Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

sotul meu doarme...imi e o ciuda pe el...sper sa semene si Iulia cu el,in curand sa nu se mai trezeasca noaptea si sa doarma muuult si bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by Amy26

pey de ce sa nu procedezi bine??inseamna ca asta este programul ei.cat papa la o masa?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



sunt zile si zile... alaltaieri:135,170,135,100.
ieri a papat asa:160,200,160,100.
azi:160,180,100,si probabil tot 100 pt ca la ultima masa nu reusim sa papam mai mult...adoarme...dupa ce ma chinui eu sa stau sa o stimulez ca altfel nu ar manca nici atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Cream,

Multam mult de raspuns. Ai avut 130 de persoane la botez ?!?
Ca si bauturi tari ai luat numai wisky si martini?

Stiti de unde se poate lua wisky mai ieftin?

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

merg sa-i pregatesc lapticul si sa o trezesc...mi-e asa de mila sa o trezesc dar ma gandesc si la faptul ca azi a mancat pe la 17.30 ultima data( ca s-a tot smiorcait si m-am gandit ca i s-a facut si ei foame mai repede....) asta e....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Anka, am avut 121 de pesoane, ca nu au fost toate mesele pline, dar nu puteam sa ii asez separat. Si am avut si o masa de 7 copii.
Alte "tarii" nu am avut, a fost suficient cu wisky si martini, mi le-a luat cineva din vama, la 1 litru fiecare. Am mai luat apa minerala, suc timbark, prigat si cola. (dar astea nu mai stiu cate baksuri erau, oricum ne-a mai ramas si pentru acasa). Si am mai avut sampanie pentru ciocnit la tort (sase sticle).

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Anka, depinde si de "profilul"/ cat de bautori sunt invitatii, de gusturile lor- unii prefera mai mult tariile, altii vinul, altii berea,altii sucurile .
Poate ar trebui un nr. de sticle de vin egal cu jumatate/ trei sferturi din nr. de invitati(ca nu toate femeile beau 1 sticla..), nu stiu..Oricum, daca mai raman nicio problema, ca vine Pastele ; daca il luati de la vreun depozit poate puteti vorbi sa returnati surplusul.... Mai rau este sa nu fie deajuns...
Jasmin, Lucas ce mai face? tot asa plange, te mai "acapareaza" 24/24? Stefania mai accepta sa stau in camera fara sa o iau in brate, se supara insa de-a dreptul cand ies (ma urmareste cu privirea ). Lui Sebi i-am promis ca il duc in parc cu rolele in weekend (ca si azi dimineata isi pusese casca pe cap, asa voia sa mearga la gradinita ).Sper si eu sa il tina, ca uneori daca isi propune ceva nu o scoti la capat cu el, chiar daca incerci sa il mai pacalesti/ sa ii distragi atentia. Mai rau este cand devine pericol public (sa arunce cu nisip in capul/ochii altor copii/straini- i se pare distractiv, poti sa mai stai sa ii explici si sa astepti sa inteleaga?)

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by g24hit

merg sa-i pregatesc lapticul si sa o trezesc...mi-e asa de mila sa o trezesc dar ma gandesc si la faptul ca azi a mancat pe la 17.30 ultima data( ca s-a tot smiorcait si m-am gandit ca i s-a facut si ei foame mai repede....) asta e....


ENI si IULIA( 13.11.2007)


De ce o trezesti? Daca i se face fomica se trezeste ea singurica. Eu stiu ca nu e bine sa le strici somnul

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Gata,am reusit...l-am pus in patut si doarme dus

Eni, eu zic ca e ok,atata timp cat ia in greutate nu ai de ce sa-ti faci griji;sunt alti bb care papa si mai putin (parca Sherritra zicea de puiul ei ca papa putin iar dr.i-a zis ca e in regula);
noi,pana nu demult nu depaseam 100ml la 4 ore -4ore jumate;

Anka cand faceti botezul?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Amy, la mine daca se mai trezeste cand o pun in patut, o tin de manuta/manute si adoarme imediat din nou; daca nu fac asta se trezeste si maraie ca si cum m-ar implora sa o iau in brate..Imi este atat de draga cand se linisteste daca o tin de manute , simt ca ii ofer protectie/liniste

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Miha, Adra, am pus pe mailul comun informatiile despre wrap din cartea mea. Poate le gasesc utile si alte mamici.
Va pup si va doresc somn usor. Ma duc sa vad daca mai gasesc ceva interesant la tv. Daca nu, revin.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput