Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (102)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

quote:
Originally posted by danuta36

Ricea uitasem sa-ti spun:Mirunica mea papa cam 750 ml laptic pe zi.A fost eveniment mare acum intr-o seara,pt. prima oara a ras un bibe de 210 ml!

Fug,s-a trezit Miru...o zi faina!


Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
poze

multumesc dar poate papa mai mult dupa ce ii trece nenorocita asta de raceala

mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Melania nu stiu sa-ti raspund, al meu baiat papa cam asa: 125g fructe dimineata( stiu pt ca mai folosesc borcanele de piersica sau caise de la hip si am invatat pe canuta lui), la pranz de obicei face mofturi, uneori papa 40-60g alteori poate 100, iar seara papa cereale facute putin mai gros in 120ml apa.Nu pot sa-ti spun cantitatile exact ca eu nu masor, orientativ....oricum ma gandesc ca si noi intr-o zi papam mai mult in alta mai putin asa si ei.Noi mai papam tatzi dupa masa de dimineata la vreo ora si dupa masa de pranz. Dupa cereale nu pt ca la max 2 ore papa de noapte, iar noapte .....din doua in doua ore....

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by aeperju

quote:
Originally posted by NanaMotoc
Mai mamicilor: bucurati-va ca sunteti SANATOASE si voi si bebelasii dragalasii, si lasati prostiile si problemele puerile deoparte. Habar nu aveti cat de norocoase sunteti!


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!






Subscriu!

emma



idem

in plus cred ca se exagereaza ..... fiecare si-a spus parerea si ii este respectata, dar nu mai suntem la gradinita sa ne luam apararea.... e normal sa ne sustinem, dar deja cred ca se formeaza bisericutze. Cred ca fiecare dintre noi are persoane care nu ne sunt tocmai placute, dar nu suntem aici sa aratam asta ci suntem aici ca sa ne ajutam si sa ne sustinem pentru a ne putea creste cat mai bine puisorii....... Oare gresesc cu ceva?

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Melaniatud, nu cred ca e o regula. Depinde de apetitul fiecarui bebelus. Al meu manaca 125 la o masa, un borcanel Hipp. Dar e cu toane. Are zile cand manaca si ar mai tot manca, zile cand le impinge cu limboaca de zici ca-i dau matraguna. Plus ca are zile de dulce sau dimpotriva. De exemplu, pana acum manca numai chestii dulci, iar legumele si carnita le refuza, de trebuia sa le amestec eu ca sa i se para comestibile. Acum, din senin, manaca legume de nu se poate... Deci e o loterie... Asta are, asta n-are, asta e castigatoare... Offffffffffff viaaaaata meaaaaa... Ca tot ziceau fetele ca sunt manelista. Hihihiihi...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Pentru mamica frumoasa si optimista a unei printzese superbe cu ochisori albastri si a unui printz viteaz
Alina, mami de Olivia si Alex
o calda si sincera urare :
La multi ani fericiti ! cu sanatate, bucurii, impliniri, toate visele sa ti se implineasca alaturi de comorile tale !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

La Multi Ani Teuta...sa fii sanatoasa...ca frumoasa esti...

La Multi ani si celorlalti sarbatoriti
MIRUNA
ANA MARIA
MARIA DIANA
ANTONIA TEODORA
TUDOR PARASCHIV





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Astazi vom vorbi despre un subiect actual, care starneste multe pasiuni: coafurile la moda in aceasta primavara.
Nu reusiti sa va hotarati: par scurt pentru un look tineresc sau lung, pentru o nota de romantism?
Micile sarbatorite ale zilei va ajuta sa luati o decizie.
Iata argumentele lor in legatura cu alegerea lungimii parului.

Primavara acesta, continua sa fie la moda parul lung, in valuri sau sub forma buclelor romantice. Este la moda stilul natural iar folosirea substantelor chimice este categoric exclusa. Parul lung este grozav pentru cele care pot sa-si dedice putin timp pentru adoptarea acestui stil.
Pentru a copia stilul unei celebritati, amintiti-va ca Jessica Alba si Shakira au adoptat acest stil. Posibil o viitoare vedeta in lumea modeling-ului, daca e sa ne luam dupa modul “vrabiuta” in care mananca, are deja stilul sau personal la care lucreaza de 6 luni
delicata Miruna de laviniaN

Desi parul lung este popular, frizurile cu parul mai scurt sunt si ele printre ultimele tendinte din primavara 2008.
Frizurile rebele si ciufulite, aspectul de zana si buclele care sunt foarte scurte la ceafa au devenit brusc foarte populare multumita celebritatilor. Buclele sunt populare si in tunsorile mai scurte. Acestea sunt mai potrivite daca lucrati in mediul de afaceri. Daca vreti idei, cautati in revistele de coafuri sau priviti celebritati precum Halle Berry si Ellen Degeneres care au adoptat acest stil trendy, sau admirati-le pe delicioasele noastre dulcetzele :
- de la inaltimea celor 6 luni si 72 cm, va saluta
fetitza cu bentiza Teuta de bikmaria
- paseste cu hotarare in a doua jumatate de an, arborand un zambet irezistibil si o privire sagalnica
simpatica Ana Maria de magdaz
- soseste tare din urma, cu “doar” 5 lunitze la activ, insa cunoscand deja trucuri infailibile ( de pilda: “ se poarta mult rosu, impotriva deochiului “ )
frumusica Antonia de LoredanaG

Este nehotarata inca asupra deciziei ( grele ! ) pe care trebuie s-o ia cu privire la podoaba capilara
dulcetzica misterioasa Mariuca de oanacris28

Plictisit de moarte de asemenea discutii “de fete”, a decis sa-si ia cel mai bun prieten si sa traga impreuna un pui de somn
Tudor cel fara de frica de melaniatud
Cu intelepciunea celor 6 luni proaspat implinite, a decis sa nu-si arate fatza la asemenea “discutii frivole”
papanashul Rares Fabian de alina m

Cu speranta ca v-au ajutat sa luati decizia potrivita, asteapta urarile noastre de La multi ani ! si felicitarile pentru frumoasele varste implinite.
Le dorim din suflet sa fie sanatosi, fericiti, norocosi, iubiti si sa stie totdeauna sa faca alegerile corecte !


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

quote:
Originally posted by betty78

quote:
Originally posted by aeperju

quote:
Originally posted by NanaMotoc
Mai mamicilor: bucurati-va ca sunteti SANATOASE si voi si bebelasii dragalasii, si lasati prostiile si problemele puerile deoparte. Habar nu aveti cat de norocoase sunteti!


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!




SUBSCRIU




Subscriu!

emma



idem

in plus cred ca se exagereaza ..... fiecare si-a spus parerea si ii este respectata, dar nu mai suntem la gradinita sa ne luam apararea.... e normal sa ne sustinem, dar deja cred ca se formeaza bisericutze. Cred ca fiecare dintre noi are persoane care nu ne sunt tocmai placute, dar nu suntem aici sa aratam asta ci suntem aici ca sa ne ajutam si sa ne sustinem pentru a ne putea creste cat mai bine puisorii....... Oare gresesc cu ceva?

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario



Cristina, mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Luy o mamica talentata.
felicitari dragutza.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Draga Sabina, unul si doiul tau mi-au placut la ne-bu-ni-e !
Bravo pentru decizie, esti o frumoasa pustoaica, nu conteaza varsta de pe carte de identitate.
Astazi te declar muza mea

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput