***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (54)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Madi si Motannel multumim ca v-ati uitat la pozele noastre.M-am indurat cu greu.
Kid sanatate multa!

POZE rares(7 mai 2007)
Am 9 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

fetili dragili!
Graviduta.....ia-ti un test!
pe mine chiar ma bate gandul.....ce ziceti fetelor...mai ales cele cu de la 2 copii in sus!!!!????
Madi....eu am scazut la 48 si nu-mi place deloc; dintotdeauna mi-am dorit sa fiu asa, mai ..rotunjoara ; toata adolescenta mi-am cumparat haine mai mari in speranta ca asta ma va ambitiona sa mananc mai mult sa pot sa ma ingras ...ei, as, tot androgina am ramas si acum...seman cu tataia, e uscat forever..
Alyna, te-ai plimbat pe plaja duminica cam pe unde m-am plimbat si eu cu bb si sotz...pe la pranz, inca era soare
Vali5...e dragalas rau Andrei...felicitari!
Didialex..."dupa ce papa tuseste vreo 90 minute"...asa de mult? tre sa fie f greu
Liviana...poza in care Matei sta lasat in fund pe bolovanul de piatra, cu fes albastru...imi place tare. Bravo pentru curajosul Bogdanel!
Vas, chiar crezi ca ramane clapauga daca se trage de urechi sau glumesti? E o scumpa si oricum, totul e in plina transformare, si asa va fi pana tarziu, in adolescenta...e o frumusica si nu ai de ce sa-ti faci griji! va avea parul mare, are o forma frumoasa la figura..
Cristianmaria, eu n-as crede ioc cum ca pantofii fac mersul corect, dimpotriva...

La multi ani pentru toti sarbatoritii!

Ella, multumesc pentru zambet! Este adorabil! La multi ani pentru ieri, sa fii iubita si fericita!
Elteka, onorata instanta, refeuz fara drept de apel! greutatea titlului ma innobileaza si onoreaza, dar ...sa lasam cezarului ce-i al cezarului...

Miniuta, e drept ca stresul e pentru tine cand pleci la drum, eu n-am fkt mai mult de 3 ore cu el on board [si atunci cu grija mereu sa am de toate la mine, sa-i cant, sa nu se trezeasca, sa nu urle, sa nu tipe, sa nu se zbata,sete, foame, a fost si iarna si trebuia cand faceam opriri sa-l tot imbracam /dezbracam pt scos afara...asta era cel mai rau], ti-as recomanda sa faci practica un pic sapt asta sa vezi cum e cu el in masina, in scaun; nu e usor, asta garantat - mai ales ca trebuie sa-l fixezi in curele de protectie [imi scapa cuvantul - hamul ala gen centura de siguranta -cred ca chiar asa ceva e]! dar nu imposibil!
Pepsi, sper ca alergia lui David sa fie un fel de 'tot raul spre bine'....nici nu stiu ce sa zic, e dificil, iar pentru tine cred ca e coplesitor; copilasii sunt ...incantatori! iar DAVID ARE NISTE GENEEEEE...
v-am pupat

Sa aveti o primavara frumoasa!


Andreea si Cristian [28.06.2007]
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Andrada, frumos pletosul cretulin! Felicitari ptr dintisor(i)!

Vali, felicitari ptr plimbaret! Mama, mama, ce mai alearga!

Carstea, n-am uitat, chiar m-am cantarit de dimineata si aveam 52 de kg(-1).

Didi, si eu vreau sa-i mut pe amandoi in camera, dar in vara, dupa ce o amenajez. Dar am asa, o retinere, sa-i las singuri. Pana acum nici pe Tudor nu l-am lasat niciodata singur intr-o camera, chiar ma gandesca la un interfon, ceva (cum le-o fi zicand?) sa-i aud...

Gravidutza, si mie mi-a zis ca-i pot da mancare, dar in afara de galuste nu m-am incumetat pana acum sa-i dau altceva...Am o retinere in privinta ciupercilor la bbei...

Lbelciug, felicitari ptr primii pasi!

Kid, eu ii indulcesc ceaiul cu glucoza.

Noi suntem in continuare mucosi, m-a disperat cu nasul asta care curge continuu... sambata spre duminica chiar s-a trezit noaptea infundat si mi-a tras o repriza de urlat cum n-a facut-o de cand s-a nascut, s-a potolit doar in fata geamului deschis...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

Tudorcatalin, e destul de serioasa treaba daca a fost atata bolnavior si sub tratament; aerul curat, rece, proaspat nu cred sa fi fost cauza care a facut sa treneze aceasta afectiune [ca nu-i spun raceala] a puiului tau, ci mai degraba prostul diagnostic sau nepotrivita medicatie. Si eu te-as sfatui sa mai consulti si un alt medic pediatru.
Tin minte, cand C al meu a avut supuratia la ureche, atata m-am speriat ca m-am dus glont la camera de garda. Poti merge si tu la camera de garda [te-as sfatui sa te duci seara, e mai putin aglomerat, mai ales in sezonul asta plin de viroze] si cine stie..poate dai peste un foarte bun diagnostician! si nici nu te costa nimic
E f important sa fie medicamentul potrivit!

pup ochisorii albastri si sa se faca bine!

Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

LA MULTE LUNISOARE SARBATORILITOR DE WEEKEND SI DE AZI !
LA MULTI ANI ELLA !

Gravidutza, multumim. Avea 2 luni si jumatate cind a facut

pozele acelea...Si eu ametesc , eu cred ca nu beau suficienta apa, cit despre greata, nu stiu....

Vali5, ce viteza avem ! Bravo, mi-a placut tare, felicitari !

Liviana, felicitari pentru pasi, de acum puiutii incep sa mearga,

Nicole inca se rostogoleste daca vrea sa ajunga undeva, dar i

place sa se ridica, tinuta de minute, dar avem rabdare. Poza

aceea e facuta prin august...

Ninutza, nu am avut timp sa intru in weekend, dar am poze noi

cu Nicole...am schimbat cercelusii, primii erau pusi cind i-au

facut gauri...iar acestia sunt de la nasica !

Elteka, eu nu reusesc sa citesc, atit cit as vrea... Cind eram mai

tinara, adica aveam 20 de ani, am citit : "Luni de fiere",

interesanta carte... am cautat la biblioteca de aici si nu am gasit

nimic de Bruckner... Acum citesc dr.Sears, Nicole face fite la

culcare asa ca mami studiaza....

Kid, ma bucur ca sunteti bine, si ati revenit acasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Poze noicercelusii noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Graviduta sa fie asa cum iti doresti!
Kid sa va faceti bine repede ;oricum nicaieri nu este mai bine cum e acasa!
ACUM SA MA LAUD SI IO CA BAIATUL MEU S-A RIDICAT SINGUR PE PAT!!!!!!!!!!!!!!Chiar acum cand io scriam mesajul.Am apucat si -am filmat cand il pun pe calculator vi-l si arat!Doamne ce mandra sunt!!!!!!!!!!!


Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mi-a fost dor de voi, adica mi-a fost tare dor de voi am vrut sa zic!

nu am citit inca nimic din urma, o voi face dupa ce-mi termin treaba, dar vreau neaparat sa-i multumesc unei persoane deosebite!

ckristinasi bianca multumesc din suflet ptr martisor, nici nu stii ce surprinsa am fost cind am vazut, vai e primul martisor ce=l primesc de ani de zile, chiar si el virtual! merci mult de tot, sa fiti sanatoase si fericite va pup!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

DidiAlex, a cui e ziua miine...m-am uitat la Evenimente dar nu am gasit subiectul de care vorbeai...poate pui un link ...mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by angelabv

Poze noicercelusii noi

Pupici Angi si Nicole ( 28 mai 2007)




Angelabv ce scumpa e Nicole! ASTA e haioasa rau!

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput