Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (157)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

monicaa ce veste minunata. bravo! multa sanatate iti doresc si tie si samburelului. imi permit o intrebare sigur vrei sa-l intarci daca nu e pregatit? stii ca oricum nu vei dormi noptile cu bb2. mai cconteaza o gura in plus de hranit?


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

monica, felicitari! wow, ce bb mare ai deja in burtica! atata timp nu ai zis nimic? sa stii ca la tine mi-a sarit gandul cand povestea ruxandra de atatea in jurul ei .. tu cum te simti? dragos ce spune de burtica ta? eu cred ca nu va fi nevoie sa imparti dragostea asta la 2, ci pur si simplu vei mai avea inca una de oferit .. si neaparat sa vedem niste poze cu burtica

chiar, fetele care aveti deja burtica, nu ne mai incantati cu niste poze? aelita, madaluta, porumbita, monica ?.. si pe viitor dandusa
si flore? cu ele am inca rabdare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dianocica, tu cand iti iei elan si il faci pe bb2? ca te simt cam pregatita .. si d e deja baiat mareeee......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

Dianocica, m-am gandit si eu la asta sa stii, dar ma gandesc ca si asa o sa fie nasol pentru Dragos venirea fratelui, ce-ar simti saracu' daca o sa-l vada si la sanul meu? Protesteaza si cand ma pup cu taica-sau sau cand ma tine in brate. Nu, ma, nu, trebuie sa-l intarc. Oricum, incerc cat de mult sa o iau treptat si sa nu-l fac sa sufere. E nasol, imi e mila de el, dintii aia nu mai ies o data, dar ce sa fac? Nu cred ca as putea sa-i explic atat de mult si de bine ce se va intampla si in momentul in care vine puiul mic sa reactioneze pe masura. De fapt sigur nu as fi in stare. Mai zic si eu ca e mai bine si pentru sanatatea mea.

Tu ce parere ai? Cum ai face in locul meu? Dandusa, tu ce zici?

Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

dianocica, tu cand iti iei elan si il faci pe bb2? ca te simt cam pregatita .. si d e deja baiat mareeee......

Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez


daca iti spun ca acum sunt in faza in care nu cred ca mai vreau bb2? da' sigur imi trece...


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dianocica, merci mult de retete, au fost pe intelesul meu .. la aia cu branza am o nelamurire: iese dulce sau sarata? ca am vazut ca pui si telemea si zahar brun.... cred ca oricum nu o fac dulce, ca oana mananca branza doar in combinatie sarata :).. si mai era ceva,si mai era ceva, si mai era ceva ce vroiam sa-ti spun .. ce? [/size=1[size=1]](chiar, ai luat lamani atunci? - nu, nu asta vroiam sa-ti spun, imi aduc aminte luna asta, sper )si dc tot vb de retete si gastronomie, adejule, ce mai faci ? ce retete mai elaborezi pt motan? sau iti iei si tu elan pt bb2?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by dianocica

quote:
Originally posted by Dia1609

dianocica, tu cand iti iei elan si il faci pe bb2? ca te simt cam pregatita .. si d e deja baiat mareeee......



daca iti spun ca acum sunt in faza in care nu cred ca mai vreau bb2? da' sigur imi trece...


diana si david 03.12.06





nu mai vrei bb2??? sper sa-ti treaca repede ca-s tare amarata acum de chestia asta.. pai zi si tu, nu-i mai mare pacatul??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

era sa uit: flore, imi place si Emma si Anna si Nicole .. la baiat n-am retinut, desi tare cred ca o sa cautati voi nume de baiat .. si-mi place semnatura ta .. cand ne veedem?
edit ca am vazut: Mark Nicholas vine sa-i fie fratior printesucei

monicabb, sa inteleg ca o sa aveti tot baiat? ca am vazut ca vorbeai de fratior .. tu la ce nume te-ai gandit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Kikineata
Lavinia, multa sanatate lui Mihaita!
Acs, un pupic pentru Maria si sanatate multa!
Dianarus
Bambo, Alexia adoarme in patut fara probleme, dar trebuie sa stau cu ea in camera pana cand adoarme. Bine ca Antonia nu are nimic la plamani!
Danutz
Dianav, Alexia bea lapte Bebelac, cam 350 ml/zi (dimineata si seara). Are 5 mese pe zi:
8.30 – 140 ml lapte si paine cu unt si cascaval sau ou fiert cu iaurt si putina paine;
10 – fructe cu biscuiti;
14 – legume cu carne;
17.30 – iaurt cu banana sau biscuiti, gris cu lapte sau orez cu lapte;
20 – 210 ml lapte cu cereale. Bona nu avem.
Anateo, insanatosire grabnica lui Teo!
Dia, pe Alexia am invatat-o de vreo doua saptamani sa bea apa cu paiul si a durat vreo 5 minute. Am bagat paiul in paharul cu apa si am astupat cu degetul capatul din afara, ca sa ramana putina apa in pai. Apoi i-am bagat Alexiei in gurita capatul celalalt al paiului si am luat degetul, ca sa curga apa. Cand a simtit apa, pitica a inceput sa suga. Am bagat din nou paiul in paharul cu apa si i l-am dat. A supt si a fost tare incantata. Nu ma asteptam sa invete asa de repede.
Laura, noi ne jucam cu animalutele de plastic, cu mingiile, cu formele si cu bilele, mai citim din carticele, hranim papusile, le plimbam cu caruciorul sau cu tricicleta, desenam (mai mult eu, ca ea nu prea are rabdare ), construim, dansam, ne alergam, ne ascundem…
Donia, multa sanatate Roxanei!
Monica, felicitari!!!!! Ma bucur foarte mult pentru tine! Sarcina usoara si un bebe sanatos!

Capitol nou nu stiu sa fac, asa ca ma duc la culcare. Noapte buna, vise placute!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Monica, FELICITARI din suflet!!! Sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos!

Carla!!! Tot ce iti doresti!!! Mai hai p-aci ca ne e dor de tine si de pitica...

Donia, sa va insanatositi repede, repede!
Danutz, cum esti azi? Stiu ca e greu, dar incearca sa lasi problemele de la serviciu la serviciu...
Dbunny, esti o scumpa...nu am mai cautat, ca oricum deocamdata nu se poate sa calatorim si se anunta un an cam "furtunos" pentru noi..dar promit ca daca gasim macar un week-end liber, venim, ok?

Io stiu sa deschid capitol nou, dar sunt muuuult prea obosita acum, asa ca, cu scuzele de rigoare, ma retrag fara a presta!

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput