Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou (5)

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou (5) | Autor: Liana30

Link direct la acest mesaj



nota administratorului:

am primit toate actele cerute de regulamentul nostru.
Iti multumesc pentru intelegere si iti doresc succes in campania pentru fiul tau.


partea a doua

----
ma numesc bita doina,as dori sa vorbesc despre problema lui CLAUDIU Daniel,cu voi,trebuie sa reusesc prin orice mijloace prin oricine vrea sa ne ajute .deschide-ti linkul: http://www.dan.starclub.ro/ si veti vedea despre ce e vorba.daca doriti sa discutam despre asta va astept cu idei noi,sugestii,caci eu am scris in multe locuri,televiziuni,presa,dar pana acum nimic concret.

contul lui Dan de paypal: cainiirosii2000@yahoo.com



Informatii dupa interventia din China
http://www.nrrfr.com/english_nr.asp?newsid=1228&bt=Spinal%20Cord%20Injury

bita doina
********************************************************************
Va multumim fetelor pentru sufletul vostru MARE !!!..va scriu mai jos si sper din suflet sa ma iertati daca cumva am omis pe cineva..astept sa fiu trasa de maneca..
laura69slik
orchid
megbeng
agelica g
blakpanterro
Liana30
Gabitza1977
ionella3003
dana e
Miramar
rodicasoian
angelapriboi
impreuna
andora
CRISMIR
Danelutza
Dana ch
gabrielle74
Bianca B
Menna
diadaniela
OtiliaV
Yosaria
laura72
roza_roza
luminita
loredana
ioana tzuchi
Liana30 SI Soni BICICLETA ELECTRICA
Mariaa 50 ron.
Megbeng 50 ron.
Virgi 100 $
Lia 20 $
Gegea 100RON
Monica_elizabet 50 RON
Violeta69 50 RON
Aissa25 RON
AndreeaP 25 RON
Dory232002 20 $
Donator ANONIN 1000 EURO
Danelutza 50 EURO
Melanies 68 EURO
Ilario SI Monia 50 EURO
Donatoare ANONIMA 200 EURO
Lia Mia 20 RON
Dorksev 350 EURO
Donator ANONIM 70,46 EURO
Liana si fetele sufletiste 350 RON
Helbi 50 RON
maurice 100 RON

AVEM INCREDERE IN VOI !!!!

CU VOI VOM DEVENI INVINGATORI !!!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Continuati va rog.



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Liana nu am fost pe faza
Doina, imi pare tare rau ca iar esti internata si multa, multa sanatate ai grija de tine...
ma bucur din suflet ca Danutz este bine...spor la antrenamente si Doamne ajuta sa ai cele mai bune rezultate

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

lasa monicoo ca fusei io
multumesc moderatorului ca fu rapid si ma modera
Daneee tot inainteee..
doina multa sanatate!!!


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Liana, multumesc mult!!!eu am venit de la spital acasa sa imi mai iau cate ceva si plec la loc...Dan este bine, cat sunt eu la spital sta cu mama mea cand e sotul la servici.
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Doamne ajuta!!!

maurice au intrat100 Ron multumimm,,doina nu mai avu timp sa ii confirme,,ma ruga pe mine sa'ti spun ca te pupa si iti multumeste din suflet.


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ferigutza spune:

Doina,

Cand te linistesti poate discutam mai pe indelete o metoda mai usoara pt transferul lui Dan. Inteleg ca nu are capacitatea sa deschida si inchida mana, dar te poate ajuta destul de mult si fara asta daca poate controla omoplatul, umarul si cotul.
Sunt diverse metode, in functie de nivelul de functie personal ca sa fie ori independent or sa aiba nevoie de mai putin ajutor din partea ta. Aici in State persoanele cu spinal cord injury sunt antrenate de terapisti in cel mai potrivit fel de transfer, la fel si familia.


Am scanat o succesiune de poze in care o persoana cu un C7 se poate transfera din pat in scaunul cu rotile, dar succesiunea asta poate fi adaptata pt mai putina functie. Daca esti interesata iti pot trimite pe email si dupa ce o studiezi te pot ghida si putem rezolva impreuna varianta cea mai buna pt. cazul tau.

Pt. prevenirea escarelor, in afara de o perna adecvata, de regula la noi se recomanda la fiecare ora petrecuta in scaunul cu rotile sa ai un minut de stat fara sa ai presiune pe partea care te sustine.

Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Doina multa sanatate si sa dea DD sa fie totul bine cat m,ai repede cu putinta.



Doamne ajuta!

Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Varsta lui Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Doina, sunteti bine? de fiecare data cand ai lipsit a fost ceva... sper sa fie lipsa de net, timp, etc


monica

Daca doriti sa ne vedeti in concurs ne gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=23" target="_blank">Intre Flori


mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna tuturor!

Revin dupa o perioada de neavut computer si una de treburi care nu asteptau aminare.

Doina i-mi pare rau ca esti la spital, sper ca Dan e bine si continua. Nu v-am uitat, ca nu am cum. Am 25 $ de la lexi din USA sa -ti trimit , dar inca nu am trimis nik acasa. Cum pun ceva ii gasesti Bucuresti.
Multa sanatate si salutari tuturor fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

soni bine ai revenit

monica

Daca doriti sa ne vedeti in concurs ne gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=23" target="_blank">Intre Flori


mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Monica, net este...eu inca nu am venit acasa de la spital, cred ca maine sau miercuri.Sunt mai bine dar daca tot am fost internata am reparat mai multe "defectiuni".Soni Dan continua recuperarea, il impiedica escara sa faca scripete, caci trebuie sa stea mult in carut , sta in verticalizator destul timp.Abia astept sa scap de spital caci nu stau linistita nici acolo caci ii e greu sotului si cu serviciu si cu Dan , noroc ca il ajuta mama cu treburile care le facea eu.Mai e putin si scap eu de asta...
DOAMNE AJUTA!!!

Doina Bita

Mergi la inceput