Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

am pus si noi 5 pozite noi....

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Dany ce Andrei zambaret ai si tu . Super smecherasul de la botez , sunteti doi frumosi !!!

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Buna dimineata!

Dany....foarte frumos!

Adra, ce face Eva,mai tuseste?

Victo,ce ati facut la dr.,e totul in regula?

Eni,eu zic ca a luat bine in greutate avand in vedere ca s-a nascut mai micutza; Dr. ce zice?




AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Fetelor care sunt in plina diversificare: cate mese aveti in 24 de ore (cu tot cu lapte)?


eu nu pot sa zic cate mese are pe zi acum, caci de cateva zile mananca in mod haotic(ziua,uneori vrea si la 1 ora juma`);deocamdata pireurile de fructe(ce-i dau eu)nu inlocuiesc nici o masa de laptic;


Lala,multa sanatate lui Andrei!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

NEATA, FETELE...ne-am trezit si noi acu o ora, caci Lucas de la o vreme a-nceput sa-si faca singur program: dupa baita (eu ii fac baie intre 9-10 seara), cere sa mergem in dormitor, sa ne jucam putin cu el, moment in care rade cu gura pana la urechi, apoi incepe sa urle dintr-o data si eu imi dau seama ca vrea lapte, il pun intre noi si-i dau sa suga si asa adoarme. Se trezeste cam pe la 9, dar pe timpul noptii mai cere de vreo 3 ori, dar suge putin... In ultimile zile nu i-am mai dat sa suga asa des, adica nu la o ora, ca inainte, asa cum imi cerea el, mai las sa treaca si 2-3 ore intre mese, dar suge 5 minute si apoi incepe sa rada la mine si nu mai vrea lapte... Desi are 1 sau 2 mese in care suge vreo 20 minute. Voua vi s-a intamplat? Oare e normal?

Amy, bebe e bine, e aproape vindecat. O sa-i mai pun picaturi cateva zile, pt mai multa siguranta...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Ce mai faceti fetelor?
Noi suntem bine, bine!! Alexandra incepe sa-si faca un program grozav: doarme toata noaptea de la 22.00 - 6.00 , desi ora de dimineata variaza: poate fi 5.00, 6.00 sau 7.00. Dar mananca foarte bine si de-abea astept ziua de vineri s-o cantaresc iar. Saptamana trecuta avea 5.040kg si de-abea in 14.03 face 3luni! Sta pe burtica bine si tine capsorul sus si se joaca cu jucariile, desi se plictiseste destul de repede de ele. Incepe sa-i placa mult un Tweety mare la care se uita foarte atenta, si-l tine de labuta si il trage de fundita rosie de la gat!
Am vazut ca voi ati inceput cu centrul de activitati, eu am incercat o data, dar poate a fost prea curand si n-a fost interesata. Mai astept sa faca 3luni si incerc din nou.
Ptr noi e destul de greu ca avem doar 2camere si n-avem loc sa insir atatea jucarii. Stau in cutii si le scot pe rand. Suntem cam morcoviti ca am avut o oferta sa ne mutam la un apartament grozav, mai mare si am descoperit ca vanzatorul nu era deloc serios. Asta este. Poate in cursul anului se mai iveste ceva.
Pe la noi de cateva zile este foarte frig si ba ninge, ba ploua, dar constant bate vantul si n-am mai scos-o pe Alexandra decat pe balcon. Azi parca nu bate vantul, desi se pare ca este tot frig. Cred ca iesim la plimbare.
Saptamana viitoare este ziua lui tati( adica sotul meu!) si nu stiu ce sa-i cumpar. Ceva sugestii?


http://www.flickr.com/photos/23740155@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by anacami

Jasmin, Lucas ce mai face? tot asa plange, te mai "acapareaza" 24/24? Stefania mai accepta sa stau in camera fara sa o iau in brate, se supara insa de-a dreptul cand ies (ma urmareste cu privirea ). Lui Sebi i-am promis ca il duc in parc cu rolele in weekend (ca si azi dimineata isi pusese casca pe cap, asa voia sa mearga la gradinita ).Sper si eu sa il tina, ca uneori daca isi propune ceva nu o scoti la capat cu el, chiar daca incerci sa il mai pacalesti/ sa ii distragi atentia. Mai rau este cand devine pericol public (sa arunce cu nisip in capul/ochii altor copii/straini- i se pare distractiv, poti sa mai stai sa ii explici si sa astepti sa inteleaga?)

Camelia, Sebastian si Stefania



Cami, Lucas s-a mai cumintit, nu mai plange decat daca ii e foame rau. Noaptea nu mai plange de mult timp, inainte se culca pe la 12 noaptea si se trezea pe la 10-11 dimineata. Acum adoarme pe la 11 si se trezeste la 9. In timpul noptii il vad cum se agita si cum cauta cu boticul si-i dau sa suga, iar el nici nu se trezeste. In timpul zilei doarme aproape mereu in patutul lui, dar nu adoarme acolo, ci la mine in brate si-l duc eu, dar cel putin nu se mai trezeste imediat ce l-am pus acolo, doarme si cate o ora uneori. Il mai pun si cand e treaz in patut si imi fac de lucru prin camera, si tot asa ca Stefi, ma urmareste cu privirea. Uneori, daca are el chef sta si singurel cateva minute, dar il aud cum se cearta si ma duc sa vad de ce tipa (nu plange, ci doar vorbeste tare, tare) si il vad cu ochii la girafa de la carusel si-mi dau seama ca se cearta cu ea, ca din cele 4 animalute ale caruselului girafa e preferata lui, pe celelalte nu le baga in seama. In general vrea sa stea cu mine tot timpul, eventual la mine in brate sau in carucior, dar numai ridicat, sa vada el totul... Totusi mai are si momente, cum spunea Roxxy, cand, fiind la mine in brate, incepe sa bazaie ca vrea sa-l las jos, si atunci il pun langa mine pe canapea sau il bag in patut. Dar momentele astea sunt rare...
Cred ca Sebi e in faza aia cand daca ii spui sa nu faca un lucru el il face, asa ca nu are rost sa-i interzici sa mai dea cu nisip in ochiii copiilor, c-o sa dea si cu pietre... Pe de o parte ma mir ca prezenta Stefaniei nu l-a facut sa se poarte ca un bebelus, ca sa fie si el purtat in brate si rasfatat...



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by pussi

bb eu am luat o singura data AC dupa ureche si am sangerat pe toata durata lor.
eni cum a zis si popbianca aveti doar 4 mese? Noi avem 5 cam de aceleasi cantitati. Cate kg. aveti?

M-ati pus pe ganduri cu alocatia... eu n-am primit nimic
Am probleme cu Ana cu dintisorii pumnutul e rosu de supt si are bale pana la calcaie.. face nazuri la papa.. cred ca gingia inflamata devine dureroasa de la frecarea cu bibi.

somnic usor



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!


PUSSIC, TE INTREB PE TINE, CA AM MAI PUS INTREBAREA SI NU MI-A RASPUNS NIMENI CACI VAD CA SE TOT VORBESTE DE DINTISORI CAND SE ADUC IN DISCUTIE BAGATUL PUMNISORILOR IN GURITA SI BALELE. SUNT ELE SEMN DE DURERI DE GINGIE? CA SI BEBE AL MEU E UD TOT DE LA BALE, MA UMPLE SI PE MINE SI TOT TIPUL E CU PUMNISORII IN GURA, AMANDOI DACA SE POATE. TOTUSI NU E PREA DEVREME? CA AL MEU NU ARE DECAT 3 LUNI SI O SAPTAMANA.



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Neataaaa!

Amy,

Ma intrebai cand fac botezul... pe 29 martie.

Cami, la fel si Andrei se linisteste cand il tin de manute. Daca nu-l tin, da din maini pana se duce tot somnul. Si uneori ii mai dau cu mana pe capusor. Ii place asa mult... Si bebeii vostri adorm des la san?

dany26, foarte adevarat... mi-au dat lacrimile

Lala, incearca sa-i dai oscilococcinum sau sa iei tu. Pupici lui Andrei sa fie mereu vesel si sanatos. Tu parca ai facut botzul de curand. Poti sa-mi zici cata bautura ai avut vs nr de persoane?



Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Am reusit sa pun pozele. In sfarsit!
Le-ati vazut?

http://www.flickr.com/photos/23740155@N08/

Mergi la inceput