* Gravidute & Mamici de Iasi (39) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Am spalat vasele.brr...
Am hranit si schimbat copii si am facut si paturile.Sunt in grafic.Eu am mincat resturile de la masa lui Vlad(a fost generos cu mine-mi-a lasat suficient-n-a mincat prea mult).
Vlad are treaba(asa zice el)-adica isi construieste o baie-asta inseamna multa apa carata in dormitor.Iar eu nu tre sa ingradesc creativitatea si libertatea de exprimare a copilului(in toate formele ei).Cind vine soacra-mea iar se cruceste.Nu-i place sa stea cu Vlad ca o domina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Monica - e tare Vlad cu iedile lui, vroia sa demonstreze cum face "plopul mere" Multumim de cafea.

Oana - multa sanatate lui Stefan!

Stefania - asa este, sunt catolica.Mai beau eu o

Ella - nu stiu ce sa zic cu pediatra...

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ghinetz
Ralu, ti-l trimit si pe stefan, si pe Victor. Macar cateva ore...



Si eu pe Robert macar,daca nu si pe Amira. Macar cateva ore cat sa ma relaxez impreuna cu Oana.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ghinetz
Si are secretii (am citit despre ele, de unde sunt, si de ce au culoarea aia galbena) pe care nu vrea sa le scuipe, nu stie cred.



Vreau si eu sa stiu.
Sanatate multa la pui mic!
Si Robert e mucos!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ella10
Miha iti multumesc pt ca te-ai oferit sa-mi dai wrap-ul dar nu stiu ce sa zic,oare nu e prea micuta Bianca s-o pun in el,nu stiu intreb si eu, sa nu arunci cu ceva in mine,saptamina viitoare poate ne intilnim prin copou


Ella,wrap-ul se poate folosi de la o zi.Sunt mai multe feluri in care poti sa-l legi si sa asezi copilul.Poate o sa ne intalnim intr-o z sa-l vezi si tu cum arata.Eventual sa-i faci o proba. Eu sunt super multumita.Isi face toti banii.
Referitor la mucusori,daca nu face febra,cu tuse si tot tacamul eu zic sa nu te impacientezi.Poate e aerul prea uscat in casa.Daca nu ai umidificator,pune un vas cu apa pe calorifer,in care pui eventual cateva picaturi de Karvol sau ulei de eucalipt.Sterimar in nasuc de cateva ori pe zi.Daca nu crezi ca te vei linisti si iti va fi mai bine suna pediatrul,macar vezi ce-ti spune si el.
Pupici.


Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:



Vad ca planificati intalniri prin Copou. Poate reusesc candva sa vin sa va salut. Chiar daca nu sunt activa la subiect nu cred ca ma fugariti

Kriss: cred dar nu sunt sigura ca ieri ne-am intersectat de cateva ori prin parc(la intrare, la porumbei) si pe strada. Ai carutul verde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Nonna76
Ieri l-am prins punind mere cu cirlige intr-o floare de apartament.Bineinteles ca merele nu stateau si m-a chemat in ajutor.
Umerasele cu haine eu le am pe canapea in sufragerie caci in dulap are
el birou.Biroul consta in noptierele pe care le-a mutat in dulap.
Ultimul sport practicat e saritura de pe patutz in pat.Asa ca asta mic nu mai sta in patutz.



Inseamna ca nu numai la mine e casa ca la balamuc.
Pupam ingeniosul mic!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

quote:
Originally posted by Darria



Vad ca planificati intalniri prin Copou. Poate reusesc candva sa vin sa va salut. Chiar daca nu sunt activa la subiect nu cred ca ma fugariti

Kriss: cred dar nu sunt sigura ca ieri ne-am intersectat de cateva ori prin parc(la intrare, la porumbei) si pe strada. Ai carutul verde?


da, verde e cul predominanta si e maare cu 3 roti



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 5 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

ok, atunci voi erati, bun de stiu pt. viitor.
Retinusem eu ceva(nu vad carutul in poze sau nu caut unde trebuie)dar nu eram sigura si nu vreau sa gafez
Noi eram 3 bucati: strumfi, eu si sotul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Ralu, hai la mine! Am facut si briose :)

Emma

Mergi la inceput