Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (111)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstela spune:


HAI IOANA!!
HAI MARY LOU!!
HAI BARZA,IA BILET SPRE BRASOV!!
pentru BB TUDOR!!AI GRIJA DE BB, SFINTE BUN STELIAN !!
Naty,SUPERB montajul.M-ai topit de tot.Vrem o continuare a montajului in forta!!!Un pupic mare si pentru draga de Iulia mica!
Si,Naty,cum vine asta sa crezi ca te-au abandonat randunicile??Never.S-a intamplat,si nu e rau,sa nu mai existe insomnatice.Bucura-te pentru noi!sa-ti treaca.
Si,Naty,se pot face modificari multe in montaj,inclusiv sa schimbi pozele intre ele si sa mai pui in fata.Fata a descoperit cam tot,dupa indelungi cautari,ce-i drept.Hai ca-ti explic cand vei intra in problema.Sa ma strigi doar.Si chiar ma gandeam sa incepi povestea cu inceputul inceputurilor,ca-i mai palpitant!
Naty,intreba intr-o zi cineva daca pentru lohii tu ai folosit vata (din spital sau a ta)sau tampoane.Era buna intrebarea.
Viosuperbe pozele.Tu le-ai facut sau le-ai strans??Si mie imi place sa culeg imagini stilizate,deosebite si peisaje din toata lumea.
Revin dupa ce m-ai recuperez,ca,deh,asa pateste omul care se scoala tarziu!!

Stela 31+Teodora Traseul in burtica
Pozici www.onetruemedia.com/shared?p=50677c305de26d1ca1af23&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Povestea noastra..
"In sfarsit, am pasit si noi, voinice, in luna a 8 a. Doamne ajuta sa ajungem in luna a 9 a!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Of, mai Ioana, nu te mai supara, o sa vezi si parerea doctoritei la care mergi, si-apoi ce e musai sa nasti la Bucuresti????
Oricum , foarte mult nu mai poti avea daca ai inceput sa elimini dopul, uite eu , nu am nici un semn, nimic, nimic, iti dai seama ca ma ingrijorez, dar inca nu prea tare.
Si apoi stii unii baietei au tendinta sa stea mai mult la mami in burtica mai ales la primipare, asa ca ai grija de tine si nu te mai stresa!!


Livi +39Iris Miruna

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ioana - eu una nu inteleg - tu de ce esti stresata? Ca sa nu depasesti termenul sau ca nu ajungi la Bucuresti? Ca daca de depasire, repet, si o fac ultima data - depasire e peste 42 saptamani, or, dupa cum zici si tu, DPN e 28 februarie, adica numa maine! Ca nu ajungi la Bucuresti, poate as fi si eu stresata in locul tau. Nu ai cum sa mergi la cineva la Bucuresti sa ramai cateva zile, o saptamana? Ca sa te interneze poate intr-adevar nu sunt locuri, si atunci de ce ar tine un pat ocupat pentru tine, ca nici nu nasti, daca e nevoie sa le "cazeze" pe mamicile care vin sa nasca. Iar daca ai prefera nasterea indusa, iar organismul tau este nepregatit pentru nastere, nu cred ca e o solutie din cele mai bine.

Mami 33+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Naty, Kya, Livy, Steluta

Sovi, pe unde esti? Am revenit eu si te-ai ascuns tu?

Mami

Laly 36+ Maria Clarinda

AMR 3 SAPTAMANI!!!

POZELE NOASTRE


http://bd.lilypie.com/JPMEp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

quote:
Originally posted by Simo27
...am frecat pana si faianta din baie si bucatarie,dar degeaba!Asta e,ce sa mai fac...pe David nu l-as ridica in brate ca ma rupe(are 23 de kg-nu e grasut,dar nici slabut),dar daca nu e sa vina bebe pana saptamana viitoare,o fac si pe asta...am observat ca sunt singura cu 38 de saptamani care vrea sa nasca,acum ma cam bag in fata,nu?nu mai stau la rand,daca va simtiti "bruscate"cele care asteptati cumintele la rand,EU SUNT!!!


Mai,simo,ce ironie...As lesina de ras sa mi se intample si mie asta!!Si vezi ca iar m-am luat de barza!!Se tot loveste in munti si nu mai ajunge o data!!

Stela 31+Teodora Traseul in burtica
Pozici www.onetruemedia.com/shared?p=50677c305de26d1ca1af23&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Povestea noastra..
"In sfarsit, am pasit si noi, voinice, in luna a 8 a. Doamne ajuta sa ajungem in luna a 9 a!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Offff mai Ioana! N-ai totusi unde sa stai in Bucuresti pana se hotaraste David? Ma gandesc ca totusi e greu de facut drumul Bucuresti - Ploiesti de fiecare data, si cu spaima traficului!

Ariel eu deocamdata nu am decat 2 DNP-uri: dupa cerculetul ala al doctorului (adica UM) = 13 aprilie si dupa ultimul ecograf = 10 aprilie. Marti ma duc la morfologica de trim 3, si mai vedem cum stam cu masuratorile.

P.S. Ia uitati-va ce e sub numele bebelinei la semnatura



Kya 33+ cu Sanziana
Pana la AMR 7

A inceput o mare dragoste

-------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am scris pe pagina anterioara de ce sunt ingrijorata. Ideea e ca bebe a fost conceput mai devreme si are deja 40 sapt si 3 zile... Plus ca mi-e frica sa nu cumva sa "mor" pana la Bucuresti. As avea la cine sa raman acolo, dar nu are cine sa ma duca la spital cu bagaje... De aici are cine...

Plus ca atitudinea doctoritei mi se pare ca s-a schimbat si nu inteleg de ce... M-a suparat faptul ca ma ia drept fraiera si ma prosteste in fata.

Chiar, o intrebare:
Imi zice doctorita ca trebuie sa iau No-spa si Gynipral ca se inmoaie colul... Asa e??!! ca eu nu mai inteleg absolut nimic!!

Ioana 40+ si David

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

Ioana, si pe mine m-a sucit doctorita mea cu niste saptamani in plus si in minus...asta este. Referitor la nastere, eu i-am zis ca vreau sa nasc neaparat cu ea, si ea mi-a zis ca putem sa programam o nastere indusa sau cezariana, la urmatorul control mi-a explicat foarte clar ca nu imi poate induce nasterea decat daca indeplinsec niste conditrii, de fapt colul meu trebuie sa fie in anumit parametri...deci am ramas la cezariana, daca o sa ma apuce pana atunci voi naste natural, daca nu la data stabilita prin cezariana (abia vineri trebuie sa stabilim data)

36+ Lucas


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ioana, sa nu dai cu nimic dupa mine!!! la calculul meu a iesit ca termenul tau de nastere este 14 febr.-13 martie!!!, mai exact 40 sapt.+/- 2 ....

alexutza aproape 5 ani + si 33+ Teodor Mihai
TEODOR
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Va multumesc mult ca sunteti aproape de mine... M-am mai linistit...astept sa-mi vad comoara la 4D, sa-i vad fetisoara...sa ma topesc de dragul lui!!

La mine de la primul eco pana la ultimul bebe e cu 4 -5 zile mai mare... si eu stiu exact cand a fost conceput, deci stiu ca e corecta masuratoarea. In fine...


Kya, stau in Campina, deci inca 30 de minute in plus pe drum

Ioana 40+ si David

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput