Copiluti de mai-iunie 2005 (69)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monu spune:



, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

gabitzam, a mea stie ca numai mami are bebe si imi explica asta de fiecare data cand o intreb. ii place sa explice, cand imi cere un pahar cu apa imi explica de unde sa iau apa (mami da apa din dulap) si cum sa o torn in pahar :) (cu atentie mami)

onix, si a mea se trezeste noaptea din cand in cand si cere lapte. i-am dat de fiecare data.



... si albastricile lui mami 08.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mynicegirl spune:

Hello, am venit repede de dimineata , inainte de gym de orice sa va citesc si cand colo 'nspe pagini de suparare... hmmm.
Eu nu vreau sa intru in discutie caci nu inteleg care e discutia dar am altceva de spus care am observat si nu pot sa nu ma abtin si incep de cand era mama(adica eu) fata tanara si punea la suflet orice prostie sau ce mi se parea mie ca cineva a spus ceva care suna a critica, si ajungeam sa ma consum si ma umpleam de negativitate si resentimente, pe cand persoana cealalta nici nu avea idee ca eu ma consum sau nici nu avusese intentia sa zica ce mi se paruse mie ca zice. Si cine se consuma: moi(vroiam sa zic si Lolita, dar e forum de mame devotate si se supara). Dar de cand mamica invata poezia despre yoga si citeste carti dspre budism si asia si mancat corect de astea(o pasiune) am descoperit o zicala care suna bine in engleza "breath in everything, breath out the bad" adica "inspira tot si expira ce e rau" in traducere. Si asa trebuie sa faci si in viata, vezi si auzi si absorbi tot ce e in jurul tau, extragi ce e bun si restul stergi ca la calculator cu delete. Si totul devine ok, nu exagerez si e asa usor, iti ia vreo luna de exercitiu sa nu te mai deranjeze prostii. Caci eu mi-am dat seama ca mi se parea ca lumea ma critica(alex, maicamea) si ma iritam si ma manifestam rau, desi ei saracii doar emiteau idei si concluzii, nu critici cum le auzeam eu. Atat.
Si eu sunt pro medicina naturista si tot ce ne apropie de natura, caci de acolo ne tragem si recomand calduros ceai de sunatoare pentru calmarea spiritelor(nu va suparati)
Ok, sa va zic ce am facut noi in weekend, am fost la piscina , de dimineata, de dupa-amiaza, am sta la soare,balaceala, si sambata dupa-amiaza a fost caterina prima data la film(la cinematograf) la desenul animat "Horton" parca, cu un elefant, ffff dragut si i_a placut mult. Si pe urma la piscina.... deci a inceput sezonul cu soare- pana in noiembrie cat cuprinde, asa ca cine vrea plaja si balaceala non stop,stiti unde sa va opriti.
Ok, mai scriu dupa ce imi fac gimnastica ca sunt si vreau sa devin gagica, am niste cd-uri cu pilates, cu yoga, si cu un program amestecat de semi aerobic, streching si gimnastica anti-aging, si le fac cate unul pe zi. Cine e interesat pot sa va trimit si voua, eu ma simt super dupa ce fac si nu sunt grele(unul e mai grelut, dar ce 6 pack am sa am eu la vara) si nici lungi,40 de minute si se poate sari peste unele exercitii daca te grabesti.
Ok, intru mai tarziu cand se trezeste lumea, bucurati-va ca e luni si ne asteapta o saptamana frumoasa si plina de zambete si soare si iubire




Editat: Eu de cand citesc la subictul asta nu mi s-a parut niciodata ca mamicile de aici isi lauda ostentativ copii si nici nu mi s-au parut aiurea sau ofensative sfaturile lor, si de asemena cred ca s-au bucurat alaturi de mine si realmente au incercat sa ma ajute, de aceea a si ramas singurul loc pe forum unde am mai citit si scris caci aici simt caldura sufleteasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Buna! O saptamana minunata!
Noi am fost in parc, ca de obicei.
Poze- aici:
Baietii in parc

Alexandru incepe sase faca inteles, iar Catalin a inceput sa vorbeasca si cu alti copilasi la locul de joaca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Daca aveti timp si chef sa ne vedeti , sunt cateva poze facute la o mini intalnire DC
http://www.romleas.ro/dco/

Bia e imbracata intr o bluzita roz si cristi sta in spatele ei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

si asa ca sa fie totul complet, ieri am lasato la joaca intr un centru comercial in locul destinat copiilor impreuna cu cristi si pe cand am venit bia ural. In fine cazuse pe manuta ... de aici tot tacamul urgente alea alea... in fine a scapat de gips dar o doare locul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Ce dulce e Bia! Si ce serios e Cristi.Baiat mare, ce mai!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mynicegirl spune:

Ce blonda e Bia si ce diferenta intre ea si Cristi. Poti sa zici ca ai si baiat mare si bebelusa inca. Si tu nu arati ca o mamica cu asa baiat mare.
Bine ca a scapat de ghips,ca acum vine primavara si era pacat sa nu se poata juca pe afara fericita.sa treaca manutza repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

peste o ora plec si ma doare sufletul sa o las asa, nu ma lasa sa o ating la manuta. Asta e pana vineri trece cumva timpul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Capitolul 70


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput