Ingineri fosti, viitori...(20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


BUna seara fetelor!
In primul rand SARBATORI FERICITE celor care vor sarbatori Pastele catolic.
In al doilea rand multumesc pentru incurajari, azi am primit contractul pe mail si pare sa fie ok. Seful de aici este plecat in concediu asa ca am relativ destul timp de alergatura si chef de munca zero barat.
Oti, tare bancul!
Aurora, te inteleg dar sa stii ca daca nu acceptam provocarile....si eu aveam senzatia ca parca totusi nu as pleca fiindca e comod sa ai "locul tau", sa stii ce ai de facut, sa cunosti colectivul...dar realitatea este ca de fapt nu e asa! Pana la urma...poate fi mai bine in alta parte.
Nico, nici eu nu am avut alergatura cand am plecat din firme mai mici.....dar asta e ditamai mastodontul de 4000 de angajati cu vreo 6 sedii numai in Bucuresti si multe altele prin tara.......asa ca iti inchipui...am semnat si pentru ce am avut pe inventar si pentru ce n-am avut si inca nu am terminat....si e nasol ca seful pleaca miercuri iar in concediu si trebuie sa iau toate semnaturile pana marti cel tarziu.
Va pupez, mai scriu maine ca acum ma scot baietii in oras!
P.S. Am uitat sa va dau vestea cea mai importanta: voi fi MATUSA!!!!!!! Cumnata mea e insarcinata .


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

anca felicitari cumnatei. eram convinsa ca tu esti fericita burtica. poate data viitoare.
eu sunt la al 4-lea loc de munca si doua dintre firme erau foarte mari (una 7000 angajati) dar nu am avut alergatura. din acest motiv m-am mirat.
tare draguti baietii.


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


nico, o sa vina si randul meu...nu imi fac griji pt. asta, ma bucur mult pentru fratele meu (eu cu 10 ani mai mare....si deja un pic tarzior....noroc ca sotia este mai tanara).


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata! celor care serbeaza si sa primiti cadouri multe de la !
Anca, ce bucurie in familie mai ales ca spuneai tu ca aveau ceva probleme si bb s-a lasat asteptat. Cand vei fi matusica?

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

PASTE FERICIT!!!!!!
noi asa in fuga, de abia terminat ce trebuia musai terminat, in rest, a mai ramas de facut si pe mai incolo
sa aveti duminica placuta!
anca, felicitari cumnatei!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza inginerele!
poftiti la cafelutza!
noi incercam sa ne revenim cit de cit, unii mai cu fierea incarcata, altii de la muci si uite asa trecu si prima tura de iepuras.a fost frumos, ne-am adunat familionul, atit cit este in zona, am papat, am ciocnit cite un vin rosu, papat cozonac si praji si cam atit.
de azi a inceput toata lumea munca(robi a inceput de azi-noapte, mi-a dat doua pauze scurte pe la 1 si 2).
va pup, sa aveti o saptamina usoara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Buna dimineata.
Io azi am fost un fel de gaina, m-am trezit la 6 fara un sfert si am plecat nemancata,nebauta cafea la analize si ma simt nasol rau.......ca batuta...adica am o frumusete de depresie care nu stiu de unde a aparut. Sper sa imi revin nitel. Va pup.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

anca mama, da-i si papa ceva bun, bea o cafea sau ceai, ce-ti pica cel mai bine, stai un pic cu ochii inchisi, visind la ceva ce-ti place cel mai mult iar apoi deschizi ochii si vei vedea lumea un pik mai altfel! iar apoi ridici capul sus-sus si mergi mai departe!
un mare de la noi! sa nu te aud cu depresii!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
acum am vazut ca mesajul meu de ieri nu a mai ajuns aici. nu stiu ce s-a intamplat.
noroc ca citesc si eu pe aici si imi aduc aminte de mancare. am uita sa mai mananc azi. nici cafea nu mi-am facut. am baut un sirop de fructe de padure. o sa dau si eu fuguta la frigider imdiat.
am reusit sa scap de proiectul la care lucram. a fost foarte mult de lucrul, nu prea am facut pauze si m-a mai ajutat si un coleg. azi la ora 15 trebuie sa merg la facultate sa sustin 2 cap din lucrare apoi iau pauza pana maine. in casa e haos iar eu sunt foarte obosita. iar in weekend cred ca o sa mergem la malaia sa mai luam o gura de aer curat. sper sa fie buna vremea.
pt analize si eu ar trebui sa ma mobolizez dar ma scuz mereu ca nu am tip.
am uitat ca avem si noutati. duminica seara l-a muscat un caine pe alex de picior. e un caine care isi face veacul la noi la bloc. nu stiu ce e cu el ca e foarte rau in ultimul timp. ieri a mai muscat o doamna. am incercat sa vorbim peste tot sa scapam de el dar nimeni nu face nimic.
eu vreau sa-i facem analizele dar nu stiu cum ca nu pot sa-l duc la veterinar.
alex e bine acum caci muscatura a fost usoara. ii pare rau ca o sa pateasca ceva rex. ne tot spune ca l-a muscat din gresala ca nu l-a cunoscut.
kati eu am avut noroc ca s-a trezit andra doar o data.
va pup

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare!
Nico, imi pare tare rau de Alex! banuiesc ca e vaccinat de tetanus...si pe mama a muscat-o anul trecut un caine de picior si a avut de suferit de pe urma muscaturii!da-i un de la mine! bafta azi la sustinere!
Kati, inzdrevenire rapida!

Eu i-am dat lui Marc antibiotic dupa 5 zile de febra, si de atunci e bine, numai tuseste! Luca a facut si el febra dar numai duminica seara/nopatea, acum e iar voinic.
La noi e frig, mai fulguie din cand in cand, nu-ti vine sa iesi din casa!
am un munte de calcat, dar ma duc sa bag o masina la spalat mai intai!

Anca, felicitari cumnatei!

va pup fetelor si va doresc o saptamana frumoasa!

Mergi la inceput