sfaturi pt o viitoare mamica singura

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

ai dreptate
sanatate si curaj, ca restul vin de la sine

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Dana, felicitari ptr bebelus, sa fii fericita sa te bucuri de el!
Si desi tu spui ca nu te-ai integrat prea bine, te asteptam la "mamici de pepenasi de iulie august" sunt acolo o multime de fete inimoase care te pot ajuta oricand cu un sfat, o vorba buna

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita38+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Felicitari pentru bebe! Sa fiti sanatosi amandoi!
Acum am descoperit "povestea" ta, ma bucur mult ca sunteti bine, sper ca mititelul tau nu a suferit prea mult la nastere din cauza dublei circulare de cordon (si fetita mea a avut...).
Sunt sigura ca te vei descurca foarte bine, ca vei fi o mama minunata, asa cum ai fost si pana acum, inca din momentul in care ai ramas insarcinata.
Te apreciez foarte mult pentru puterea de care dai dovada, pentru modul in care vorbesti despre cealalta relatie a tatalui micutului tau(mi-e imposibil sa consider casnicie o asemenea minciuna gogonata, cu urmari atat de dureroase pentru sufletul tau si nu numai pentru al tau...). Sa dea Dumnezeu ca toata situatia asta sa se rezolve asa cum e mai bine pentru tine si micutul tau...
Multa putere si multa sanatate! Am incercat sa ma abtin, insa tot o sa trantesc o urare si pentru "domnul" tata: din tot sufletul meu care stie exact cum te-ai simtit tu, in multe din momentele grele din ultima perioada, ii doresc sa i se deschida, macar in al 13 ceas, sufletul si mintea, sa realizeze ce mare noroc a avut si are cu tine, cu toata intelegerea ta, cu tot bunul simt cu care il tratezi, pe el si situatia pe care a creat-o si pe care n-a binevoit sa o lamureasca.
Pe cat e posibil, stiu ca nu e usor, nu-ti mai bate capul cu el. Gandeste-te la tine si la puiul tau. Si bucurati-va unul de altul!


Ziana - povestea nasterii:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116417

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

Dana, sa-ti traiasca bebeul

http://alina-vachim.magix.net

AVoogt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns margabadea spune:

dana, nu mai dai nici un semn de viata?
spune-ne ca sunteti bine amandoi...

marga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danabb1 spune:

Suntem bine,bebe are 3luni este un ingeras frumos de care sunt mandra,parintii vorbesc cu mine,mama ma viziteaza am fost si noi in vizita la ei,cu taticul lui vorbim ,vine cand poate,asta e deocamdata am grija de el si nu am loc de munca dar daca pana la urma nu gasesc ceva bun cred ca am sa dau si eu examenul de titularizare si am sa intru in invatamant.
Persoana care a fost cel mai mult alaturi de mine in afara de el este bunica mea care a fost si este mai mult decat o mama pt mine si puiutul meu.
Va sarut pe toate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Danutza,ma bucur ca sinteti bine.In timp se vor aseza toate.In primul rind e bine ca ai un bb sanatos(sa iti traiasca).

Lasa lucrurile asa cum sint,deocamdata.Sarutari bunicutei tale si multa sanatate.Noapte buna!

Aniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns margabadea spune:

Buna, Dana

Ma bucur din suflet pentru tine si minunea ta!
Sa aveti mare grija unul de celalat!

Cu drag,

Marga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danabb1 spune:

Uite ca fac pe 5 nov 24 de ani,ce a mai trecut timpul nu demult aflasem ca sunt gravida si muream de frica si ingrijorare,nu aveam habar cum am sa ma descurc si ce am sa fac iar acum sunt mamica de bebe scumpel care si el pe 10 face 4 luni,nu zic ca nu mi s-a schimbat viata dar acum nu e chiar tragedia pe care mi-am imaginat-o cand am aflat ca sunt gravida nici cosmarul din perioada sarcinii,a fost greu dar se pare ca am supravietuit nici acum nu e usor dar se poate merge inainte ,deja parintii mei ne chiama in vizita daca am putea chiar in fiecare zi,tatal meu il tine pe pusti in brate ba a ajuns chiar sa-i cante si sa se joace cu el(nu mi l-as fi imaginat in ipostaza asta niciodata),mama tot sperioasa dar parca prinde la curaj din cand in cand in caz de urgenta mai sta cu el o ora-doua si vine in vizita la noi de cate ori o chemam ma ajuta cu dusul gunoiului si cu ce mai poate,taticul pustiului nu ne-a parasit vine cand poate, am facut baita la pui impreuna,am taiat unghiutele impreuna, taticu a umblat la cuculetul puiutului ca mie imi e prea frica si nici nu ma pricep,i-a luat hainute sa-i ajunga pana la primavara are puiul mai multe umerase in dulapior ca mine.Cand suna tati il cere pe pui tot timpul,ca am ajuns deja geloasa pe el,abia gangureste si tati il vrea pe el la telefon.
Nu am viata normala ca la carte:sot,familie etc dar asa cum e, e bine suntem bine ingrijiti si deocamdata nu ne lipseste nimic inafara de tati poate si cred ca pe moment numai mie, puiul mai trebuie sa creasca ca sa-i duca dorul lui tati...asta e cred ca m-a luat melancolia de dinaintea aniversarii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Va doresc numai bine si tie La multi ani pentru 5 nov!

Mergi la inceput