rog parere despre toxina botulinica

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isi spune:

pe noi ne-a linistit cei de la KINDER CENTRUM ne-or spus ca nu este nevoie de toxina ,se foloseste doar in momentul in care copilul incepe sa mearga pentru a corecta mersul ISI momentan merge doar patruped

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.b spune:

Da ,Isi , si Andreea mergea deja, au dreptate cei de la centrul de care amintesti .Era un moment in care , pentru a-i corecta mersul trebuia sa aleg intre alungire de tendon si tratamentul cu toxina. S-ar parea ca am ales bine . Cea mai buna refacere pentru orice copil e aceea care il pune pe picioare , din pacate noi parintii trebuie sa facem alegeri grele ...Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.b spune:

Si inca ceva...Andreea va avea 14 ani si efectul injectarii impreuna cu recuperarea de dupa ,,tine,, si in ziua de azi . Nu se mai vede nimic , oricine o vede pentru prima oara mergand n-ar zice ca in urma cu cativa ani , avea un mers deformat , piciorul stang foarte spastic...si toate cele...Mi-aduc aminte ca un kinetoterapeut din Bai , era la fel de reticent fata de ,,efecte,, si-mi spunea ca la cat e de ,,teapana,, glezna ei , doar operatia o mai ajuta . N-a fost asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

cautand pe net am descoperit subiectul asta mai vechi
azi am primit vestea ca vom trece si noi pe injectii cu Toxina sunt un pic confuza desi la teorie stau destul de bine practica ma omoara
va rog sa scrieti cum au evoluat copilasii vostrii cu acest tratament

revin chiar nu stiu ce sa mai zic pe moment ma uit in gol la monitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

am revenit
multumesc moderatorilor ca au mutat subiectul aici
astept cu nerabdare sa citesc evolutiile copilasilor care au urmat acest tratament

tocmai pentru ca e subiectul din 2008 ash dori sa mai intre cele care au scris atunci

si experiente noi desigur
la noi dupa doi ani de kineto nu se vad rezultate uneori chiar am senzatia ca e mai rau
saptamana viitoare ii ia masurile pentru atele si aflu cand suntem programate pt injectii of asa e de greu

Mergi la inceput