Bucurii de sept-oct 2006 (113)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Ignatica, imi pare tare rau pentru pierderea suferita! Iti doresc multa putere!

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ignatica, imi pare sincer rau, suntem alaturi de tine.

Sibylle, sarcina usoara in continuare si o fetita sanatoasa si cumintica.





Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Sunt si eu pe aici si imi fac mea culpa ca nu am scris! Da ma enerveaza rau de tot netul asta, ca tot imi pica

Ignatica - imi pare nespus de rau!

Sybille - felicitari pentru fetita! Cu alesul hainelor de fetita sa stii ca asa-s si eu. Inainte ziceam ca ce bine pentru mamicile de fetite ca au de unde alege, ca-s o groaza de haine pentru fetite, dar cand am mers sa caut eu haine,parca tot numa din alea de baieti vedeam . Obisnuinta, cred eu. Anna e un nume foarte frumos! si eu vroiam sa pun numele asta la fetita multi ani inainte sa fiu mamica , dar am avut unele motive sa ma decid la numele Daria. Cu rezonanta slava mai este Anastasia, Evghenia, Ecaterina, Tatiana, Olga, Iana, Vladislava...deocamdata astea imi vin in minte. Ma bucur pentru progresele lui Vladimir!

Skumpik - LA MULTI ANI!!! (cu intirziere)

Eu am fost ieri la bb control, totul e ok, bb dezvoltata conform varstei, iar peste 2 saptamani o sa merg la monitorizare, asa ca momentul se apropie cu pasi rapizi...Saptamana viitoare vreau sa-mi fac bagajul de spital si sa scriu instructiunile pentru sotul si sora mea, ca ei vor avea grija de scumpetea mea cat voi fi la spital

Si cam atat.

Mami 35+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Scumpik, la multi ani cu intarziere si de la noi! Toate cele bune si o viata implinita alaturi de cei dragi!
Multumim tuturor pentru complimentele la adresa Mariei!
Sephora, l-am admirat si eu pe Matteo in ziar! Felicitari! Dar mai ales felicitari pentru somnul de la 18.45 la 9.30. Cum o fi frate sa-ti doarma copilul atat? Si presupun ca a dormit fara intreruperi!
Noi am avut un week-end de cosmar pot spune, cu treziri noaptea din jumate in jumazte de ora si leganat aproape non-stop. Trebuie sa-i iasa caninul de sus din dreapta, desi, dupa cum arata, cred ca a iesit deja. Sigur nu stiu pentru ca nu ma lasa sa pun degetul.
Sibylle, felicitari pentru fetita! Nume cu rezonanta slava ar fi (daca-mi permiti sugestia) Olga, Oksana...Nu stiu, astea mi-au venit acum in minte.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Am uitat sa va zic - am fost ieri sa-l inscriem pe Vladut la gradi, am depus o cerere pentru gradinita Waldorf, din toamna 2009, dar va trebui sa mai mergem cu vreo 6 luni inainte de inceperea anului academic sa le amintim ca am depus cerere si sa ne confirme daca au locuri. In Cluj este o singura gradinita Waldorf, cu doar 2 grupe, una maghiara si una romana, cu cate 20 copii in fiecare grupa. Sper sa fie totusi loc si pentru Vladut acolo. Si azi Vladic a invatat sa se rostogoleasca peste cap . Asa entuziasmat a fost de descoperire ca numa asa se distra vreo jumatate de ora inainte de mancare.

Mami 35+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ignatica, imi pare tare, tare rau! Sunt alaturi de tine!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mi-a dat Lexi o idee de nume slav,care mie imi place foarte mult - Xenia (nume de alint Xiusha). La urmatoarea fetita asa-i pun numele

Mami 35+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by CristinaGoji

Mi-a dat Lexi o idee de nume slav,care mie imi place foarte mult - Xenia (nume de alint Xiusha). La urmatoarea fetita asa-i pun numele

Mami 35+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza




Uitati o graviduta glumeata!



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Missed me?

Scumpik_lui, "LA MULTI ANI", iti urez cu intarziere.

De ieri dupa amiaza ma chinui sa fac asta, dar am avut probleme cu net-ul. Abia acum s-a rezolvat.
Plus ca ieri am avut o zi cu ghinion, unul a fost ca n-am pus furtunul de evacuare al apei d ela masina de spalat unde trebuie si l-am inundat pe vecinul de la parter. Plus un mic cucui la Maria pe frunte...

Ignatica, imi pare sincer rau...

Sibylle, felicitari pentru fetita.

Fetita urmeaza baiat. Baiat, urmeaza fetita. Frumos, chiar foarte frumos!



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Fetele, n-am citi nimic din urma, dar promit se recuperez! Am intrat doar sa vedeti cat am muncit eu azi nu gluma si asta ca asta dar am si scuza sa-mi motivati absentzele!
Noi doi si o Molecula

pe toate de la A la Z!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput