***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (54)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

ANDRADA, .Mi-a crescut inima cand am vazut ce ai scris . Eu mereu ii admir cretii lui Antonio si bine face sotul ca nu te lasa sa-l tunzi .

Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Liviana, nu am apucat sa citesc prea mult in urma, asa ca nu am aflat ce are Bogdanel, dar ii doresc multa sanatate. Sambata parca era mai bine, nu? Cum ii vine camasa lui Matei?
Andrada, ai o frumusete de baiat!
La multi ani! Ella, Chiqui, Pauly si pt toti aniversatii din week-end si de azi!
Duminica a fost pediatra si pe la noi si mi-a spus ca acum pot sa-i dau mancare gatita Marei, bineinteles fara prajeli, rantas, carne de porc etc. Acum tre sa clocesc retete pt bebei. Mi-a zis ca-i pot da ciorbita cu bors, dovlecei unmpluti cu carne si smantana, ciulama de ciuperci proaspete, musaca (probabil cu piure), mamaliguta cu branza si smantana, ghiveci, mazare. Sa-i pun sos de rosii in mancare. Madi, merci pt carte, am reusit si sa o deblochez la printare.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Vas,lasa fata in pace

Ckristina, mai amana putin proiectul camera. pe la 2 ani o sa iti formezi o imagine cam ce ar fi bun/necesar pana merg piticii la scoala. Stiu ca vrei dar..
pt fetitze e un pat frumos la ikea, alb ca de printzese. niste rafturi pt carti jucarele un dulapt cu rafturi, sertare si mult spatiu.

Carstea, am admirat piticu.
Cand plecati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns business spune:

Cu scuzele de rigoare...La multi ani de martisor!
Florile primaverii sa va lumineze sufletele cu iubire!
Pup cu drag fetele si capsunelele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Si noi am inceput sa papam mancare gatita.
Daca am vazut ca nu mai vrea nimic am zis sa o incerc si pe asta. Asadar ieri i-am facut spaghete cu sos de ficateti cu rosii. I-a placut tare mult , iar pentru ea ficatul era primul refuzat.Asa ca a simtit ea ceva schimbat. Acum ma duc sa mai inventez ceva ca s-a pus la somnic. O jumatate de ora , ca atat are program.
Pa pa

Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Ne inscriem si noi pentru marea intalnire!
Nu reusesc defel sa citesc mai departe de mail cand ma asez la calculator pentru ca Thea mea vrea DOAR in brate... urla fara mine, urla si daca o pun langa mine...E circ la noi. Dimineata, pranz, dupa-amiaza, seara sau noapte... nu conteaza, vrea sa ma simta si sunt terminata, n-am mai dormit de un an cred. :( Dar sunt fericita ca este sanatoasa, creste si ne bucura inimile in fiecare zi.
De-abia astept sa ne vedem!

Pupici tuturor capsuneilor si mamicilor de capsunici!

Vad ca v-ati pus pe slabit! FELICITARI! Eu nu reusesc nici sa-mi propun... Sunt in depresii ca mi's grasa dar ma tratez... cu ciocolata :D



www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Florina, fericita de Teodora(27.06.07) siTudor(5 ani)
Teodora, capsunica mea iubita
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Hello fetele!

Ieri am trait o IMENSA BUCURIE!
Puiul meu cel mic, a facut primii 2 PASI NESUSTINUT! Atat de mult m-a impresionat sa vad ca si iubitul meu mezin se indreapta catre independenta! Va doresc la toate sa traiti cat mai repede aceasta emotie minunata!

TudorCatalin, sunt inmarmurita! 4 saptamani? Cu aerosoli ai incercat?
Ckristina, eu as zice ca fata e prea mica pt pat normal si cocotzat. Ti-as recomanda sa mai astepti pana mai creste.
Kid, imi pare rau pt diareea baiatului. Sper ca e mai bine azi. Eu am luat de la Helpnet Sebastian ap de aerosoli Omron cu 250 ron. Da un telefon si vezi daca mai au la pretul asta. Eu am ser fiziologic la bidon de 500 ml. (a fost ieftin dar nu mai stiu de unde l-am cumparat)
ali24, sanatate mult alui Rafi!
dideip, imi pare rau pt experienta voastra cu raceala netratata. Dar Taropa nu s-a uitat in gatul puiului? (stiu ca de obicei o face) La otita copiii duc frecvent mana la ureche, ai observat treaba asta si la bebitul tau? Multa sanatate va doresc!
Elteka, multumesc pt felicitari. Citesc cu mare drag ce scrii, iti vizionez pozele si nu contenez sa ma mir cat de frumusel este Elias.
Lavini, multumesc! Puii sunt amandoi mai bine acum. De ce faceti voi injectii cu vit D3?
Gravidutza, cu mucii ne luptam! Ii vine f bine camasa lui Matei, multumim ca ai comandat-o!
Andrada, felicitari pt cei 2 dintisori! Doamne, ce par cret are micutul tau, zici ca a stat pe bigudiuri (sau chiar i-ai pus? )!
Vali5, ma bucur ca mai scrii si ca sunteti bine! Doamne ce scump e Andreiut si ce bine merge! BRAVO! Imi place si freza lui!
Angelabv, ce tare e Nicole in poza "intelectuala"!

Fetele, ieri am fost la salina Slanic Prahova! O recomand tuturor puilor cu probleme respiratorii - este indicata pt acest tip de afectiuni! Sunt doar 100 km din Bucuresti pana acolo si e deschisa in week-end!

Nu in ultimul rand, La multe lunisoare sarbatoritilor zilei!


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din FEB-MAR
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Graviduta m-am uitata pe jucarie si nu are nici o marca.Asa ca nu stiu ce sa-ti zic.
andradap cum adica vorbim?Pai mai multa de mama si tata cateodata nu zice nimic
Ma bucur fetelor ca v-a placut articolul care l-am postat!

LA MULTE LUNICI SARBATORITILOR DE AZI


Mamibiutza, pentru Maria Eleonora

ManuC1010, pentru Maria Cristina

Iuliabraila, pentru Florin Mario

Dyonise, pentru Teodor

Pauly, pentru Riana Alessya
Ibelciuq FELICITARI PENTRU PROGRASELE PUIULUI!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Vroiam a va transmit si eu o primavara frumoasa cu multe floricele pt 1 Martie.
LA MULTE LUNISOARE SARBATORITILOR ZILEI SI.....LA MULTI ANI(cu intarziere) pt Ella!Sa fii santoasa, sa ai parte numai de realizari si impliniri alaturi de baietii tai!

Andrada, felicitari pt dintisori![bravo]

Vali5, felicitari pt mersul in picioruse!
Duminica am trecut prin zona falezei din Cta, am vrut sa ne plimam pe aclo dar era cam vant....si-am renuntat!Chiar ma gandeam ca poate ne-om intalni!Dar....vine vara si o sa tot venim la mare!Negociez sa ma lase sotu' cu david la mare la vara singurei(ca el n-o sa poata sta mult)!Sa vedem....dc se indupleca sa ne lase singurei!

Noi suntem bine, in continuare misunam prin toata casa in 4 labute, tragem de toate sertarele, ne mai si prindem degetelele, papam binisor(acum in wk mai mult laptic ca i-am cam stricat programul cu plecatul la Constanta, dar tare i-a placut marea, a analizat-o el din carut sau din carca lui Ta'su, si a fost cumintel tare in masina la drum)!

Lilylove, parca intrebai cum mai e cu somunl:pai......are nopti si nopti!Uneori doarme de la 9-10 panape la 4-5 cand papam masa de dimin de laptic sau.....se trez pe la 2 sa bea ceai apoi pe la 5-6 pt laptic!Dar....aseara, s-a trezit de vreo 4 ori!Asa ca......ce pot spune?Nu seamana o noapte cu urmatoarea!Acum poate a fost si din cauza drumului obositor, si-a schimbat programul.....patul......papica n-am mai papat ca de obicei...poate de asta s-a trezit mai des!
Si........ne laudam ca am adormit singurel(fara leganat, cantat...etc) joi seara , langa mami in pat!Dar a fost singura data cand a adormit asa!
Mai incercam zilele astea poate........o adormi si el singurel sa scap de legana(ca..vai de salele mele).
Am pus ceva poze noi aici:
POZE DAVID NOI

Scuzati eventualele greseli dar........s-a trezit pitik!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

vai ce nervi am ca de jumatate de ora tot sriam la un mesaj si cand sa il trimit mi a dat eroare ca nu am fost logata si mesajul a disparut
oricum va spuneam la toate multumesc ptr urarile de binesi uram si noi insanatosire grabnica la toti capsuneii bolnaviori.
si va mai spuneam ca am vizionat toti capsuneii(a lu toate mamicile ce au postat ieri si azi)si sunt absolut minunati toti...si va mai spuneam ca am 81kg(-1)dar ca trebuia sa am cel putin -2 dar zilele astea cum a fost sotul plecat si bobo bolnavior singura satisfactie ce mi a ramas a fost mancarea...
bobo ii foarte marait .nimic nu ii convine.cred ca vrea afara dar am zis sa il mai tin macar azi in casa ca si asa ii vremea asta naspa...numa buna ptr virusi

la multi ani ella(cu intarziere)
si la multi ani sarbatoritilor de azi
Ninutza-tot vroiam sa iti spun de mult ca imi place de tine ca tu ii enumeri pe toti sarbatoritii de fiecare data(mai sunt si alte fete dar pe tine te am remarcat in mod special ptr ca tu ai fost singura care i a urat la rafi de ziua lui)dar nu am apucat atunci sa iti multumesc

poze rafi hi5sipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput