Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (284)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Neatza si de la mare intr-o zi cu soare!
Am intrat sa va urez sanatate puilor bolnaviori.
Nu am avut timp deloc sa scriu , insa v-am citit.Aseara mi-a lasat Pufu mesaj pe mess sa va transmit ca sunt bine , ca e in focuri la munca si nu are timp de scris , ca Vladi a fost racit si nu a mers la gradi dar va merge luni.
Mario e si el bine, obraznicut ca de obicei , insa tare scump , nu vorbeste decat pe chinezeste ,insa clar cand ii trebuie ceva. Noi diseara avem petrecere la restaurantul chinezesc ins anu merg ca merg la fina mea.
Revin



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Cristina m-am tot gandit la voi ieri (eu acasa nu mai am calculator), ma bucur ca Razvan e mai bine. Nu ai incercat sa-i dai Bronhovaxon??, pana la toamna cand zici ca-i vei face vaccinul antigripal.
Miha prin cate ati trecut si voi cu Tudor, eu stiu ca astmul la copii de cele mai multe ori se rezolva cu varsta. Sper sa fie asa si sa scapati cat mai repede.
Mirela v-am admirat in poze sunteti asa frumosi. si Dani parca s-a innaltat mult.
Giova ...si eu visez la singuratatea in 2......cand vor pleca copii la casele lor, poate. Pana atunci nu vad nici o sansa.........ai reusit sa dai de sora-mea?
Bravo pentru Marco ca ati scapat de scutece. Si noi suntem in probe. Daca o pun pe oliza face de fiecare daca macar vreo 2-3 stropi. Dar nu spune cand o trece. Ieri de doua ori a facut pe ea. Si a spus, dar prea tarziu. Altfel nu stiu ce sa ma fac cu ea nu vrea sa manace nimic, abia de ciuguleste cate ceva si asta nu la fiecare masa. Miercuri merge sotul cu ea la controlul de doi ani. Sa vad cum sta.

.........si sa-mi laud si eu sotul. Fiind acasa el face tot ce e de facut. Copii, mancare, cumparaturi, curatenie,... altfel, uita de orice aniversare (cu exceptia zilei de nastere), nu-i place sa mearga la cumparaturi cu mine, de fapt uraste asta, si eu as merge toata ziua. Acum suntem in tratative de o minivacanta de Paste. E departe si nu vrea....dar eu vreau. Nu prea am mult timp sa-l conving.

....mai revin. .....ieri mi-am dus computerul la doctor. Sper sa-l iau sanatos acasa saptamana viitoare si sa pot sa stau in voie pe DC

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


E o zi frumoasa, cu soare!!!!
doamne ajuta sa vina din nou primavara, caci ma saturasem de ploi si noroaie.
L-am dus la gradi, a fost asa de dulce cum le-a dat el ghivecele cu zambile personalului de acolo...si si-a intins fatzuca sa primeasca pusi, asta dupa ce le-ai zis :T'ani!(LMA). toate au ramas mute si impresionate. trebuie de mic educat...ca sa nu ma barfeasca nurorile peste vreo 25 ani pe forum.
Mirela trae ma bucur ca ai timp putin si de forum...chiar imi era dor de tine. Doamne ce frumos si mare e dani, iar tu parca ai inflorit, asa esti de frumoasa....ai o burtica.
Irina mersi ca ne-ai dat vesti de Pufu si Vladimir, sper sa-i treaca gripa cat mai repede.
lui mario chinezul.
Mira, da am dat de Dia. e bun nr. de mobil, doar ca e prea ocupata sor-ta' sa raspunda la sms. noroc ca am prins-o pe mess.
Nu am scapat de tot de pampers, ar face pe el daca nu-i pun des(cam la o ora), caci nu vrea sa zica, zice cand e ud. dar...sa speram ca incet-incet scapam de el.
sa-ti faca compu. cat mai repede, sa ne auzim mai des.

Eu azi ies in oras cu fetele din Timisoara, la o pizza. de abia astept, caci din ian., nu am mai iesit cu ele.
am zis ca maine petrecem in fam. si ne facem azi de cap, asa mai incet, ca doar suntem d-ne respectabile cu copii.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Gabi acum am vazut ca ti-a aparut mesajul de ieri. Pana la 10 postari, sunt moderate de moderatori si din cauza asta apar tarziu si nu le mai vedem. Mai ai unul si ai scapat...scrie repede ceva...ce vrei tu.
M-am gandit eu ca la Jurj ati fost...e cel mai tare...pe net am citit de el...a scos chiar remedii . eu i-am dat lui marco formula 14 la bronsita, facuta de el.
Noi mergem la o dr. homeopata buna, din Alba mi-a recomandata-o homeopata maica-mii. dar sunt multumita de ea...pana in prezent. Nici nu am avut probl. serioase de sanatate cu marco.
de unde stii ca sunt din Alba Iulia?
poate ne intalnim...sau mai repede cand dati voi o fuga la Timisoara, iti dau nr. si ne vedem.

Bai fetele...nu mai scap...musai sa-mi fac implantul la dinte.
atat l-am amanat...am bagat zeci de motive, dar mie mi-e frica. pe sapt. viitoare imi pune sotul banii in mana...si nu mai scap.
Asa ca luni merg la cabiunet, sa vad cand ma pot vedea cu dr. care-mi face implantul sa-si dea cu parerea...
Nu mai pot sta, ca dispare osul...si pe urma nu mai are in ce sta implantul.

pe unde sunteti?
tare ma plictisesc, azi nu am avut chef de nimic. asa ca am stat acasa si atat.
macar unghiile sa le fac pt. diseara.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Gabitab, da, dam de baut impreuna. giova merci ca ne-ai trecut in lista, tare bine ne sta. am vazut poze, ce se mai distra Marco cu verisoara la baie. Mi se pare f. inalt Marco.
I-am vazut si pe jasy, o frumusete, pe Razvan cum sta el la masa si lucreaza, pe Dani care e un frumos iar Mirela arata super graviduta.
Mirela mi-a luat sotul steper ca am nevoie sa slabesc si l-am rugat sa ma ajute cumva. Am fost o plinuta toata viata dar acum sunt chiar prea prea si incep sa nu ma mai simt bine.
Irina chiar ma intrebam cum sunteti. Bine ca a trecut febra, baietii zic eu ca e chiar bine sa fie un pic obraznici. Asa prostioare facea si al meu prin spital de ma apuca cate un ras. Una a facut-o cam lata, ca i-a scos limba la o asistenta si eu am ramas paf ca n-a facut niciodata asa ceva, dar asta e e al meu si-l ador.
Maraki am inteles ca sunt mari discutii pe seama melodiei lui Nico.
eu azi merg la cursuri ca n-am fost de mult si tb. sa-mi aleg profu ptr. dizertatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Miha nu e inalt marciluzie optica, acum o luna avea 88 cm, nu l-am masurat, dar nu s-a inaltat ...
Acina zi-mi de adidasii pe care i-ai luat lui Andrei. ce marime poarta el si cat i-ai luat? sunt sintetici? interiorul cum e?
ma tenteaza si pe mine pt. marco, dar parca par asa de plasticosi.....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Mai este vreun spiridus care nu sta deloc dar deloc pe olita?
Mira eu as vrea sa faca si 2.3 stropi la olita dar nici macar nu reusesc sa-i indoi picioarele sa-l asez ca urla de numa. Cred ca aici am gresit mult ca am zis sa nu-l stresez si l-am pus mult dupa un an iar acum e un esec total cu olita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Miha nu e adevarat, nici eu nu l-am stresat pe marco cu olita si a stat.
Incearca sa-l inveti sa faca din picioare, ca si baietii. vad ca marco e fermecat de operatiunea asta...
sau pune vreun ursulet, ceva ce iubeste el mult...pe olita va jucati, ii explici ca uite plushul face pipip, torni si putina apa in ea...ca sa vada ca a facut si poate poate....aplaudati ursuletul, il pupati, ii dati surprize...ca sa vada fatza pozitiva a operatiunii....
Incearca de cat mai multe ori...si va face intr-un final.

spor la cursuri pe azi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Miha eu cu David am petrecut muuuuult timp pe olita, dar cu el am avut timpsi mai ales rabdare. Mergeam in baie si incepeam sa deschid toate sertarele, contruiam turnuri din fase elastice, ne luam jucarii, masini, asa l-am convins sa stea, apoi la TV, asa ca la 2 ani fara 2 luni era uscat. La fete n-a mai functionat, Daria s-a trezit intr-o dimineata pe la 2 ani jumate ca vrea la WC si de atunci nu i-a mai scapat nici un strop pe ea. Cu Selin merge greu, nu vrea sa steea, o mai pacalesc cu carti, jocuri sau in sufragerie la TV si intotdeauna stau in spatele ei sa o tin sa nu o i-a la fuga.......nu mai am rabdare, asa ca daca merge merge daca nu sa stea si pana la 4 ani cu scutec..............si asta cu mine dar barbatu-meu nu cred ca se streseaza nici atat. Si asa aici asa-i moda sa nu stresezi copilul.........lasa-l ca poate asta e ritmul lui, se va invata el pana la urma.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitad spune:

ohooo...de-abia aku am vaz` ca apare postarea mea..am zis ca s-a dus...si tot s-a dus..Astazi e ceva mai liniste, ne-a dat sefu liber cik de 8 martie,yupiii.
ma gandeam ca am zis ceva rau, de nu aparu postarea mea.

Giova, stiu ca esti din Alba Iulia.eu va citesc demultisor timp, dar din lipsa de timp..si cum voi sunteti foarte harnice.nu stiu dk o sa tin pasul cu voi, dar ma straduiesc. Eu voi veni cu David,la Jurj saptamana viitoare la control sa-l vada.El inca nu e ferm convins ca la el e astm. noi suntem cu formulele 16 si 17.
Maraki, inca nu am reusit cu PB..fir-ar sa fie...ma distrez aku cu Anatomia lui Grey..mistoo
Miha78, ai incercat ceva homeopat pentru Tudor?Nu cred ca are sa ii fk ceva rau.

Cu eurovisionu...sincer mie nu prea imi place piesa...daca ati fost atente, este doar o observatie de a mea..ce melodie castiga Eurovisonu..cu aceeasi linie melodica ne ducem si noi la anu.castiga anu trecut sarboaica cu o piesa lenta..hop si noi!! specific romanesc. Nu stiu, dk cunoasteti melodia Celiei-"Soapte", a fost anu trecut la Eurovision cu ea..cik nu se incadreaza in standard..care dreq o fi ala??

Gata..ca ma enervai..ies un pic cu "duracel" afara!!

help! cum pun poze!! noi avem cont pe ringo!

va salut cu drag pe toate!

Gabi si David (18.01.2008)

Mergi la inceput