Celulele stem

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalinapr spune:

In momentul de fata exista persoane care se ocupa de recoltare in toata tara, indiferent de locatia sau de spitalul pe care il alegi. Daca medicul nu face prelevarea, atunci mai mult ca sigur ca un rezident sau o asistenta a fost instruita sa faca acest lucru. Deci nu se pune problema ca in Romania sa nu existe persoane calificate pentru asa ceva.
Diferenta intre cele doua firme, dupa cum am vazut eu, consta in preturi si modalitatea de transport. La cei de la Cluj, cu care am semnat eu contractul pentru prelevare, suma este mai mica, serviciile sunt de calitate (cel putin asa mi s-a parut mie) si transportul se realizeaza cu masina, in frigidere speciale. Eu ii recomand mai departe pentru ca n-am avut nici o plangere la adresa lor si mi s-au parut f competenti.
Oricum, consider ca cel mai important este ca fiecare mamica sa incerce pe cat posibil sa-i asigure copilului sau o astefl de recoltare pentru orice eventualitate, iar in ceea ce priveste firma... sa o aleaga pe care care ii inspira mai multa incredere si care pare mai serioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaIna spune:

In momentul de fata exista cel putin 4 firme in Romania care se ocupa ce recoltarea celulelor. Important este sa ne asiguram ca celulele sunt depozitate in conditii optime si ca se depoziteaza doar ele, nu si sangele cordonului ombilical.
Pe mine m-au convins cei de la StemCelexion ( http://www.stemcelexion.ro/ ) - Depoziteaza in Germania iar pretul este de 1650E (cu discount) pentru 20 de ani, fara taxe anuale.

Mergi la inceput