Gravidute & Mamici de Iasi (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

Chiar, Miha, ce mai gatesti bun? Ca si eu sunt in pana de idei.



Si eu la fel...
Azi am facut o ciorbita de pasarica si niste snitele si painita. Desert mai aveam din tortul de ieri,dar am mai facut si niste gogosi pentru Robert.E innebunit dupa gogosi,daca-i fac un lighean le mananca pe toate,asa ca i-am facut numai cateva. Bineinteles ca n-am scapat de "ajutorul" lui ,dar n-am putut sa-l refuz,mai ales cand mi-a spus asa serios ca el e "bucatar de gogosi"
Maine nu stiu ce mai fac...vad eu la fatza locului. Sau poate mai vine careva cu vreo idee?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Felicitari Matei.Ai baiat mare Simo.
Eu(sa-mi fie rusine)n-am facut tort pentru miine.Nici n-am avut timp.Poate pina la amiaza fac ceva.Pentru duminica(cind vin musafirii) am dat deja comanda de un tort sah.
Eu mincare nu fac la musafiri caci asa am comvenit la zile de nastere servim doar tort , alune si de baut.Cumatra mea nu ma vrea sa fac naveta la bucatarie dupa mincare ci vrea sa stam de vorba si copii sa se joace.
Si mie tot asa imi place caci am musafiri spre seara si nu e indicat sa maninci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

eu fac acum un bors cu muschiulet de porc...

maine nu suntem pe-acasa, da' duminica probabil un piure si snitele, cred ca si o fripturica (sotul, cat sunt eu la munca!)... Si pe luni, cred ca o mancarica de cartofi... habar nu am...
Sau ii mai fac o mazare, ca de asta ii place la greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Monica lui Vlad intai!!! si tie pt maine (in caz ca o sa fii bizi si nu mai intri), si nu in ultimul rand tatalui tau


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ghinetz
A! Diana, care-i faza cu cornurile pufoase, ca tare bine mai aratau. Vreau si eu sa stiu sa fac.


Faza era ca s-au intarit pana a doua zi.Si eu la fel am patit,de-am vrut sa le arunc,dar sotul fiind mai econom s-a angajat ca le mananca el. Probabil in loc de grisine.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Simo78
Deci sunt o mama riiia????



Denaturata nu alta...

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Am mincat o portocala si mi s-a facut o foame...si voi vorbiti de snitzele si fripturici,cornuri si torturi.
Bine ca nu-s .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Miha ti-a trecut durerea de cap?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

eu am mancat o jumate de banana si acum trec pe pomelo...
De snitele nu mi-e chiar pofta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Miha - m-am uitat cu domi la pozele din parc si cand a vazut-o pe Amira, a inceput "tu tu tu tu tu..."

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput