Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (101)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Danielle poti sa ne spui mai multe despre fetita: cum a fost nascuta, cat a avut la nastere etc.

Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Roxali felicitari pt. botez!

Gabriela ti-am dat un PM

Maria felicitari,cu intarziere,pt. iepurasa mica

Mai fetelor,oare durerile astea de spate is si de la kilogramele in plus?Parca si Bee zicea...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Vai de mine, era sa-mi scape ca-i ziua celei pe care o vreau de cuscra.

La multi ani draga Alina, sa ti se implineasca toate dorintele (vezi poate poti sa-l strecori si pe Rares printre ele )

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

quote:
Originally posted by danuta36
Mai fetelor,oare durerile astea de spate is si de la kilogramele in plus?Parca si Bee zicea...



Eu am cam scapat de durerile de spate - stateam aiurea (lenea din mine!) in pat cand ma uitam la TV. De cand cu zugraveala ... fac destul exercitiu fizic si nici timp de TV nu mai am! Sunt ca noua (exceptand febra musculara de la maini)

Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by danuta36

Roxali felicitari pt. botez!

Gabriela ti-am dat un PM

Maria felicitari,cu intarziere,pt. iepurasa mica

Mai fetelor,oare durerile astea de spate is si de la kilogramele in plus?Parca si Bee zicea...


Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
poze


danuta,si eu sufar de dureri de spate,nu cred ca sunt de la kg in plus ca doar nu avem 100,eu tind sa cred ca sunt de la epidurala,asa mi s-a spus si inainte sa o fac,ca o sa am probleme cu spatele dar trece in timp,




_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Dana, nu stiu ce sa zic, poate fi si de la asta, sau poate iti obosesti coloana manevrandu-ti comoara. Si pe mine ma mai doare, dar cand stau mult in picioare sau ridic ceva

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Sunt aici si eu tocmai i-am dat un biberon cu lapte fetei ...adica dormind ,altfel mi-l refuza...ei ce sa facem tecem mai departe si asteptam sa creasca.
Maria lui Teodora.
Danyelle bine ai venit printre noi.

Diwana bineinteles ca am fost la el este gastroenterolog si nutritionist ia pus diagnosticul fetei de sindrom anorexic desi mi se pare putin cam invechit as cauta si alt medic...acum vedem cum o fi luna aceasta daca nu e bine mergem la vienna ca suntem mai aproape.

LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/561667465Haxrfm?start=12
http://good-times.webshots.com/photo/2542862970101707026tEqOcS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

No vezi diwana ce faci,sa nu te pui rau cu cuscra...

Acestea fiind scrise,pot sa plec la somnic...noapte frumoasa sa aveti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

sa continuam AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sa le iau pe rand:
Bernix, dupa o sapt. de terapie intensiva, cand au inceput sa il trezeasca pe Andrei, i-au pus sonda si pe acolo il hraneam, iar incet, incet l-am pus la san ca sa demonstreze ca se poate hrani si singur si asa am plecat acasa. Ser ca si de data asta, dupa ce isi va face medicamentul nou efectul, va scadea aciditatea si va incepe sa pape singurel. Tocmai ce a inceput sa traga iar din biberon si a baut singurel 10ml. E un inceput chiar daca e cantit mica. Incet incet se pune el pe picioare.
Teo, eu sunt tare credincioasa si pana acum DD mereu m-a ajutat de cate ori am apelat la el. Acum ptr ca a oprit spasmele am promis ca o sa tin postul pastelui tot in semn de multumire ca si-a intors fata catre noi si a facut o minune. Saptamana aceasta este saptamana alba in care nu se maninca deloc carne si deci o tin si pe asta iar de luni incepe postul Pastelui.
Am fost acum 2 saptamani aici la biserica rusilor si l-am impartasit pe Andrei, chiar daca nu arata a biserica ptr ca e amenajat totul intr-o casa, dar am acceptat asta pentru ca este bine pt Andrei. O sa mergem si duminica acum s ail impartasesc iar ptr ca pana la 1 an, bebelusii trebuie impartasiti in fiecare luna.
Cat despre conflictul mentionat de tine, aveam si eu ceva de spus la afirmatiile Piciulikai referitoare la vechime, insa m-am abtinut tocmai ptr a nu mai aduce in discutie acest subiect. Ea a inteles total gresit ceea ce am vrut sa spun eu acolo, iar eu ma refeream la grupul nostru care stim EXACT de ce ne intalnim aici, dupa o odisee petrecuta impreuna, iar Annisia fiind veche, sunt convinsa ca si ea. Ma rog. Sper sa se termine odata ptr totdeauna conflictul respectiv si fiecare sa invete ceva bun din asta.
Mai mamicilor: bucurati-va ca sunteti SANATOASE si voi si bebelasii dragalasii, si lasati prostiile si problemele puerile deoparte. Habar nu aveti cat de norocoase sunteti!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput