* Gravidute & Mamici de Iasi (33) *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna dimineata! Si noi la cafeluta.
Ce credeti ca fac eu la ora asta(matinala)?
Bors cu fasole.(vine soacra la Andrei si ea tine post.Nu vreau s-o inbii cu cine stie ce carnuri)

Miha ,mama lui Domi, filmul e frumos,nu-ti spun mai mult caci poate vrei sa-l vezi.
Tu ce filme ai mai vazut?(nu-mi plac fimele pentru barbati-de actiune)
Vad ca e sezon de pus cercei.Sa-i poarte cu drag mindrutzele .
O zi buna.(eu am ore de la 10.30-la mine tre' sa-mi stie tot forumu' programul).

Oana azi e musai sa intri ca mi-e prea dor de tine.
Sa ne povestesti cum i-a placut lui Victor la capitala .
Azi ma duc la teatru.Cu Florin Piersic si Emilia Popescu.
E un eveniment caci la noi in oras....zic si eu ca cumatrul meu de la Negresti-la noi in oras e ca la tara.
Vedeti ca v-am spus o zi buna la jumatea mesajului dar ca baba am mai avut ceva de adaugat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Neatza!
Uite ca m-am trezit a 2a
Emma - multumim de cafeluta.E bine ca vin prietenele la tine

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Buna dimineata,dragelor!
Si eu mor de ciuda k o sa fie cateva zile ploioase.Asta ma afecteaza cel mai mult ,mai bine era senin si mai frigut.
Am reusit sa o adorm iar pe balcon,bineinteles k asta presupune sa papam intai tot acolo.De data asta i-am dus si caruciorul pe balcon sa doarma mai confortabil.
Monica,ma bucur sa citesc despre voi k sunteti bine.Ti-am admirat finutul si florile tale scumpe.
Celia,am admirat printesa cocheta ce are niste ochi de mori...nu alta.Vad k momentan s-a oprit din crestere dintisorul si e mai calma Ami,asa k cine stie poate ne-o ia cineva inainte.Oricum se vede destul de bine cand rade k e chiar in fata jos.Vrem si noi leagan k al vostru.E super si am vazut si filmuletul si se vede cat ii place Andreei in el.Cat a costat si de unde?
Avem poze noi la semnatura

Cristina CEA MAI FERICITA Amalia Maria(15.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:


Neata!
Am vazut ca tot vorbiti de cercelusi, si Bianca a primit la botez o pereche de cercei de la cumnata si fratele meu si ne gindim sa-i facem si noi gauri Biancai in ureche, dar cam peste vreo 2 luni.Am cintarit-o cind a implinit o luna si are 4.800, e bine nu?trebuie sa vina sapt asta pediatra s-o vada cum a evoluat prima luna.
Emma eu te inteleg ca-ti este greu fara sotul tau acasa,si al meu sot v-a pleca la Bucuresti la summit si va sta vreo saptamina cred,si mie i-mi va fi foarte greu caci si noi ne impartim treburile si ma ajuta foarte mult si cu Bianca si-mi va fi extraordinar de greu,dar...asta e serviciul e servici n-avem ce face.
Acum vreo 3 ani a fost plecat vreo doua saptamini la Cimpina si mi-a fost tare greu dar venea la sfirsit de saptamina acasa si a trecut repede timpul.
O zi buna, mai vorbim

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

quote:
Originally posted by mihamora

Neatza!
Uite ca m-am trezit a 2a



esti a 3 a michelle...emma prima, monica a 2-a...

deci asa ralu nu vroiai sa ma ierti

celia ce ochi frumosi are andreea! te adancesti in ei...o sa franga inimile baietilor! si eu cand le-am pus cercelusi le-a dat cu o solutie rosie...sa nu se infecteze banuiesc...

miha, cum a spus si celia... propune-le parintilor ca de banii datorati sa le cumpere ceva nepoteilor!!!!

emma ma bucur ca ai avut companie la baita! mai e putin pana vineri!

eu fac un bors de pui...si poate ajung si eu la teba azi ...
meeeeey...azi cica e baba mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!

David are primul dintisor! Si merge in patru, e adevarat cam stangaci, dar inainteaza!
Celia aveti un "martisor" foarte ochios si "apentisant"! Tie nu-ti vine asa, cateodata sa o mananci?!
Emma trec ele zilele!
Ella creste frumos Bianca!
Ralu, Miha, Mihamora iar sunteti pasari de noapte?

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Buna Dimineata!
Cine are baba azi?haideti nu va ascundeti..e ploaie..dar poate inseamna bunastare..nu?
celia, ai acolo o scumpete de fetita..felicitari pt. cercelusi.
Am si eu o intrebare : s-au pus cercei medicinali acum,nu? cat timp treb. sa tinem cercelusii in spirt?
michelle, doarme binisor acum..dar de ex aseara nu mai puteam de oboseala, a adormit pe la 8 jumate cu masa san exclusiv si la 10 la ora de baita, mi-a fost f lene sa o mai scol..si am lasat-o sa doarma, m-am culcat si eu..si s-a sculat la 5..asa ca nu abuzez cu laptele praf..
oana, asteptam poze de la nunta cu rochita..
cine spunea ca a vazut Atonement, am tras si eu ..e bun?o parere personala..
Alessia a inceput sa isi duca piciorusul la gurita, deschide gura cu mult inainte de a ajunge piciorul..si daca o pui perpendicular, o gasesti de-a latul..si in patut, o gasesc cu piciorusele pe zabrele..face abdomene cred

azi nu cred ca iesim..poate dupa amiaza daca nu mai e ploios..
va pupic




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 4 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

kriss cercelusi medicinali se tin cam o luna in urechi, iar despre "urmatorii" cerceii eu pur si simplu am varsat putin spirt peste ei si i-am sters, am auzit ca se poate trece cu flacara de la un chibrit/ bricheta peste portiunea care sta in ureche, dar eu personal n-am incercat!

azi e baba mea!

alina felicitari pentru primul dintisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia_d spune:

Neata, si bun gasit ,mamici de iasi (si gravidute).Vreau si eu sa ma alatur la categoria mamici (sper ca mai e loc)
Sunt mamica de Daria scumpica, nascuta pe 17 martie 2003.
Va urmaresc de ceva vreme, va indragesc pe toate si sper sa ne imprietenim.Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Monica - merci.Ultimul film a fost Juno - e dragut.

Cristina - foarte frumoase pozele, si printesa ta e superba, e super in poza nr 1.



Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput