Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (120)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Ursu , Clau , Cris Cris, Varuna, Mstela
si pe taote celellalte

Livi ai grija mami cind va intoarceti sa nu te duca sotul la spital, sau poate ca asa ar trebui sa fie bb tau calator



Giani .. Mamica de ANDREI ,....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Giani - greu a fost, dar a meritat fiecare efort! felicitari mamico inca o data

Clau - te asteptam si pe tine cu povestea Rebeccai.

Lyvy - da un buzz si tu pe crenguta cand ajungi acasa.

Mami 34+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

quote:
Originally posted by clauclau

Giani, offfff, o nastere grea!!!! Dar rezultatul este magnific, nu??? IAr tu acum esi mamica fericita, asta e tot ce conteaza!

Lyvy, mama, sa nu nasti in masina!!! Da-ne repede vesti la intoarcere sa stim ca esti bine!

Gata, acum chiar ca fug!

POZE

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!



Clau felicitari pentru printesa...flacaul meu dadea din picioruse cand ma uitam la pozici cu printesa ta (probabil sta agatzat cu manutzele de matzele mele si incearca si el sa vada ceva ...pare interesat baiatul).

Iti doresc in continuare sa fie sanatoasa si mancacioasa si sa creasca mare si frumoasa, macar sa se laude baiatului meu ca e faina si ca el e mic si nu are nici o sansa la ea (ce mama denaturata are fiu-miu)


Aaa si felicit si celelalte mamici de la odiseea asta si va doresc aceleasi lucruri: bebei sanatosi, mancaciosi si frumosi...ca niste pui de randunele ce sunt



Felicia 28+ mamica de puiucGabriel
pozici cu burtic


Simplicity is the key to excellency

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Butucica, emotionanta povestea ta! Dar ce imi place cel mai mult este ca toate mamicile spun ca sunt fericite, chiar daca au trecut prin chinuri mari la nastere. Bravo mami pentru comoara ta bebe Andrei!

Livi, iar pleci cu masina? Bineee, sa nu spui ca nu ti-am zis!

Dar ce e frate linistea asta p-aici? Am reusit sa mai dor si eu 3 pre, de pe la 8 pana acum la 11. Azi nu mai e gluma, chiar am programare la doctor.

Vio 38s+6z Sean Adam
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Mda, am ajuns acasa, asa cum am plecat, n-am ocolit nici o groapa ( vai de telescoapele mele ), tot 2 in 1, nici o meduza, nici un dop, nici o durere, si nici macar o contractie, eu care intotdeauna la volan , mai aveam una , doua.

Naty, in sfarsit esti de acord cu condusul meu!!!


Clau, , am ajuns cu bine!!

Giani, mama, da stiu ca nu ti-a fost usor deloc, dar totul e bine cand se termina cu bine. mama eroina !!!

Stela,

CristinaGoji, iaca buzz, buzz

Livi +40+1 ziIris Miruna

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Hellooo! Unde ati disparut toate?
Constat cu ceva tristete ca e tot mai goala ramurica noastra. Nu stiu ce credeti voi, dar mie mi s-a parut intalnirea noastra un noroc extraordinar, care ne-a adus un suport moral fantastic si multe prietenii. Din motivul asta am avut initiativa de a prelua de la Zoze coordonarea capitolelor si a listutei noastre si m-am tot straduit sa tin conexiunea intre noi. Cu ajutorul lui Dumnezeu, peste putin timp imi voi aduce si eu fetita acasa si timpul meu va fi mult mai limitat ca pana acum; deja este, pentru ca mai am multe de rezolvat inaintea venirii ei. Faptul ca tot dau si tot dau "refresh" si nimic ma cam demotiveaza. Stiu ca pt fiecare exista cate o explicatie. Dar exista si un grad de entuziasm mai mare sau mai mic. Si deja incep sa ma simt cam caraghioasa...Vad ca forumul merge inainte inclusiv cu capitole facute de mamici, care sigur nu-si neglijeaza copilasii pt asta, deci se poate; si mai sunt multe de invatat una de la alta si de acum incolo. Ideea e ca nu vreau sa ajung, incet-incet, sa ma simt singura care mai tine ca grupul asta sa fie viu.
Edit: uite, Lyvy a condus atata drum, s-a intors si abia de s-au scris cateva randuri in absenta ei...

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Da ce s-a intamplat cu crengutza, e defecta, ca nu mai zice nimeni nimic!!!
Asa liniste in timpul sapt mai rar!!!!

Livi +40+1 ziIris Miruna

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

...si pt cand o sa aveti chef: CAPITOL NOU

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Tema de gandire:

Mamici, actuale si viitoare, voi va veti vaccina copii? Peste tot e o intreaga discutie despre vaccinuri, sunt sau nu daunatoare, e bine sau nu sa le facem copiilor...Eu inclin spre vaccinuri conform schemei standard, dar aud multe mamici care refuza sa-si vaccineze bebicii. Voi ati citit ceva pe tema asta? V-ati hotarat ce faceti?


Vio 38s+6z Sean Adam
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Naty, da DD sa veniti acasa sanatosi ( Iulia )..ne rugam sa fie bine, si va fi ai sa vezi.


Intradevar ramurica este goala ,d ar se va umple ea ai sa vezi.

foarte frumos mesajul tau catre noi. vom fi din nou impreuna incetul cu incetul. Dureaza ceva pina ne revenim cele nascute si ,inca este inceputul.
noi apreciem ( cel putin eu) ce faci tu pt noi si cu toate ca "alergi ca nebuna" io movalinda




Giani .. Mamica de ANDREI ,....

Mergi la inceput