Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (120)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Iar e slaba miscarea pe crengutza. Ma duc sa mai deretic un pic pe-aici si revin.

Cristina32+

http://md.lilypie.com/LYuFp2.png
POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Hello randunici.
Am venit si eu de la dr. acum si raportez:

Trebuie sa repet analizele de sange,in special homeograma sa vad cu anemia asta(ca tot palida sunt la fata -exact asa s-a exprimat dr.)offfff si cele de secrectie si culturi de col.
Si mi-a mai zis ceva care nu mi-a convenit.Stii ca ma vaitam eu acum ceva timp ca am burtica mica,si ca asa imi zic si cei din jur....iar voi m-ati linistit.
E, uite ca si dr. exact acelasi lucru a zis acum.....si ca dupa cum ma vede el cu bazinul; asta mic....probabil catre sigur se va merge pe cezariana....si eu tocmai asta nu vroiam.Urmeaza saptamanile urmatoare sa stabilim.
Tot saptaman viitoare ma duc si al eco....asa ca sa vedem si ce zice ecograful.

Imi vine sa imi intind pielea asta dupa burta cu ceva sa se faca mai mare!!!!!!!de nervi ce am!!!!!

IRINA
+34
sufletel

http://www.flickr.com/photos/21646834@N06/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Cris, chiar ieri, sau marti ziceam , ca am auzit ca a reaparut Garmastanul in depozite, deci trebe sa apara si prin farmacii, eu mi-am mai comandat 2 tuburi, deci am in total 3, sper sa-mi ajunga, oricum eu folosesc deja de 1 luna.

Clau, fa poza la poze, macar asa sa ne aruncam si noi un ochi!!!

Livi +40+1 ziIris Miruna

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

WOW! ADRIUTZA, FELICITARI!!!! ce ma bucur! Bine ai venit, Adrian Christopher (ce-mi place numele!)!!! Bravo mai mami, ma bucur ca ai fost ferma cu barza si nu i-ai dat nici o sansa sa fuga nejumulita! :) Sanatate la puiut si abia astept pozuci!

Zoze, un pupic special pentru tine si o imbratisare. Sa nu intri in depresie! Nu te mai invinovati, asa a vrut bebe Mihai sa vina mai repede, asa si-a ales el ziua de nastere. Sa fie sanatos, asta e cel mai important.

Clauclau, felicitari pentru o printzesa care creste mare, snatoasa si frumoasa!

Teodorina, bebe Mihnea e delicios!!!

Livi, hai ca acusi vine Barza, nu te mai urca la volan, ca nu vrei sa ti se rupa apa in trafic, da?

Asa, eu sunt cu adevarat gravida. V-am spus ieri ca merg la doctor, nu? L-am asteptat pe al meu imbracata, pregatita, doar sa vina si sa o tulim, sa ajungem la timp. Na ca ma caut in geanta dupa ceva si dau de reminderul cu programarea. E pentru azi, nu era pentru ieri!!! Bine ca nu ne-am dus pana acolo... In fine...Daca tot eram imbracata am mers sa cumpar niste accesorii pentru camera lui Sean. Bineinteles ca m-am intors super obosita si cracanata de mers. N-am mai putut sa intru la raport, asa cum ziceam. Am dormit prost, m-am trezit la 5am.

Edit: Iar am uitat sa-mi dreg semnatura...

Vio 38s+6z Sean Adam
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

WAU,FELICITARI ADRIUTA!!!Pai e frumos sa ne tii in suspans???Asteptam poze!
Ioana,este atat de dulce Davidutul..
Zoze,multi pupici si voua!!
tot stolul!


Stela 32+Teodora Traseul in burtica
Pozici www.onetruemedia.com/shared?p=50677c305de26d1ca1af23&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Povestea noastra..
"In sfarsit, suntem si noi voinice de luna a 8 a. Doamne ajuta sa ajungem in luna a 9 a!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:


buna ziua,

salutari la toata lumea!!!!!!
raportez un cu analize in regula, dupa 1 sapt jumate de cosmar ( NAty ai avut dreptate, dar m-am speriat rau).

Ela bine ai venit pe crenguta, am zarit asa in treacat., Sa-ti traiasca bb Mihai , sa fiti sanatosi , iar rtu sa te refaci repede repede, si sa ai lapte muuuuult.

Sovi in legatura cu paturica, ....., eu am si sac de dormit care se desface cufermoar de jur-in-prejur si se poate folosi ca paturica.aaa Si iti doresc sa nasti la 38 s cum iti doresti.

acu sa va relatez pi scurt usoara poveste cu ale mele 16 ore de "discoteca""" house.

in data de 14 febr, dupa ce am stat de vorba cu niste prietene dragi ( aci pe forum) am [plecat ca o floricica la "scoala parintilor"( cu metroul , bineinteles) , asta dupa ce in data de 12 am inceput sa pird din dop, iar in 13 dimineatza am avut usoare singerari si usoare contractii neregulate,( mentionez ca singerarile , usoare,au fost urmate pe tot parcusrsul zilei de 13 si 14, de ceva picaturi de lichid, care le-am ignorat).( mentionez ca in 14 dimineatza i-am spus sotului sa -mi ia bagajul in masina , urma sa ma intilnesc la curs, sa mergem impreuna).

ma duc la curs...., ma suna al meu ca are o sedinta prelungita si ca vine sa ma ia de la curs. ok .... stau la curs, dar mie mi se udau chilotzii... ups, facem eu in gindul meu , trebe sa se termine cursul...

se gata si cursul , astept sa plece lumile din sala si ma pun pi intrebatelea. Ii spun Moasei ce si cum ........bla, bla, bla, si ma tremete la camera de garda.. Acolo o dr. dragutza , ma consulteaza si imi da vestea care mai tarziu am inteles de ce era nefericita ca am mebranele fisurate,( acu intelesei io de ce facea de 2 zile pic , pic , pic la mine in chilotzi).
sun sotzu sa aduca bagajul din masina si ii spun ca pina dimineatza voi fata.Al meu sotz. era alb ca varu sau galben si frumos cum ii place preotului.
merg la etaj , la 18:30, tot ca o floricica ce eram.si pina ma instalez , pina una alta, se facu de un mesaj catre Ela in care ceream disperata galerie( care bineinteles ca am primit-o mai tarziu)
asa incep oaresce contractii........dar erau deja dureroase si la interval de 5 minute.ma consulta , nika dilatare, mai trec vreo 2 ore contractii la interval de 15 secunde , eu dilatare tot nika, mai premesc o injectie, .......tot nika, mai ma plimb pe holuri , contractiile sunt din ce in ce mai nesuferite, si ma gindeam ca mai scap de ele daca ma plimb , dar vezi sa nu......
asa dupa vreo 4 ore de contractii la interval scurt aproape una-n truna URA am dilatatie 1 cm, astfel ca la 6,5 ore aveam 2 cm .ma dilatam incet dar sigur.( aaaa intre timp mai curgea lichid pic pic pic).
in fine dupa cei 2 cm dilatare ( a vazut toata lumea cit de dese erau contractiile si eu eram ca varul, dar spuneam bancuri) am fost sfatuita sa cer epidurala, pt ca va dura foarte mult altfel. vine si medicul cer epidurala , mi se fac ceva injectii de ajutare la dilatare, ba in burta ba pe buca stinga, ba pe buca dreapta, dar io nu ma lasam dilatata.pe la 6:30 dimineata ajunj si eu la dilatare 5 , pt epi... vine anestezista, si incepe operatiunea( mentionez ca epidurala mi-a dat-o medicul meu personal pt ca in spital nu erau si io nu aveam ca am crezut ca-s bruslitza)........

trimit mesajul ca e deja prea lung si

TO BE CONTINUE

dar sa va si



Giani .. Mamica de ANDREI ,....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

buna mamici si burtici...
vreau sa va zic ca v-am citit pe fiecare zi dar mi-a fost greu sa scriu...
vreau sa urez si eu micutzei Larisa un calduros La multi ani sa cresca mare si sanatoasa...
felicitari noilor mamici oprescuflore si adriutza sa va traiasca puiutzii...
ma rog si eu pt micutzii cu probleme ...am citit despre diana si bogdanel...nu pot sa zic decat sa ai incredere si speranta moare ultima...mult noroc..
naty-f frumos montajul tau ...ma bucur ca iulia face asa progrese...
mami-felicitari pt multele achizitii...si f misto poezioara cu albinutza
numeioana-ma bucur ca bebe a ales tzitzi lasa-l incolo de supliment daca ai laptic ce-ti mai trebuie....
felicitari mamicilor care au fost la doftoreala si au venit cu vesti bune...
wowwww ce vad eu aici....a aparut si sefaaaa noastra....ma bucur pt tine si mihai ca sunteti bine..felicitari si e frumos foc mihaitza...iar de burtica ce sa zic pe mine de acum m-au apucat pandaliile ca o sa-mi fie dor de ea de loviturile lui bebe dar cred si sunt sg ca o sa fie mult mai bine cu bebe in brate ,la pieptul meu,langa mine asa ca gata cu gandurile rele ..aha deci tu erai alexandra care a intrebat de mine?mi-a zis d-na dr dar sincer nu stiam despre cine e vorba...o sa-ti trimit un pm...
clau-felicitari pt evolutia rebecutzai...
noi suntem bine,am mai facut cump ...am luat aplica pt camera lui bebe,intrerupator,un set de 6 piese pt patut:pilota,cearsaf,aparatori,perie pt biberoane...iar tati azi s-a dus sa ne dea comanda de patut si mobila...acum suntem in dubii ca nu prea stim ce sa facem...sa facem mobila dintr-o sg culoare sau sa bagam si ceva albastru pe la un sertar doua ...sa vedem mai avem timp sa ne gandim pana maine.
va pupacesc pe toate....

rami26 + 34 sapt




http://community.webshots.com/photo/2088884470102998389jKqgQp

bebicul_meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Adriuta , felicitari , sa-ti traiasca puiul, sa fie un micacios si un cuminte. , voi sa fiti santosi si refacere rapida.


La multi ani fetitei de Cory( Larisa) sa cresti mare , ca frumoasa si dsteapta esti, si sa te bucuri cu fratiorul tau de parintii minunati care-i aveti..


Clau , bravo de Nora pt mine care e in grafic.

eu nu pot tine pasul cu voi, , ca mai am un pui de privit( nu ma mai satur sa-l privesc)



Giani .. Mamica de ANDREI ,....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Giani - te cred ca ti-i drag, dar asteptam si continuarea

Mami 34+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

M -a sunat sotul ca l-a lasat masina in drum, ca s-a defectat cutia de viteze, bla, bla, a ajuns cumva la un service, si o sa dureze cateva zile reparatia, deci......................eu ma voi duce dupa el cam la 50 km sa-l aduc acasa...................poate prin gropi si alte alea, vine si inducerea , ca am mai auzit din astea. Deci fetelor, ma urc la volan si Doamne ajuta!!!!

Livi +40+1 ziIris Miruna

Pozele mele

Mergi la inceput