Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (97)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Lavinia , dulcetile noastre au fost botezate in aceeasi zi...24 noiembrie... scumpica Miruna.


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna dimineata fetelor!!De ieri am inceput sa iesim de 2 ori pe zi afara pt ca e cald si lui Tudor chiar ii face bine…papa mai mult si doarme f bine.Sper sa nu se strice vremea
Cecilia L – multumesc , o sa vb cu mama sa-mi ia din Cora, la Iasi nu este. Si noi stam cu spatarul ridicat la carucior pt ca suntem tare curiosi!
Greyeras – ai grija cu raceala, sa speram ca nu o sa-I dai si bebelusei.Sotul meu e cobza si poarta masca atunci cand sta f aproape de Tudor, cand il tine in brate si cand ii facem baie.Nici nu vreau sa ma gandesc ca raceste…nu a fost pana acum bolnavior. Frumoase pozele de la nunta, ce fata aveam si eu atunci? Dar suntem frumoase oricum mirese!!
Ramonaiani – vreau si eu in Germania!!!Am fost in concediu in acolo anul trecut in aprilie, Tudor era in burtica si mi-a placut f f mult, si crede-ma am vazut ceva tari.Si maine m-as muta acolo, imi place stilul lor de viata pt ca si eu sunt o tipa distanta.Nu stiu cum e in Darmstadt dar la Munich, Menhaim si Regensburg mi-a placut (cred ca am scris bine). Cereale de ce nu iei Humana, la noi pe piata sunt Humana din Germania, au lapte inclus sunt fara gluten si sunt f f bune.Acolo nu sunt recomandate?
Danuta 36 – pe mine m-a avertizat pediatra sa nu schimb laptele daca introduc cerealele si i-am dat de la Nestle fara gluten cu lapte Humana de care bea inainte. Le papa chiar f bine. Multam de aprecirerile pt poze, cam grasa…dar fericita!!AAA esti fericita ca papa Miruna de la tati, Tudor mai face mofturi desi sotul meu se implica f mult in cresterea copilului
Aniast 72 – nu tb sa renunti tu sa le spui celor din jur ce ai de spus chiar daca se supara pt ca pana la urma nu ai exagerat si tb sa inteleaga.Asa fac si eu…te inteleg, dar am noroc ca nu tb sa ma repety.Sunt sigura ca, desi nu-mi spune nimic, soacramea ma crede super exagerata in cazul lui Tudor, dar mie nu-mi pasa si am renuntat sa ma enervez demult pt ca fiecare si-a crescut copilul cum a stiut si cum a vrut si asa fac eu acum
Roxana G – multa sanatate Alexandrei, nu te mai necaji cu incompetentii!!Si Tudor adora ambalajul de la servetelele Pampers, acum il folosesc pe post de calmat copilu cand e agitat si functioneaza.
Annisia – m-am amuzat si m-am infuriat in aclelasi timp cand am citit patania ta.Ai fost o finuta!!Eu faceam urat taaaaare!
Nana – daca si doarme e clar ca nu consuma si papa mai putin, ti-am mai scris eu …asa am patit ca tine cu Tudor si am minunam de unde ia in greutate…luat 140 pe sapt si el papa 500 ml maxim pe zi, eram disperata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Fetelor referitor la supica mi-a spus pediatra ca cel mai sanatos e gatita la Steamer (aparat de gatit cu aburi).Se gatesc legumele cu abur si separat, intr-nun compartiment se colecteaza supa de legume dupa ce aburul trece prin acestea.Se baga legumele la blender si se pune supa pt a se subtia. Cica legumele nu isi pierd proprietatile nutritive si e mai gustoasa supa . Eu am Steamer Tefal si am incercat si…excelent, au alt gust. Lui Tudor nu i-am dat inca…am incercat pt noi. Si am vazut pe piata un apata asemanator de la Braun. Cel de la Tefal costa 3 mil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Lavinia M – nici eu nu m-am incuscrit inca si vad ca ai o fata taaaare frumoasa.Mentionez ca si Tudor al meu e la categoria pana!!

Poze cu piticul meu
http://community.webshots.com/user/melaniatud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

E clar vorbesc singura.....
Pana ne revedem va invit sa vedeti poze noi cu Tudor...de fapt Tudor dormind
http://community.webshots.com/album/562651746Jjoksw


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Vaaaai, scuze pt pictogram!!!!!
Iar eram cu baiatul in brate!!1



Am comis-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by melaniatud

Vaaaai, scuze pt pictogram!!!!!
Iar eram cu baiatul in brate!!1



Am comis-o



Melania,vezi ca este capitol nou...de aia esti singura pe aici.


Mergi la inceput