Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

Mamip ahaaaa bun puiutul tau....
Nicol ma simt bine nu mai am nici o durere... e bun giny si nospa..sper sa na ma mai ia nici o durere
Acum in schimb am niste arsuri ..ohohoooooo

_
Mamica de Bianca(23oct2003) si acum de 2
Alina33+
Alexandra-Ioana
Bebe2
Pozele mele

AMR-7 Saptamani pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

yo eram cu pireul unguresc, v-am scris reteta, delicios, daca va place genul iute!
am scris la cearsaful ala o ora, cu pauze de masa..da' ati ciripit, nu gluma!!

LUNY, in 38+ cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..
DPN 11.03.2008

http://www.flickr.com/photos/23097488@N05/sets/
http://community.webshots.com/user/luny_lee

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

mda...sa continuu sa vorbesc de una singura...viata grea moderarea asta. mi se pare ca traim in lumi paralele...voi povestiti de accidente, nasteri, mancaruri (yami, yami) si eu ma dau uta pe aici.

profit totusi sa felicit si eu proaspetele mamici si sa le doresc numai bucurii alaturi de puiutii lor.

si apropo dragutelor....mai stati si voi la rand la nascare, ca tot sariti randul si din cauza voastra sunt fete tot cu bagajul la usa de vreo saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Am venit, iar plec un pic...OOFF, de-ar termina barbatul asta al meu cu audit-ul lui ca nu mai pooot sa le fac pe toate singuraaa!!
Dar v-am citit (mai putin pov Simonettei ce trebuie bine rumegata).
Ursu, am facut testul, mi-a iesit 42 ani (eu am 33)-ce fete mature suntem...
Luny, bine ca esti ok. Sa fie clar, diseara randunoiul capata piureu unguresc!
Ariel (parca tu ai scris)-streptococul B imediat dupa nastere da in principal septicemii (severe!), nu pneumonii. Of, mi-e ciuda...bietul bebe Tudor!
Ioana, SIGUR te-a trimis acasa ca n-aveau locuri, mama lor, si daca n-am fi fost toate avertizate de schemele de la Elias...mama lui de pom laudat! Tot ce ti-a zis sunt texte...Oricum, nu inteleg nici sa ma tai de ce te incapatanezi sa nu stai la fratele tau, acum ca e chestie de maxim 2-3 zile si preferi sa risti sa bati iar, in mare graba, drumul la Bucuresti. Ce-i aia ca de la frate nu are cine sa te duca la spital cu bagajul? In ultima instanta de taxi ai auzit?? Si ce iei draga mea cu tine, ti-ai luat casa? Ca voi ma amuzati teribil cu "bagajul de spital"-slava Domnului, ati fost sanatoase si vi se pare ca internarea e o excursie ampla, intr-un loc de unde nu mai ai nici o sansa sa capeti ceva daca nu ti-ai luat cu tine...Eu am ajuns brutal in cezariana cu 1 pijama si o camasa de noapte, tacamuri, obiectele de toaleta si ceva de mancare. ATAT!! Zau, nu-ti mai face griji din toate prostiile, ca uite, ajungi sa nu te mai gandesti la lucruri importante-bine ti-ar sedea in travaliu pe DN1?!! Eu zic sa faci cale intoarsa la Buc si sa stai aici linistita.
IULIA ARE 1520 G!!

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

gata si alexutza 2006!!! municm la 2007:)) stai sa vezi ca diseara vine cu cenzura:))

alexutza aproape 5 ani + si 33+ Teodor Mihai
TEODOR
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

FELICITARI MARY LOU! BINE AI VENIT PE LUME BEBE CLARA, SA AI DE LA DUMNEZEU NOROC CAT CARUL!!!

Ali, ms mult de capitolash

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Pentru cine este interesata de ravagiile pe care le poate face STREPTOCOCUL B, aveti un link:

http://www.reclamamascataatentie/a_5_2002_Boala_cu_streptococ_de_grup_BGBS_-2956.html

Cory, mamik de Larisik (6 ani) si de Alexandru-Constantin
Varsta "chiriasului":
http://bd.lilypie.com/1KFFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Felicitari,Mary Lou,sa-ti traiasca printesa si sa fie sanatoasa!Iar tu sa-ti revii cat mai repede!



Raluca

in asteptarea micutei Anais

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Fetelor, dragutelor, mult ati ciripit...n-am apucat sa citesc tot...

Am vazut ca bb Tudor e mai bine, Doamne Ajuta!

Si am vazut ca a nascut Mary!

Felicitari Mary-lou, refacere rapida si bebica sa fie papacios si cuminte!

Simonette, am citit si povestea nasterii, tare emotionant, mi-au dat lacrimile...asa de rau imi pare ca a fost greu si dureros travaliul...mai, dar sa-ti traiasca baietii, ai cu ce te mandri, sunt niste comori!

Am vazut si filmuletul lui Naty, bineinteles superb cu Iulia mica la sfarsit!

Luny, imi pare rau de accident, bine ca sunteti ok!

Papacica, am vazut si pozicile cu achizitii, sa stapaneasca sanatoasa Honey lucrusoarele!

Ioana, si mie imi pare rau ca nu te-a oprit la spital si atitudinea dr. lasa de dorit...insa, cel mai bine e sa vina bb singurel, cand e el pregatit, iar daca ai pierdut dopul...numai azi nu-i maine! Curaj si bafta la control!

Am vazut si poze de Lyvy si Raluk, cu burtici frumoase!


Mai am de citit si revin, va pun si pozici noi
Mi-am cumparat pijamaluta petrecuta, e la fel ca a lui Roxaniciu si o camasuta de noapte decupata in laterale.
Si m-am rasfatat, m-am tuns, suvitat, coafat si epilat, ce super e!!

Revin!

Oana 31+ cu bb Stefan
si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Vad ca link-ul asta nenorocit nu se deschide...dar pen'cine vrea sa ajunga la material, procedeaza asa:

1. da search pe Google cu : "pneumonia la nou-nascut";
2. acceseaza al doilea rezultat obtinut, intitulat: "Boala cu streptococ de grup B".


Cory, mamik de Larisik (6 ani) si de Alexandru-Constantin
Varsta "chiriasului":
http://bd.lilypie.com/1KFFp3.png

Mergi la inceput