Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Andriesu, esti de coma, 3 sferturi de echipa gravide? ce misto

afibebe, ce individ....
fetele, noi am fost azi la mall toata familia(mai putin Jr care e la munte, dar azi a facut o tura extrem de scurta ca era o vreme imposibila, bine ca era cu mai multi si mai rezonabili ca el)
Sotu trebuia sa-si cumpere ceva de imbracat mai elegant...nimic nu si-a gasit! am luat evident pt copii (de fapt Sofiei doar un set de maieuri de la Mark and spencer), si lu Gheorghe pt 6-9 luni niste pijamalute.Insa desi alea de 3-6 luni ii sunt fixe, cele de 6-9 ii sunt mari...
I-am luat si niste blugi de la Mothercare, si-un pulover f gros dublat cu polar pe post de geaca de vreme nici calda nici rece.
Ceea ce a fost nasol e ca sotu meu era nervos erau rau de tot, noi eram de vina ca el nu gasea nimic, totul era prea urat, prea mare sau prea mic, sau prea prost calitativ....ooof!!! O singura haina de la cavaliere era faina , dar era pra lunga la maneci!! si nu cred ca se putea modifica frumos, pt ca era mai complicata jos, cu vreo 5 butoni etc...na, sa slabeasca 12 kile si sa-si cumpere marimea potrivita. din pacate are luni un eveniment la care e fondator, si e cam nasol....
Haina aia era chiar frumoasa de tot, (si scumpaaaaaa) dar......



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Sabina, sa poarte copiii sanatosi noile achizitii, iar sotul mai are o zi in care poate merge si-n alte locuri poate-si gaseste ceva potrivit evenimentului...sa se inarmeze cu multa rabdare si calm...

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Cecilia L – multumesc , o sa vb cu mama sa-mi ia din Cora, la Iasi nu este. Si noi stam cu spatarul ridicat la carucior pt ca suntem tare curiosi!
Greyeras – ai grija cu raceala, sa speram ca nu o sa-I dai si bebelusei.Sotul meu e cobza si poarta masca atunci cand sta f aproape de Tudor, cand il tine in brate si cand ii facem baie.Nici nu vreau sa ma gandesc ca raceste…nu a fost pana acum bolnavior. Frumoase pozele de la nunta, ce fata aveam si eu atunci? Dar suntem frumoase oricum mirese!!
Ramonaiani – vreau si eu in Germania!!!Am fost in concediu in acolo anul trecut in aprilie, Tudor era in burtica si mi-a placut f f mult, si crede-ma am vazut ceva tari.Si maine m-as muta acolo, imi place stilul lor de viata pt ca si eu sunt o tipa distanta.Nu stiu cum e in Darmstadt dar la Munich, Menhaim si Regensburg mi-a placut (cred ca am scris bine). Cereale de ce nu iei Humana, la noi pe piata sunt Humana din Germania, au lapte inclus sunt fara gluten si sunt f f bune.Acolo nu sunt recomandate?
Danuta 36 – pe mine m-a avertizat pediatra sa nu schimb laptele daca introduc cerealele si i-am dat de la Nestle fara gluten cu lapte Humana de care bea inainte. Le papa chiar f bine. Multam de aprecirerile pt poze, cam grasa…dar fericita!!AAA esti fericita ca papa Miruna de la tati, Tudor mai face mofturi desi sotul meu se implica f mult in cresterea copilului
Aniast 72 – nu tb sa renunti tu sa le spui celor din jur ce ai de spus chiar daca se supara pt ca pana la urma nu ai exagerat si tb sa inteleaga.Asa fac si eu…te inteleg, dar am noroc ca nu tb sa ma repety.Sunt sigura ca, desi nu-mi spune nimic, soacramea ma crede super exagerata in cazul lui Tudor, dar mie nu-mi pasa si am renuntat sa ma enervez demult pt ca fiecare si-a crescut copilul cum a stiut si cum a vrut si asa fac eu acum
Roxana G – multa sanatate Alexandrei, nu te mai necaji cu incompetentii!!Si Tudor adora ambalajul de la servetelele Pampers, acum il folosesc pe post de calmat copilu cand e agitat si functioneaza.
Annisia – m-am amuzat si m-am infuriat in aclelasi timp cand am citit patania ta.Ai fost o finuta!!Eu faceam urat taaaaare!
Nana – daca si doarme e clar ca nu consuma si papa mai putin, ti-am mai scris eu …asa am patit ca tine cu Tudor si am minunam de unde ia in greutate…luat 140 pe sapt si el papa 500 ml maxim pe zi, eram disperata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna, fetelor! Iaca ,am reusit sa intru si eu. Ni stiu cum fac dar niciodata nu-mi ajunge timpul. Astazi sa spunem ca am avut motiv intemeniat: ziua sotului pentru care am pregatit un tortulet tare frumusel , sper si gustos, plus papica Biancai.
Mai intai de toate, vreau sa va doresc sa aveti o primavara frumoasa, sa va bucurati de piticii vostri, iar ai vostri soti sa va faca cele mai fericite femei din lume."La multi ani!"
De asemenea "La multi ani!" pentru toti papanasii si toate dulceturile care pe 30,31, 1 implinesc un numar de lunite, sa cresteti mari, frumosi, sanatosi si papaciosi. Va pupa mama pe nasuc pe toti.
Asera am intrat putin si m-am uitat la pozicile cu bebici. Doamne, frumosi mai sunt toti, daca nu i-am pupat si dragalit pe toti....
ACum fug ca am un sot de sarbatorit.
Pupici
Mami de bebe Bianca Elena
http://www.flickr.com/photos/nasturel/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Fetelor referitor la supica mi-a spus pediatra ca cel mai sanatos e gatita la Steamer (aparat de gatit cu aburi).Se gatesc legumele cu abur si separat, intr-nun compartiment se colecteaza supa de legume dupa ce aburul trece prin acestea.Se baga legumele la blender si se pune supa pt a se subtia. Cica legumele nu isi pierd proprietatile nutritive si e mai gustoasa supa . Eu am Steamer Tefal si am incercat si…excelent, au alt gust. Lui Tudor nu i-am dat inca…am incercat pt noi. Si am vazut pe piata un apata asemanator de la Braun. Cel de la Tefal costa 3 mil.
Lavinia M – nici eu nu m-am incuscrit inca si vad ca ai o fata taaaare frumoasa.Mentionez ca si Tudor al meu e la categoria pana!!

Poze cu piticul meu
http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aici sunt, aici sunt... Dany s-a intamplat ceva? Intru o tarica pe mess, daca e naspa treaba...

Roxule, vezi ca retinusem eu ceva de padure? Nu era cu gratare, dar la mine padure inseamna mici si bere... Distractie placuta!!!

Andries, cu bani se rezolva orice fata draga. Mai ales la preotimea din Romanica... Cred ca poti sa ai si cinci neveste, daca asa a vrut Domnul?!...

Si in primul rand, cu asta trebuia sa incep, Andrei iti multumesc din suflet pentru ghiocei. Da un pusi la mama ta!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Alinkav – scuza-mi indrazneala dar eu nu cred ca am citit ce pb ai cu Olivia si de ce face kinetoterapie… in poze mi se pare ok. Sunt curioasa ce se intampla cu ea daca poti sa-mi spui pe scurt …. Vreau sa stiu pt ca Tudor la nastere a avut o detresa respiratorie medie si a stat cateva zile alternativ cu masca de oxigen si mi-a zis o doctorita ca s-ar putea sa aiba nevoie de kineto dar nu mi-a explicat de ce si eu eram bulversata si nu am intrebat… In fine am fost cu el la mai multi pediatri si neonatologi pt controale amanuntite si mi-au spus ca nu are nici o pb…dar iti dai seama ca eu am ramas asa putin stresata…
Roxana G - studiat poze…concluzie=f frumos piticu
Afibebe – cunosc sentimentul, si eu am dat de unu de care greu am scapat, bine ca eu nu-l iubeam…cred ca era totusi obsedat de tine daca i-a dat numele tau fetei lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Multumim mult de urari!Luy, un pupic special!
La Multi Ani sarbatoritilir de azi! sa creasca mari, sanatosi si frumosi!

Danuta, am ajuns, dar stam in casa pe vremea asta nasoala.
Roxana, clar ca pastrez mesajele.

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:


Am pus poze noi cu Tudor cand doarme...am facut furori cu ele printre rude si cunoscutihttp://good-times.webshots.com/album/562651746Jjoksw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Melaniatud, acum daca ma gandesc am fost mult prea finuta... Ti-am spus ca o astept la cotitura sa-mi scot parleala. O comite ea sigur, sigur...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput