Fulguleti de nov - dec 2006 (156)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Acum ce sa fac... apucat sa vad oferta Adinei cu cafea aburinda, dar si Diana imi face pofta cu o limonada rece.... ete na! Le vreau pe amandoua... se poate????
Dormit neintoarsa de la ora 22; azi sint de-a dreptul buhaita de atata somn.. lumea ma intreaba ce am... hmm.. deci, eu arat mai bine cand dorm putin
Azi vreau sa-mi fac timp sa recuperez cat pot din urma.... sa ma delectez cu poze.... grrrrrrrrrr... imi aud noul sef pe coridor.... back to work
Va pupicesc si sa stiti ca ma simt mai bine, Luca e un pic mai calm, macar nu se ma da cu capul pe podea... si imi zambeste atat de frumos dimineata.... sint mooooooooooarta dupa el.....

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

buna de dimineata!!
rapidus, ca-s pe fugus, revin io mai pe la amiaza, cand s-o culca (de n-oi pica si io :)) ).
o intrebare: le faceti ou ochi? ma gandeam sa-i fac dimineata, ca m-am saturat si io de atatea fructe la borcanas.. sa mai diversificam una alta.. :)) si daca le faceti, cum? intr-un strop de ulei? in apa?? eu am tigaie tefal, pe ambalaj zicea ca pot sa arunc oul ca atare, am incercat pt noi, dar a iesit un vax albina... adica ii trebuie totusi ceva in ce sa "pluteasca"... tot la capitolul "hai sa mai schimbam ceva", am incercat felie de paine prajita unsa cu unt de arahide.. nope. nu conteaza, incercam si mai incolo, io totusi sper sa-i dea de gust, ca ar fi un mic dejun excelent pt cat consuma el. eventual si cu doua-trei rondele de banana deasupra..miam-miam :)
gata, ca de fapt dilema era doar cu ou' ochi :)
fugim sa facem rapid piata

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

quote:
Originally posted by a_deju

buna de dimineata!!
rapidus, ca-s pe fugus, revin io mai pe la amiaza, cand s-o culca (de n-oi pica si io :)) ).
o intrebare: le faceti ou ochi? ma gandeam sa-i fac dimineata, ca m-am saturat si io de atatea fructe la borcanas.. sa mai diversificam una alta.. :)) si daca le faceti, cum? intr-un strop de ulei? in apa?? eu am tigaie tefal, pe ambalaj zicea ca pot sa arunc oul ca atare, am incercat pt noi, dar a iesit un vax albina... adica ii trebuie totusi ceva in ce sa "pluteasca"... tot la capitolul "hai sa mai schimbam ceva", am incercat felie de paine prajita unsa cu unt de arahide.. nope. nu conteaza, incercam si mai incolo, io totusi sper sa-i dea de gust, ca ar fi un mic dejun excelent pt cat consuma el. eventual si cu doua-trei rondele de banana deasupra..miam-miam :)
gata, ca de fapt dilema era doar cu ou' ochi :)
fugim sa facem rapid piata

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx




Eu ii mai fac ochiuri in apa. Sunt bune, si ptr noi tot asa le fac, ca ea oricum vrea din farfuria nostra .Rad si putin cascava sau branzica pe deasupra si e ff bun. Pofta mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata

Danutz-sa-ti traiasca finuta
Laura-multa sanatate lui Dani,noi luam Humex pt tuse
Saryta-te inteleg perfect(mai au si ei toane)
Eri_ka-drum bun si distractie placuta
Dandusa-bravo voua ca stati asa mult afara
Lavinia-imi pare rau pt chinul care l-ati tras in spital,offf numai pe acolo sa nu ajungem ,multa sanatate lui Mihaita si tie (nu ne-am mai intalnit duminica trecuta si eu si Antonia am racit,asa ca am amanat)
Dianocica-si noi cu tricicletele cum le vede face diiii-diiii si tipa,trebuie sa ne luam si noi neaparat
Roxanica-dragul de el
Yagmur-
A_deju-eu ii fac outz fiert mai moale sau ochiuri in apa sau tartine cu unt si cascaval


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
multumesc pentru raspunsuri, maine la 6.30 avem programare la pediatra, azi mergem la dc de fam. febra 39, se trezeste transpirat din somn, tuseste la greu, urat de tot, pune mana la gatut cand tuseste si plange, apoi isi gaba degetele in gura....cred ca sunt si ceva secretii pe acolo si incearca sa le scoata. pana ajungem la pediatra dam cu stodal, nurofem si panadol.

lavinia n-am cuvinte, ingrazitor, sa ne fereasca DD pe toti sa ajungem prin spitale. nu exista un spital particular in iasi? sa mor daca nu s-ar merita sa facem unul..... va pup tare tare, sper ca sunteti mai bine.

dandusa si eu vrea sa vad la semnatura ta. cum mai e cu intarcarea?

a deju dani nu se da cu capul de pereti, dar tipa. fff tare, ascutit si ff mult timp. noi tot ii spuneam ca nu e voie, sa inceteze, il luam in brate....nu avea efect. acum, ii spun o singura data sa nu mai tipe ca nu e bine, raguseste, sau ce ii mai spun eu si apoi il ignor. la modul ca efectiv nu mai vb cu el pana nu se linisteste. si vad ca incepe sa dea roade, tipa din ce in ce mai rar si mai putin timp. altceva....habar n-am ce sa iti spun. mic dejun....almette, pate de ficat, lapte cu cereale pt copii mari, am incercat ou fiert dar n-a vrut.....si nu mai stiu.

roxanica . minunat. stii, deja, parca il aud la 20 de ani cum iti spune mami, la fel de frumos cum ii spui si tu acum mamei tale.

yagmur tare ma bucur ca ai un tonus mai bun, si tare ma bucur ca luca te lasa sa dormi.


pupici ca fug la treaba.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

bun, m-am hotarat. imi iau 2-3 zile de concediu la butoi. daca se poate..va rog mult..nu deranjati..si nici nu ma inghesuiti acolo. multumesc frumos, ne auzim sapt viitoare (weekendurile sunt gratuite in butoi daca stai macar 2 zile intregi. deci am prins si super oferta.)

a, v-am zis ca d plange dupa ce face pipi?

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salutare natziune !

citit despre voi , nu uimit despre condiitile din spital din ro ..... petrecut ceva timp prin 2006 asa ca stim ....trist trist !

pupici sa nu ne uitati :)

D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

A venit un lup din crang
Si-alerga prin sat sa fure
Si sa duca in padure
Pe copiii care plang,
Si-a venit la noi la poarta
Si-am iesit eu c-o nuia;
-"Lup flamand cu trei cojoace,
Hai la maica sa te joace" -
Eu chemam pe lup incoace,
El fugea-ncotro vedea.

Ieri pe drum un om sarac
Intreba pe la vecine:
-"Poarta-se copiii bine?
Daca nu, sa-i var in sac!"
Si-a venit la noi la poarta
Si-am iesit eu si i-am spus:
-"Puiul meu e bun si tace,
Nu ti-l dau, si du-te-n pace!
Esti sarac, dar n-am ce-ti face!
Du-te, du-te!" Si s-a dus.

Si-a venit un Negustor
Plin de bani, cu valfa mare,
Cumpara copii pe care
Nu-i iubeste mama lor.
Si-a venit la noi la poarta
Si-am iesit si l-am certat:
-"N-ai nici tu, nici imparatul
Bani sa-mi cumpere baiatul!
Pleaca-n sat, ca-i mare satul,
Pleaca, pleaca!" Si-a plecat

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

salutare...
...lipsim..da citim...
stim tot ce ati facut numai k nu ne ramane niciodata timp si de scris....
roxanica...ce frumos descrii tu..si ce frumos reactioneaza piticu...
Noi( darius) nu prea ne manifestam sentimentele...Decat cand imi vede burtoiul..vine,il managaie,il pupa si pune capul pe el...

Lavinia: tare rau imi pare k ati trecut prin asa experiente...sa dea d-zeu sa nu mai treceti nicidata!

saryta: cu "lugu lugu"ai incercat? poate sotul tau are si el putina nevoie de afectiune...poate k se simte marginalizat...sa
stii k eu ma simt asa uneori...adica totul se invarte in jurul lui darius si al burticii..da eu k sotie,am cam disparut din peisaj....stiu k nu tb sa fiu invidioasa sau egoista...da asa simt si eu uneori nevoia de atentie...Cip dupa ce vine de la serviciu nu mai vede altceva in afara de darius.Probabil tu imi vei spune k asta ar trebui sa ma bucure enorm si k tu asta iti doresti, dar nu trebuie sa uitam nici de noi 2...

a_deju:baaaaiii...lasa piticul autist...nu mai spune nimic...nu stii cum sunt eu??? "dc si al meu are ceva"..si apuca-te madalino si cauta despre autisti...Nu mai spun k eu si asa aveam un pitic legat de prioix si autism...acum mai ma pui si tu paie pe foc...

Madalina28
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Dianocica, am citit poezia, o stiam, e de Cosbuc parca, si nu stiu ce-mi veni ca m-a pufnit plansul la pasajul ala: "N-ai nici tu, nici imparatul/ bani sa-mi cumpere baiatul", clar sunt maniaco-depresiva
Da' di ce ai ales butoiul?? Ca plange D dupa pipi?? Asta e cel muuuuuult o infectie urinara, poate nici atat, poate-l deranjeaza scutecul ud, ziceai ca noaptea nu mai poarta scutec, o vrea baietul la putzi gol.
Sau ai alte probleme?? pare rau atunci...dar, hai, nu te intrista, refugiaza-te in bucatarie, baga vreo 300 de briose, vreo 10 pandispane, o tura, hai doua de perrisoare-chifteloase,pui la congelator ce-ti ramane. Sau , mai bine, staaaaaai ca stiu, na,na,na mi-am adus aminte, te servesc cu PIM’s Jaffa cake, mai tii mine, biscuitii aia cu jeleu rosu , hai, nu te da lovita, stiu ca-ti plac!! Hai, serveste-te, baga mana adanc, no, bine, iti las tot pachetul


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput