Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Lala,felicitari pt.micutzul crestin!Sa va traiasca si sa fie sanatos!

noi inca suntem in cautare de local pt. botez;mai face cineva botezul in postul Pastelui?

Luca Alexandru.... un bb frumusel foc,seamana cu mamica lui!

si noi vrem afara.....chiar dc bate ``vantul frunzele``




AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata... multumesc mult adina..(catedata si o vb. buna face mult!)

pai tocmai de asta nu-mi place sa ma plang prea mult caci ..stiu ca se poate si mai rau... spre ex..eu cred ca cazusem mai tare in butoi..pt. ca au fost zilele astea urate afara... si ma simteam prizonier in casa... da' acum mi s-a verificat ca se poate si mai rau.. acuum e f. frumos afara ..dar eu sunt prizoniera'n pat... sunt anchilozata...am o durere de spate si nu ma pot misca..cum ma misc cum a taie..aici se zice coplo della strega..lovitura vrajitoarei... e urata tare...nustiu cum mi-am procurat-o... probabil si de la sarcina cu greutatea... faza proasta ca am auzit ca tine vreo trei zile... am luat un paracetamol sa vad ce efect are... acum chiar ca am de toate ...nu-mi mai lipseste nimic...

va o zi placuta!

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Bebika, Luca e un dulce, un frumos si un pletos. Tare bine ii mai sta in salopeta soricel grena cu bej!
Lala, sa va traiasca micutul crestin!
Amy, noi facem botezul dupa Paste, suntem ultimii la crestinat...


Stefania, condoleante!

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Noi acum ne-am intors de afara. Era sa ne ia vantul pe sus! :))
Am stat doua ore, am fost si am si impartasit-o pe Maria, apoi prin parc. Acolo super, soare, dar pe drumul de intoarcere abia am mai putut inainta.

Foarte dragut bb Luca. Si expresiv. :)

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

felicitari micului crestin lala..sa va traiasca sanatos...

dany..multumi la fel... e de inteles de la sine...stai linistita...aveti grija de voi!

a si multumesc fetelor... de condoleante.. e stranu' sa citesc si sa imi dau seama ca sunt pt. mine.. nustiu de ce am spus ... caci si mie imi vine greu sa cred ca e adevarat... nu-mi doresc decat sa-l ierte Dumnezeu..pt. ce a facut si pt. ce nu a facut ...in fine va ziceam ca e o poveste lunga si urata.. nu vreau sa vb despre asta... mai bine sa se stie ca noi suntem sanatoase si fericite.. ei in limita posibilitatilor asa.... caci restul trece de la sine...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Stef, asta voiam si eu sa-ti spun. :) Bine ca sunteti bine si sanatoase, iar Stefania mica e o frumusica si jumatate. E tare dulce!! Si seamana cu sotul tau mult.
Cine gateste asa frumos la voi in casa? Arata excelent preparatele.

Felicitari, Lala!

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

multumesc alina..de complimente io io gatesc..imi place tare..mai ales sa pap...da' cred ca azi.. nik de nik.. nici la baie nu pot merge... doar sa-mi treaca printr-o minune...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by slimatei

multumesc alina..de complimente io io gatesc..imi place tare..mai ales sa pap...da' cred ca azi.. nik de nik.. nici la baie nu pot merge... doar sa-mi treaca printr-o minune...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"



Felicitari atunci! Imi pare rau pentru spate, sper sa treca repede. Eu una nu am auzit de asa ceva...
Mi-a placut in mod special masa ta. :))

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

Lala, Felicitari micului crestin, ati avut un botez frumos!

Stefi, aici tot "lovitura vrajitoarei" ii zice... Imi pare rau! Incearca sa pui o sticla calda, sa te maseze sotul cu o alifie speciala (sunt la farmacii), care incalzesc muschii. Daca cere stiu cei de la farmacie ce sa-i dea! Iti doresc insanatosire grabnica...
Pai nu ma mira ca nu ai timp de nimic, daca faci atata mancare! Stii, cateodata, cand cineva nu pricepe ca trebuie s-o ia mai linistit in viata (pentru moment), sa schimbe prioritatile si sa-si acorde mai mult timp pentru sine, natura il obliga, ca de exemplu cu "o lovitura a vrajitoarei", ca sa nu mai poata face nimic persoana respectiva, sa-si acorde linistea necesara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ce liniste.....
Noi am repurtat o victorie importanta azi-noapte. Fata a dormit pentru prima oara, peste noapte, in patutul ei. Pur si simplu, fara nici un fel de lupta, am pus-o in patut si a dormit fara sa se trezeasca deloc noaptea. Acum sa vedem daca o sa fie la fel si noptile urmatoare...

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput