scutece pentru prematuri

scutece pentru prematuri | Autor: natynic

Link direct la acest mesaj

Am fetita nascuta prematur, se afla inca internata, la incubator. De la inceput i-am dus scutece Pampers nr 1, in care insa cam inoata, caci are-acum-1740 g. Mi s-a spus de la spital sa fac rost de scutece DODOT speciale pt prematuri. Ma poate ajuta cineva cu o indrumare, unde sa gasesc acest tip de scutece sau altele asemanatoare, pt cei mai mici? Ca in locurile obisnuite nu prea vad...

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=520dd09282e8056a58f1b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> O IUBIRE ETERNA


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Eu am folosit new born de la pempers si de la libero. Dar tot au fost mari, dar nu mi-a zis nimeni sa-i schimb, cat a stat in maternitate!

http://b2.lilypie.com/M6hZp3.png [Dragos]
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Naty, ai o fetita superba.
Sa-ti traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

quote:
Initial creeata de natynic

Am fetita nascuta prematur, se afla inca internata, la incubator. De la inceput i-am dus scutece Pampers nr 1, in care insa cam inoata, caci are-acum-1740 g. Mi s-a spus de la spital sa fac rost de scutece DODOT speciale pt prematuri. Ma poate ajuta cineva cu o indrumare, unde sa gasesc acest tip de scutece sau altele asemanatoare, pt cei mai mici? Ca in locurile obisnuite nu prea vad...

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=520dd09282e8056a58f1b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> O IUBIRE ETERNA






Din cate stiu exista si la pampers new born, ai mei au folosit foarte bine si happy numarul 1 la varsta aceea.
Si ca tot veni vorba, vezi ca la babylandia, reprezentanta Primii Pasi, aflata pe sos pantelimon, au bodyuri mici-mici, tocmai bune pentru o esentza frumoasa ca a ta.

Multa sanatate si Dumnezeu sa o ocroteasca in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Pampers are scutece numarul 0 care arata cam cat o palma de om. Din astea a purtat Sofia in spital. NU am vazut niciodata in magazine. O idee ar fi sa mergi la magazinele de papusi care au pampersii aia de papusele. Insa la 1.740 kg e domnisoara de numarul 1 (pe Sofia incepand cu 1.500kg au bagat-o la numarul 1 :-)).
Hai ca mai ai putin si-o iei acasa!
Sanatate si pofta buna:-)


blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Va multumesc mult-mult, atat pentru sugestii cat si pt laudele aduse fiicei mele! Doamne ajuta tuturor!

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput