Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (112)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

maria multumesc mult da,e bine,numai ca nu are colacei la picioruse cum si-ar dori mama
va rog sa imi iertati intarzierea fetelor sarbatoritelor
la multi ani!!! sa fiti iubite si fericite!
nu am reusit sa citesc nimicuta din urma,si azi merg la scarbici,maine sunt libera si ma odihnesc si eu abia astept,
va pup,sa aveti o zi superba!

_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Buna dimineata, multumim de cafea...
Azi ma simt bine....dupa lung timp Mario a dormit pana la ora 5:30 dimineata, asa ca m-am odihnit si eu.


Danniele eu pot ca la 5 luni aveam 6650 gr si la 6 luni aveam 7050 gr si 66 cm...si uite ca am crescut mare si sanatoasa si ii multumesc mamei mele ca nu m-a indopat ca acum sa sufar de kg in plus

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna dimineata,
Melania, Miru a luat aproape 300g de la 5 la 6 luni, iar dr. a fost super multumita, eu cred ca atata timp cat nu scade nu ai de ce sa-ti faci griji

Mandarinuza multumesc

Maria spor la treaba, avem sotii nascuti in aceeasi zi

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Prisi, Mandarinutza multumesc de incurajari...
Culmea ca atunci cand nu manca bine lua in greutate si acum iar a ras 170 grame de piure de fructe (para+ mar+ cereale)...si tot asa si nimic in plus

Sper sa ma mai linistesc....sotul meu zice ca Tudor e de vina ca s-a ingrasat ca la carte pana acu si m-a invatat cu narav


Melania, mami de Tudorica fara frica (05.10.2007)

http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Melania, eu zic ca nu trebuie sa-ti faci probleme, Cristi a mers asa luna 4-7500g
luna 5-7800g(300g)
luna 6-8400g.........eu zic ca nu trebuie sa-ti faci probleme, eu ilcantaresc odata pe luna cand merg la cabinet, am cantar acasa, dar am renuntat sa-l mai cantaresc de prin luna3, in schimb sotului ii place sa-l masoare( max 2 sapt), azi avea 76cm, e tare mandru de lunganul lui.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

wow Cecilia, 76 cm, chiar ca e lungan!

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Cecilia - pe parcurs ce vad ce mai scrieti si voi incep sa ma linistesc... bine noi suntem micut avem doar 7 kg si 69 cm...s-a nascut cu 3 100...De fapt daca papa bine il las...singura chestie sa nu aiba deficit de calciu sau mai stiu eu ce...vad ca baleste la greu...poate o fi si de la dintisori


Poze cu domnul Tudor silfidul
http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Buna fetelor!
Vazut poze bebei de lia_b sidanielle02 tare sumpele.
fetita mea are 5 luni si cantareste 7.700 si masoara 61.5 cm.-e cam mica de statura, seamana cu mine. meleniatud nu cred ca tr sa-ti faci griji pt ca dupa ce ii diversifici alim copilul nu mai ia asa de mult in greutate; daca nu a scazut inseamna ca e bine.
Amalia lua de obicei cate 1-1.2 kg pe luna si de cand am diversificat-o a luat mai putin ( 800gr. in ultima luna); oricum din luna a 5-a tr sa ia cate 500gr. pe luna.
Apropo nu stiu daca ne-am laudat dar sa stiti ca ne-am pus cercei sapt asta. avem poze la semnatura.

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
http://community.webshots.com/user/danyelle005?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

quote:
Originally posted by danyelle005
Apropo nu stiu daca ne-am laudat dar sa stiti ca ne-am pus cercei sapt asta. avem poze la semnatura.





Foarte bine ii vin cercelusii....buna alegere modelul de cercei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Buna dimineata pe la amiaza.

In primul rand Miruna va multumeste pentru aprecieri. Nu pot sa va spun ca, dupa ce i-am aratat desenul ei pe calculator, mi-a adus toata colectia de desene sa i-o scanez. Nah, sa fie acolo... Aseara i-am luat din cora si lut pentru modelaj, asa ca probabil ca o sa trebuiasca sa "scanez" si ce o sa mestereasca din el.

Melaniatud, o sa iti zic si eu ca Sabina, lasa copilul in pace. La varsta asta nu mai dospesc ca painea, e posibil sa stagneze perioade bune. Eu zic sa nu-ti facu probleme. Si cantaritul saptamanal iar nu mi se pare o solutie la varsta asta. Eu nu-l mai cantaresc deloc, ca nu sta locului pe cantar, si sigur masuratorile n-au nici o relevanta. La controlul lunar ajunge.

Betty, of ce se mai chinuie bietul copil... Si eu zic ca varsa din cauza gatului si mucozitatilor. Barem mananca ceva acum? I-a revenit pofta de mancare?

Gabitz, pupam Elizuca incercata. Saracutza...

Danielle, ruza-buburuza ta e in grafic, stai linistita. E o finutza!

Devylla, ai respectul si admiratia mea. Brava pentru miscarea de emancipare a mamicilor super ocupate si obosite

Magda, ce mai face tiza mea ?

Maria, scumpa, scumpa la vedere in ultima vreme... Te inteleg cu timpul, si eu sunt permanent in criza de timp.

Cecilia, ce lungutz e Cristi!

La noi e liniste deocamdata. Vlad doarme afara si Miru deseneaza, evident. Sunt un pic suparata ca diareea s-a agravat si iar are intestinele facute tzandari bietul copil. Azi dimineata am vazut firisoare de sange in scaun. Am trecut-o pe regim strict, luni vreau sa ii duc si o copro la laborator. Exsudatele au iesit "curate" amadoua, asa ca, ce mai, la noi e ca in zona crepusculara.

Va pup, ma duc la treaba.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput