Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani! dragi mamici este o urare simpla de la micutul Cristian, care va imbratiseaza cu drag, atat stie, florile a spus ca le da anul viitor, nu poate sa le tina in mana sunt prea grele, iar noi suntem multe mamici, asa ca pana atunci....

A zis sa nu uit sa le transmit si frumoaselor dulcetele La multi ani!!!! si

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Anisia imi pare rau de vestea pe care ne-ai dat-o, cum si-a dat seama dr ca scade 100gpe zi, eu tot nu cred, la cum ne spuneai ca papa Yanisucu.
Eu cred ca ar trebui sa consulti un alt dr, daca vrei asa cum a zis Sabina, iti dau toate datele despre dr Palicari, e o dr batrana, dar foarte buna.
O sa pun datele mai tarziu sau maine, acum ne pregatim sa plecam la nasi.

toti bebelusii bolnaviori, sa va faceti bine cat mai repede.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Nana, ma bucur tare,tare mult ca ati inceput sa papati si iata, incet-incet intrati pe un fagas normal. Cu siguranta vei mai descoperi si altceva care-i place... Sper de asemenea sa ti se vindece cat mai repede ranile de la picioare, numai astea-ti lipseau...
Eu nu m-am uitat la nici un filmulet, dupa ce ati comentat voi pe aici n-am nici un chef sa vad asa ceva, m-ar impresiona prea mult, cu siguranta.
Piciulika, ma intrebam ce-i cu tine, mamica . Nici nu mai am cuvinte sa ti-l laud pe micul faraon , sunt iremediabil indragostita de el. Tie cum ti se pare acum la serviciu, te poti concentra sa-ti faci treaba ca lumea, sau iti fuge gandul catre ursuletz ?
Foarte buna ideea cu subiectul de papici pentru bebei , va fi citit "din scoarta in scoarta"


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Si noi avem vesti proaste: Mario aseara in somn mi-a tusit destul de sec iar de dimineata a tusit din nou, dar de data asta cu secretii.....asa ca l-am imbracat si fuga cu el la doctor. Prin urmare avem gatul rosu si febra 37.8-9 (deci stare subfebrila) si suntem sub tratament: nurofen, panadol, ambroxol si eurespal....

Annisia imi pare rau...cum naiba de pateste tocmai Yannis asa ceva...Ar trebui sa mai mergi si la un lat doctor sa vezi daca totul este in ordine cu el.... si daca ai nevoie de ajutor sunt alaturi de tine

Gabitz78 multa sanatate Elizei

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Betty, multa sanatate lui Mario, imi pare rau de vestile rele. L-a diagnosticat cu bronsiolita? De ce i-au dat si Ambroxol si Eurespal, ca au exact acelasi rol?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

devylla, randuri pline de sensibilitate, ca intotdeauna. Tot imi zic ca ar fi frumos daca as reusi sa scriu si eu cate ceva pentru printesa mea si sa-i dau sa citeasca atunci cand va fi mare... Deocamdata sunt doar la stadiul de intentie si asta ma nemultumeste, uite, timpul trece si inca nu am scris nimic, deja am pierdut o groaza de momente unice. Hm, trebuie sa ma mobilizez. Cred ca intr-adevar ar fi un cadou extraordinar pentru ea.
isabeluta, va sa zica ai intrat cu forta "in paine". Intr-un fel ma gandesc ca-i bine, ca n-ai timp sa te framanti ce-o fi acasa si orele trec repede, iar tu te intorci degraba la pui.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Gabitz, multa sanatate Elizei, pupam dulceata bolnavioara si mamica amarata
Betty, of, si voi... Credeam ca s-au mai linistit lucrurile si nu se vor mai imbolnavi asa multi puiuti . Sa va scada temperatura si sa va treaca tusea cat mai repede !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Betty - Sanatate multa lui Mario!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

mai, ce se intampla iar cu atatia bebei bolnaviori?
santate lui mario si scumpetei eliza.
gheorghe e tot mucios...in popo are 37.4 , deci nu e nici macar subfebril cred eu, desi il simt mai caldut o idee.
nu tuseste....sunt inca viteaza si nu l-am dus la dr, am pus ser in nasuc, am mai tras cu Batista bebelusului(cu gura), ba am pus si aspiratorul in disperare da nu iesie nimic cu ala, f ciudat, ca daca stranuta face numai lumanarele. Drept urmare nu-l mai chinui, vad ca cu serul si stranutul elimina bine mucii, si de supt suge bine.
dar azi nopate m-a terminat, din 30 in 30 de minute s-a sculat, sunt zombie.

Acuma doarme al treilea somn ope ziua de azi....cam mult....si a mai facut si kk, da nu-l scol pt atata lucru
din fericire, se pare ca diversificarea cu piure de morocv si 3 cubulete de cartof merge foarte bine. Peste 10 minute a tras si o tzitzi babana:-)
inca impinge lingurita si plescaie ciudat, dar p[resupun ca daca nu ar vrea ar scuipa, nu? ca el de inghitit inghite cumintel p[ana la urma. fetele mai avasante, reamintiti-mi, ca de acu 5 ani neuronii mei tot gravizi/alaptatori/post alaptatori/gravizi alaptatori au fost



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Salutare, gagici! Cam slaba activitatea azi pe aici.Dar e de inteles ca doar e ziua noastra. M-am intristat putin pentru ca vad ca sunt o multime de bebei bolnaviori si mi se rupe sufletul.
Anisia, imi pare rau ca ai probleme cu micul Yannis,mai consulta unmedic poate ca s-a inselat cel la care ai fost.Sa stii ca din luna a 5a, nu mai iau asa spectaculos in greutate maxim5oog pe luna uneori chiar si mai putin.Dr mea mi-a explicat ca de multe ori se intampla sa stagneze si abia spre sfarsitul lunii sa ia in greutate 100-200g. Mai ales daca ai inceput si diversificarea sigur ia mai putin in greutate. Lasa ca o sa fie totul bine,ai sa vezi
Apropo de greutatea bebicilor, vine o prietena de-a mea si imi spune ingrozita ca a fost in vizita la un bebelus de 4 ,5 luni care cantareste 8,500kg si ca ma-sa ainceput diversificarea de la 2 luni.I-a dat banana, biscuiti , ou, branza iar acum la 4,5 luni mananca ce mananca si ei. Mi s-a facut rau cand am auzit. Mai tarziu o sa se intrebe de naiba e fii-su obez.Muuulti nebuni pe lumea asta.
Sa va spun acum si de printesa mea. Astazi nu a mai vrut supica, sincera sa fiu nu inteleg de ce, nu i-am introdus nimic nou, dar sunt multumita ca a papat 170g de piureut. Crd ca de acum nici nu o sa-i mai dau supica. As vrea sa-i introduc galbenus de ou saptamana viitoare, inca nu stiu ce sa fac. O fi prea devreme? ea face 6,5 luni saptamana viitoare. Dr mea a zis ca pot sa-i introduc dar parca mi-e frica.
Inca o intrebare: la masa de la ora 10,ce fructe mai dati bebicilor vostri,in afara de mar si para?
Pupi
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)

Mergi la inceput