-a intors lumea cu fundul in sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,
eu(noi)suntem tot "acasa".L-a vazut d-ul dr si azi nu se putea pronunta daca si ochiul drept trebuie operat ,daca e un inceput de cataracta...daca..Din cauza acestor necunoscute ne-a programat joi la 13.30 la cabinetul particular(din spre piata Alba iulia)sa poata privi mai bine(ii se administreaza picaturi pt dilatare pana atunci).


Sincer pe deoparte ma bucur pentru ca asta inseamna ca un ochii este bine(sau mai bine)si stiu ca-i f important.Pe de alta parte mi-ar fi placut ca totul sa se termine si sa mergem acasa.


Stiu ca operatia se va face sub anestezie generala,inainte de aceasta va trebuii sa ia niste pastile si picaturii...

intregul

Doamne ajuta!





Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Varsta lui Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

quote:
Originally posted by bamboletta

Aseara in jurul orei 1 a venit pe lume finutul meu 3.200kg
(cica e f mancacios,trage de tztz f tare )

Noi am fost la pansat azi dim,e mai bine a inceput sa se cicatrizeze,am avut o asistenta f draguta a umblat asa incet nici nu a plans antonia


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)




sa va traiasca!!!!!!!!!!!
pupam Antonia curajoasa
Miro, multumim de capitol, pe mine m-ai bagat in ceata cu explicatiile.....unii prind mai greu!! ]

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Dam de baut pt finut

Am inceput sa iau lecitina cu B vitamin si parca ma simt mai bine nu ma mai enervez deloc ori m-am calit din spital ?

Alexandra-ce scumpe e Mark tarancuta ,ce scumpika erai micuta (nu ca acum nu ai fi )
nu se vede scoica si girafa
Kokorina-nu stiu ce sa zic de ficateii de ratza,da caprita a fost cuminte la pansat,dar din pacate pe manut ii ramene semn acum depinde si de piele cu se regenereaza
Dodo-pui-bine ati venit acasa


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

bamboletta felicitari mami - bunvenit pe lume finutzului.
Asa - asa - sa traga tare sa desfunde canalele.

angi_m scriai dayanareimeniul vostru zilnic.
Aveti 7 mese ????Nici nu e de mirare ca nu papa Iulia mult la o masa. Noi avema 5- la 6 - lapte - la 9 ceva mic dejun, la 13 legume cu carne, la 18.30 ceva cina si iar lapte la 22. Acum am schimbat programul - am trecut pe oararul de vara -si la indicatiile lui desiree - si parca papa maibine.
La trezire - lapte - cat vrea ea - 30-> 100 ml. la juma de ora dupa - un mic dejun frugal - paine cu ceva, iaurt cu biscuiti,un fruct cu biecuiti, un borcanel de iaurt cu fructe - etc.
La 12.30-13 - pireu de legume cu carne si putina supa.daca e prea devreme fata de micul dejun - papam doar supa siapoi nani - si la trezire legumele cu carnea.
Uneori mai papam si un desert dupa pranz- cereale cu fructe -Nestle, o budinca - etc.
Seara pe la 18.30 cina- mamaliguta,cartof cu smantana, cereale, peste ... .etc.
Seara lapte cat vrea ea: 100 -> 180 ml.
Avem o saptamana de cand suntem cu noul program - a fost greu la inceput - nu bea nici lapte si nici nu papa ca lumea, se trezea si la 6 de foame - dar a trecut.
Acum imi place mai mult noul program, am si eu timp de casa - nu mai lenevim in pat pana la 10-11. E bun programul si pentru lavara- de iesit cand nu e toropeala ... sa vedem - ce-o mai fi.

roana poze poze poze - cu noul loc de joaca. Vrem poze!!!

Dbunny sieu stiu ca medicamentele nu se baga in lapte. In putin apa ai incercat? Imipare rau - noi nu avem probleme deseriga- ii place chiar.

mayaione pupici Anei. Incearca si calgel si dentinox si mai incerci si nurofen.

Koko dacanu-ti plac pantofii - baga rapid ce marime sunt - capoate reusim sa-i maritam

la toate - trimitmesajul ca s-a trezit sefa.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

dodo bine ati venit si multa sanatate in continuare

felicitari pentru finutz bamboletta! sa.ti traiasca

mirona , cam asa fac eu : in zilele proaste, incep masa pe balcon cu el in brate, unde se tine de matura si o da de geam , apoi intram in bucatarie il pun pe dulap cu o oala in fata si o sticla de apa si toarna apa in oala , pe jos si pe el apoi in sufragerie ma asez cu el in brate pe scaun, si arunca tot dupa masa pe jos

in zilele bune: in brate in bucatarie ii dau cutii cu cate ceva in ele , si cat termina de scos, termina si de mancat

am ajuns si in baie , mereu cu el in brate, deschis dulapul si scos totul de pe acolo
la laptop mi.e frica sa.l las, ca mi l.a cam rupt


acum sa va intreb ceva , suna cam aiurea dar asta m.ar linisti pe mine, deci daca ii dau lui ivan un biscuite sau paine in mana, in curtea spitalului, si doamne fereste se ineaca, i se opreste in gat, fiind acolo la urgente , ar fi tot asa pericol? ar putea s.o scoata, n.ar trece mult timp, oxigenul ajuta in fazele astea?
stiu ca e aiurea dar este o fobie mare a mea, el ar manca de toate bucati mie insa mi.e foarte frica, ma ia panica rau nu reusesc

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ah despre meniu, pai ivan are 7 mese cand nu mananca si.i dau putin si des, adica incerc cu de toate
in rest cand totul decurge normal, intre 9 si 10 dimineata - un borcan mare de fructe apoi ceva iaurt
intre 13-14 vesnicul piure de legume apoi se culca si un biberon de lapte
la 17.30 - 18 - un desert nestle sau iaurt
intre 20-21 - piure la borcan de noapte buna apoi lapte cu cereale, si la 4 dimineata alt biberon cu lapte

il tot invat pe ivan sa zica agua si el zice tare si clar apa, si cand ii e sete imi arata paharul si zice apa apa
mai spune si haide, si ma cheama sa merg cu el
in rest nu ii inteleg limba :)

ia uite ce m.am destainuit , e pt prima data, cred ca.mi prieste aerul :)))

ivan si dayanara

Mergi la inceput