Nasterea la Medlife (cap.7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gyorgi spune:

vali_delide multumesc pentru urari si sper ca toate fetele sa aiba sarcini usoare si bebelusi sanatosi!

Tuturor va urez o primavara frumoasa, cu mult soare si multe bucurii!!!

Gyorgi 34 sapt + Raluca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyorgi spune:

quote:
Originally posted by ursuleata

S-a terminat cu nascutul meu la medlife.
Am fost in seara asta la mendez si mi-a zis ca nu ma poate lua in evidenta ca are full in aprilie.

Alina 31+ Vlad Alexandru

http://bd.lilypie.com/mTVqp2.png http://community.webshots.com/user/ursuleata14

AMR 9 SAPTAMANI!!!

Alina nu fii ingrijorata! Mai sunt si alti medici buni la Medlife: Predoi, Parfene.. Programeaza-te si vezi poate reusesti! Iti urez bafta.

Gyorgi 34 sapt + Raluca Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Va doresc tuturor o primavara minunata!

Ursule, are dreptate Luny, mai sunt multi dr., nu e numai Mendez...poti merge sa vezi care e liber...eu ti-l recomand si pe Alexandru Epure, a nascut Darleena cu el...eu l-am cunoscut in timp ce eram in spital si mi se pare super! Bafta!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Buna fetelor, am ajuns acasa joi pe la pranz, suntem bine amandoua, Rebecca papa si doarme in general.
Nasterea a fost usoara si frumoasa , dar recuperarea grea. De fapt, nu toata recuperarea..., prima zi de la terapie intensiva a fost tare grea pentru mine, dupa care, la rezerva a fost mai bine, dar tot cu dureri. Acum deja sunt mult atenuate, dar sunt in ziua a sasea dupa operatie.

Cand o sa am timp, o sa va povestesc nasterea in detaliu. Intr-adevar, aveti incredere, bebeii sunt foarte bine ingrijiti si nu sunt lasati sa planga in patuturile lor. Se ocupa de ei indeaproape.

Va pup si incerc sa revin cat de curand.

Si va multumesc mult de galerie si de felicitari , sunteti niste dulci toate.

Am pus poze la semnatura de la nastere. A doua poza este chiar de la terapie intensiva si apoi din rezerva.

Editez sa spun ca nu se umfla facturile, pe mine totul m-a costat aproximativ 4300 ron incluzand si gaurile pentru cercei. Si la colega mea de rezerva la fel.



POZE

CLAU 39 + cu Rebecca

AMR MAINE !!!!!

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana M. spune:

Clau-clau, felicitari ! Sa va traiasca minunatia de bebe, sa fie sanatoasa, sa va faca fericiti !
Trebuie sa remarc, vazandu-ti pozele, doua lucruri:
- primul e legat de rezerva, ce bine ca ai pus poze pentru ca nu toate le-am vizitat si nu stim cum e, ce fain arata baia, curat, inviorator, acum 6 ani la Municipal te apuca depresia numa` cand intrai in baie, nemaivorbind de cum spalau bebeul in chiuveta !!! In fine, de-aia vrem sa platim servicii de calitate, ca sa fim tratate omeneste (desi mi se retin destule impozite din salariu pentru sanatate)
- al doilea si cel mai important, esti o mamica tare frumoasa (n-o zic doar sa te flatez ca n-am de ce :) ) si remarc cu placere culoarea frumoasa a parului ! Banuiesc ca te-ai vopsit....ai facut-o un pic inainte de termen? tare-as vrea si io, ca-s alba pe la tample si urechi si mi-e ca arat ca o babeta :) pe de alta parte tare ma streseaza ideea de a provoca vreun stres domnisoarei din burtica ;), oare tu cum ai facut?

Multa bafta, nastere usoara si refacere rapida celor care urmeaza ! Sa nu uit: si bebei mancaciosi ;) !

Dana M. 30+ si Raluca (6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jackie spune:

Felicitari Clauclau, bine ai revenit! Minunate si edificatoare poze. Sa-ti traiasca printesa - e asa de dulce!
Dana M
, eu zic sa nu-ti face atitea griji si sa te faci frumoasa. Eu sunt nevoita sa o fac, altfel as arata ca o bunica. Din ce am citit bebe nu pateste nimic!

Jackie 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Claudia, bine ai revenit!
Sa-ti traiasca printesa cea frumoasa, sa fiti sanatosi si fericiti toata viata! E o minunatie de fetita, frumoasa ca si mami a ei!
Felicitari din tot sufletul, ma bucur ca sunteti bine si iti multumesc ca ne-ai dat vesti si ne-ai pus si pozici.
Pup printesa dulce si pe mami!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen71 spune:

CLAU-CLAU FELICITARI!!!multa sanatate tie si fetitei.asteptam detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Pi mai poti naste cu Predoi care e ff simpatik..Cu pelinescu..Cu Parfene..cu Bolintineanu.. si mai sunt cativa..Vezi in lista lor pe site..

Ce listuta frumoasa avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen71 spune:

MULTUMESC tuturor fetelor pt primire si urari.
Vali,Violeta,voi cum ati nascut,normal sau prin cezariana?
Mami papatot la ce medic esti?

Mergi la inceput