***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (56)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Hello, hello!

Pauly, ma bucur ca ai raspuns, intai ti-am trimis mesaj pe mobil dar cred ca nu mai ai nr si apoi ti-am cautat mail-ul. Ma apuc acum, de vazut pozici.
Madi, Ana e o FRUMOASA!
Alyna am vazut Davidutz cu Antonia!

Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

Vas: si Alex al nostru e indragostit de emisiunea "Nora pt mama". Si mai ales de prezentatoare. O mai iubeste in secret si pe Andreea Esca.

Laura, mami de Alexandru (16.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Hello,
Azi sarbatorim primul capsunel care implineste un an:
Leon, sa fii sanatos si sa le aduci numai bucurii parintilor tai!
Teodor
Cosmin Cristian
Octavian Andrei


Michelle, felicitari lui Domi pt ridicatul in picioare!Acusi ,acusi nu-l mai prinzi prin toata casa
Ella, foarte frumoase pozele, iar Bobytza numai un zambet!Felicitari pt mersul de-o manuta!
Corap, interesante si frumoase podoabele facute de tine!F frumosi copiii!
Pauly, ce mare si frumoasa e Riana ta!
Alyna, deci Davidutz are deja prietenaFoarte dragutz!Frumoase pozele in parc si David f haios cum vorbeste.
Vali, e dulce rau Andreiutzul tau, iar de cuminte nici nu mai trebuie sa spui ca e,caci se vede si in poze! tunsoarea!
Madi, f simpatica motzata!Mda, se concureza la plete piticii;eu abia astept sa-l tund.
Doxinu, ce simpatic e Stefan cu gropitze!
Vas, felicitari Elizei!Ce nerabdatoare e micutza,n-a mai stat pana dimineata ca sa arate ce poate!Bravo!


Laura si Ducu (29 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Am trimis niste bancuri misto pe mailul comun. Va dau un exemplu...
Cativa vamesi sunt intrebati:
- Cat timp trebuie sa lucrati, ca sa va cumparati BMW?
Ucraineanul: - 5-6 luni...
Ungurul: - 2-3 luni...
Romanul: - Un an jumatate.
- ???
Romanul: - BMW e totusi o companie foarte mare...
================================================
Intra Gigi Becali in discoteca... o fata super se apropie de el si il
intreaba dulce :
- Dansati ?
- Nu fa zdreanta ce esti, asa merg eu !
================================================


Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Cine imi poate trimite si mie prin posta (sau daca e din buc., ne intalnim) o copie DVD cu BABY EINSTEIN? (platesc bine)

Revin mai tarziu cu povesti despre noi si impresii despre pozele cu bebeivizionate zilele astea.

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetelor e o liniste la mine de nu se poate!Doarme maria sa si mi se pare casa asa de linistita...........Pana si jucariile care zburau de nu se vedeau.........tot.Am terminat si de spalat si astept(nu sunt nerebdatoaresa se trezeasca printul sa iesim in parc putin ca este tare frumos afara!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Mamici de capsunei vroiam sa va intreb voi dati supita la capsunei zeama sau o faceti ca un piure?io asa o fac piure la blender insa am zis sa va inteb si pe voi deci la noi este o "supita" solida.Ma gandeam sa-i fac ciorbita ca dr a zis ca ii pot da bors facut in casa si sa i-o las lichida.Voi ce ziceti?

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Graviduta
Tare draguta si metoda de cantarit

Am citit si eu un banc zilele trecute, il pun si aici, mie mi s-a parut simpatic

In spital se afla un pacient grav bolnav.

Rudele se adunasera in sala de asteptari, iar, in final, intra un medic
obosit si abatut.

"Imi pare rau ca trebuie sa va dau o veste proasta," spuse privind
fetele ingrijorate "singura speranta pentru ruda d-voastra este
transplantul de creier. Este inca experimental, riscant si din punct de
vedere economic intru totul pe seama d-voastra."

Rudele ramasesera asezate, ascultand vestile proaste.
In sfarsit, unul intreaba: "Ca sa stim, cat costa un transplant de
creier?"
"Depinde," raspunse medicul " 5.000 euro e creierul de barbat, 200 euro
cel de femeie."

Se lasa o lunga perioada de linsite, timp in care barbatii din sala
incercau sa nu rada si evitau privirile femeilor, chiar daca unii
zambeau.

In final, curiozitatea il impinse pe unul sa intrebe: "Dle. doctor, de
ce aceasta diferenta de pret?"

Medicul zambi la aceasta intrebare atat de inocenta si raspunse:
"Cele femeiesti costa mai putin pentru ca sunt creiere folosite,
celelalte sunt ca noi."



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Salutare la toata lumea si va multumesc mult pentru urarile de ziua noastra!

Pepsi,

la raport,multumim mult ca te gandesti la noi,ma bucur ca mi-ai spus cand se sarbatoreste Sf Patrick,esti o draguta si te admir pt tot ceea ce faci si pt familia minunata pe care o ai

Ella,

ti-am admirat Bobitza,e un scump si un frumos;normal ca vin la intalnirea capsunicilor ca doar suntem la o aruncatura de bat de voi,sotul face o ora si un pic pana-n Buc.

Vali,

ti-am admirat puiutul,e un frumos ,abia astept sa ne vedem din nou sa mai stam de vorba,acum ca s-a incalzit afara poate ne intalnim in parc din nou

Timur,

noua la ultimul control ne-a spus pediatra ca i se pare ca Paty ar avea un usor strabism;m-am nelinistit pt ca pana acum nu a avut,abia i-a aparut si nu inteleg cauza,ne-am programat la Oftapro dar tocmai in iunie se poate.
Daca puteti sa-mi recomandati un oftalmolog bun va rog sa o faceti....daca nu reusim in iunie mergem la Viena;poate m-am speriat eu degeaba ca nu se observa, ca eu il studiez zilnic.

In rest,ce sa va zic,poate ma criticati dar eu va spun sincer ca nu o sa mai fac nici un copil,nu-mi mai trebuie,ne-a terminat,din ce citesc la voi ajung la concluzia ca am cel mai nazdravan capsunel.
Nu sta o clipa locului,nu-i place sa se joace decat cu mine si mai ales sa ma traga de par,nu pot pleca din camera nici pana la baie pt ca urla de curg apele de pe el,noaptea daca doarme o ora legata e f bine.Si eu si sotul suntem epuizati,nu stiu cat o sa mai facem fata oboselii,nu e de la dinti(avem 6),are o energie in el de nedescris.
El adoarme pe la 12-1 noaptea,doarme o ora si se trezeste,in secunda doi e in picioare si incepe sa tipe la noi sa-l luam din patut,daca nu-l bagi in seama urla de trezeste tot blocul

Sa va povestesc ce-am facut cu o potentiala bona de 2-3 ore/zi.Am gasit pe cineva dar mi-a fost frica sa-l las pe Paty cu ea,vroiam si eu sa merg la sala in fiecare zi si m-am gandit ca sa stea cu cineva;nu am vrut totusi sa o las nesupravegheata asa ca am lasat laptopul meu in dormitor si al sotului in alta camera cu camera web deschisa si sora mea din Spania cu bunghiul pe ea
Ce credeti ca a facut ea 3 ore cu nazdravanul meu?Dupa ce am plecat l-a leganat tot timpul pe perna si l-a lasat sa se uite peste cap la tv.A stat in pat la tv si el pe perna leganat...
Am zis ca e o intamplare si am chemat-o si a doua zi.....la fel a facut;m-a sunat sora si mi-a zis sa ma duc acasa ca nu o mai suporta...deci,cum sa-mi las eu copilul cu o straina?
A,am uitat sa va zic,cand am intrebat-o ce-au facut,ea cica"ne-am jucat,ne-am dat cu bicicleta prin casa..."
Asa ca am angajat o menajera si o femeie sa ne mai gateasca cate ceva si eu sunt dadaca principala si tati secundara

Imi este f greu,nu ampe nimeni in oras(noi suntem din Barlad)si din cauza asta nu-mi mai fac inca un copil,simt ca nu as mai rezita.

Va pup pe toate si abia asteptam intalnirea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

doxinu,multumim pentru felicitari.
am vazut pozele voastre, si de la 8 luni si de la 9 luni.Stefan e asa de dragalas, si are un par cret...am facut si noi poze in parc,maine la punem.vroiam sa te intreb ,de unde ati luat scaunelele?si ala galben si ala bleu, as vrea sa-i iau si eu lui Tudor.

magda,mama lui Tudor Catalin

http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput