*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (4)*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Neata zuzici!

La multi ani cu intarziere de 8 Martie!!

Maine trebuie sa plec la Bucuresti sa-mi scoata firele de la cusatura si trebuie sa ii las lapic lui bebe David. Cam cat mananca un bebe de o saptamana la o masa? M-am muls deja 100 ml, dar nu stiu daca sa ma mai mulg si cat... Cred c-o sa lipsesc de acasa vreo 4 ore, maxim 5, ceea ce inseamna cam 2-3 mese...

Astept raspunsurile voastre. V-am vazut si eu puiutii!! Sunt f reusiti!!

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Ioana felicitari pentru DAvid, care e un frumos(am vazut pozicile).Sa-ti traiasca, sa fie sanatos , cuminte si papacios.
Tu cum esti? Cum te simti?

De raspuns la intrebarea ta, nu stiu...caci eu n-am masurat niciodata cat ar papa bebe Andrew... ii dau sanul de cate ori cere.Nu i-am dat sticla deloc pana acum, desi pediatra mi-a zis ca, ar trebui sa incep sa-i dau, now and then..ca sa se intevete...si cu biberonul, in cazul in care s-ar intampla ca eu sa nu fiu prin preajma.

Apropo de bebe Andrew...fetele... m-a capiat in seara asta. E miezul noptii aici si bebe e treaz de pe la ora 9 ... cand l-am schimbat si i-am dat sa pape. Si de-atunci, numa la san imi sta.
Adoarme la san, il pun in pat, oracaie si se-nroseste tot.... si nu tace de nici o culoare, pana nu-l iau in brate si-i bag sanul in gura iar.
Ce are? De ce face asta?
I-am dat si picaturi de colici....just in case...
Adevarul e ca, de ieri dimineata nu-mi mai face nici caca la fiecare pampers cum facea inainte..ci cam o data pe zi.
Ce s-a schimbat?????
Cum ziceam, tot la san este hranit. Oare sa nu pape destul???

Stiu, stiu ca va innebunesc. Stiu ca voi ati trecut deja de aceasta perioada, caci majoritatea dintre voi au deja 1-2 lunite.... Noi suntem printre cei mai micuti..si abia acum punem aceste intrebari, de care voi v-ati saturat. Imi cer scuze,ca va bat la cap.

Va pup si...sper din suflet sa adoarma cat de curand, caci stau si plang cu el in brate...asa mila mi-e de el.



Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Ioana un bebe de o saptamana suge cam 40-50 ml la o masa.

Honey sunteti la primul prag de crestere accelerata . E normal sa vrea sa stea la san mai mult. Acum incepe sa regleze lactatia dupa nevoile lui.
La fel e normal sa faca kk odata pe zi chiar daca e alaptat. Inseamna ca asimileaza aproape tot ce mananca si nu sunt multe "reziduri".

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Dragele mele ,am avut o dimineat grozava . Matei mi-a zambit :-) s-a trezit ,l-am pus pe masuta sa il schimb si in timp ce vorbeam cu el se uita la mine si zambea , a facut-o de vreo trei ori cu gura pana la urechi .... a intarziat putin cu cadoul lui de 8 martie dar a fost cel mai frumos cadou pt mine :-)

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Se pare ca e randul meu.....se plangea lumea de ignorat....e drept ca nu postez zilnic si nu-s 'in the middle of things', but still, nu trebuia decat un click si o parere: da sau ba....
Nevermind...I will certainly survive!

P.S. Irinouka, mersi mult! Mai incercam azi niste instantanee, poate-poate.....ca maine tre' sa dam poza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

irinouka ,pup dulce baiatul blondin si frumos :-)

mitsu ,ai grija la cioco, am vazut ca au si afrodisiaca ,pt slabit si antistress:-)

stancutza,cum se numeste melodia din Maria Mirabela ?vreau sa o caut dar nu mai stiu cum se cheama

ellenuta ,creata ,aveti o vreme superba pt botez ..... pupam fetele sa fie cuminti la botez

ufffff ven ,e prea tarziu cred sa imi dau si eu cu parerea :-( i se vad trassaturile asa bine in poza ta preferata :-) dar eu personal as alege un zambarila.....nu iti sunt de prea mare folos acum,nu?



Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

E ora 1 noaptea si Andrew e inca treaz si urla din toti rarunchii. Deja nu mai pot!!!

Lala mersi frumos de raspuns.Sper sa treaca repede, caci nu stiu ce sa-i mai fac, saracul. Mi-e mila rau de el...si eu sunt frustrata toata ca nu stiu ce sa-i fac sa taca, sa se odihneasca.
L-am schimbat, i-am dat sa pape (prea mult, zic eu...dar el inca cere)... i-am pus muzica, ii vorbim si eu si sotul.Nu te intelegi cu el, decat daca are tzatza in gura.

Ven... te rog sa nu fii suparata. Te rog eu. Imi cer scuze si ca nu te-am ajutat cu o parere. Scuze.

Am fugit ca... deja trezeste vecinii... offf...


Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

LA MULTI ANI !!!! pentru 8 Martiesa fiti fericte alaturi de cei dragi voua si sa aveti o primavara frumoasa

Pentru Creata si Ellenuta sa aveti un botez foarte reusit si sa va bucurati de increstinarea bebelusilor vostrii

---pup toate mamicile din
--- azi merg la biserica sa-i impartasesc pe Andrei si Maria
va doresc sa aveti o duminica placuta .

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
BOTEZ MARIA - FILMULET
Poze - Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Ven

'naseara....
Fetelor, vreau si eu o parere, si daca se poate urgent, vorba ceskai
Vreau sa fac tortul lui Mathias de botez cu poza lui, daca tot e la moda Si-mi place tare poza asta. As fi vrut una in care sa zambeasca, dar n-am nici una clara, frumoasa, cu tot chipul etc. Asta imi place ca i se vad buzitele pline, ochii albastri, genele frumoase si are asa, privire de jmeker . Dar mama si sotul zic ca nu e faina
Ziceti si voi, ca voi stiti mai bine!

P.S. Lavinia, felicitari! Si la mai multe!
Miri, dixtractie maxima!

Venera, mama lui Markus (10 dec. 2003) si a lui Mathias (26 dec. 2007)




Venera eu am admirat poza si am uitat sa imi dau cu parerea : DA !
E o poza buna.
Nici noi nu am pus pe tortul de botez o poza zambareata ci una unde i se vedeau binisor trasaturile.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Honey, multumesc mult pt aprecieri! Bebele meu e f cuminte, doarme bine noaptea, dar ziua nu prea are chef si vrea la tzatzica... Eu nu-l tin insa, ca sa nu se invete, asa ca am decis sa-i dau suzata. Si cu asta m-am chinuit, pt ca nu stia s-o tina in guritza. Acum a invatat. Asa ca ii dau suzeta si in mangai pe frunte si pe obrajori si adoarme... Nu intra in panica, o fi avand colici... Noaptea incearca sa-l linistesti fara sa ii vorbesti sau sa-i pui muzica. Totul se face in absoluta liniste... Doar ziua se voreste cu el...se alinta, se pupaceste... se canta...


Eu ma simt bine... Taietura inca doare...maine imi scot firele si sper sa se vindece bine. In rest, sunt fericita, implinita si mandra de puica mea. Sunt putin ingrijorata pt ca ieri am iesit la aer dupa o sapt de stat in casa si ma cam ustura in gat, mai si tusesc putin si mi-e frica sa nu ia si bebe David. Tati are si el ganstroenterita si se simte rau si e speriat sa nu il afecteze si pe pui. Sper sa fie totul bine.

Pupici!
Multumesc si eu pt raspunsuri!!

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput