Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Danuta 36 – Tudor seamana cu tati… eu sunt un fel de mama purtatoare

Multumesc pt incurajarile cu drumul…cred ca deja merg sa fac bagaje…maine…la Capitala

Am pus pozici noi la 5 luni http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

L-am pus la somn pe baiat ca nu se mai putea. M-a muscat rau de umar, a infipt dintele in carne zdravan. Poate ii iese si dintisorul 2 sa scapam odata. Offf.

Greyeras, foarte frumos gestul doctoritelor. Si eu ma gandesc cum poate face o mama asa ceva, dar exista si asemenea monstri. Multa sanatate frumoasei tale. Colargol i-am pus si eu lui Andrei la toate racelile lui cu muci.

Sim, felicitari vorbaretului tau. Ce frumoooos. Alex a zis prima data tatatatata. Acum sper sa imi scot parleala.

Melania, ce dulcic e Tudor. Eu as fi zis ca seamana cu tine, daca tu zici cu tati...Cum doarme el cu nasucul in jucarie, toti vor cate ceva sa se cuibareasca.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

rox - pupam un andrei marait!bine ca totul e in regula!
azi la pranz a mancat iar cereale cu linguritza..i-am mai marit putin portia! sunt asa bucuroasa, parca as fi un catel...mai am putin si dau si din coada!
greyeras - pai poti s-o vezi cand vrei....intri in album si alegi...ps - vezi ca am si o minunatie de baiat!
sibv - si mie imi place mult marul copt cu scortisoara..yaammii...
vorbiti de kg?eu iau pozitia ghiocelului si nu mai zic nimik!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Intru si eu repede sa raportez ca dimineata fluturasul meu scump si drag a papat singurel 75ml, la masa de la ora 10 a papat un sfert de borcanel de pudinca de orez si 40ml laptic singurel, iar acum a papat 95ml singurel, uraaaaaaaaaaa.
Doamne ajuta sa o tina tot asa si sa nu mai trebuiasca daca completarea cu sonda. Daca si maine maninca tot singurel, ii scoatem sonda curand. Il testam inainte.
AM fost la gym ptr ca tati a lipsit ieri d ela birou 3 ore si nu mai avea cum sa plece si azi, asa ca m-am incaltat cu incaltarile lui si am purces la drum. Parca eram baba Dochia prin zapada si cu incaltarile mari. Credeam ca nu mai ajung la masina. Asta a fost floare la ureche. Cand am ajuns acasa si m-am descaltat, sa te tzii nene. SOsetele pline de sange si puroi, ceva galben, si locurile cauterizate transpirasera si erau vai de lume.
M-am spalat cu apa sterila, am dat pe urma cu apa oxigenata si cu rivanol,Am alternat. Ma dor infiorator de tare si ma ard. Acum am adormit fluturasul si ma intind si eu langa el cu piciorul sus pe o perna si cu ochii in Tanar si nelinistit care trebuie sa inceapa.
Cam atat.
Revin un picut mai tarziu.
Multi pupici.

P.S. Adimercedes, si daca o fi de la Vigantol, cu ce s ail inlocuiesc ca sa-i dau vitamina D? Astia aici au vitamina A+D. Asa dau ei copiilor, si chiar am in casa, sunt tot picaturele si se dau 4 picaturi pe zi. Sa inlocuiesc Vigantolul cu asta?

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:



La Multi Ani, sarbatoritilor de azi!

Ryuji si Naoki de Ayumi
Raisa de Mada Ele07
Ana Alexandra de anca_tamas
Cristian Mihai de ANDREEA11
Yanis Luca de Annisia
Cristian Matei de Cecilia L
Stefania de Crisjo

Vad ca deja seniorii grupei au implinit 8 lunisoare...cat de repede trece timpul


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

nana - yyyuuuppiii..super!asa vesti bune sa auzim in fiecare zi!va pup mult si ma bucur sincer pentru voi toti!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:


Ryuji si Naoki de Ayumi
Raisa de Mada Ele07
Ana Alexandra de anca_tamas
Cristian Mihai de ANDREEA11
Yannis Luca de Annisia
Cristian Matei de Cecilia L
Stefania de Crisjo


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

NANA - MA BUCUR PT FLUTURAS CA A INCEPUT SA MANANCE. Suntem cu ochii pe el.
Tu ai grija cu ranile de la picioare, mai ales cand este frig. Si eu am avut ceva semanator, m-am operat la amblele picioare si stiu cat pot fi de dureroase, dar eu nu dadeam pansamentul jos si nu umblam acolo. Ma duceam la spital si ma curatau asistentele. sa treaca durerea.


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Nana, ce vesti minunate! sper s-o tina Andrei tot asa! Acum sa ai grija si de tine, sa rezolvi problema cu infectia, vezi ca nu e gluma, poate ar fi bine sa iei antibiotic, daca mai ai si imunitatea slaba...

Gabi, mare figura esti! deodata te-ai facut si catel si ghiocel

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Gabi cam mare Stefanel pt noi. dar tot frumos foc. si pe el.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput