Credeti in viata vesnica?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

la cat de "cumintica" am fost pe DC sigur ajung in iad.

Viata vesnica?Nu cred !Poate exista ceva dincolo de moarte...


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:


Da,eu cred,fara glume...cred ca am fost o pisica cindva ,intr-o alta viata!

Si cam atit fara sa dezvolt

Aniela




"Pe ce te bazezi?"

[/quote]

nu vrea sa dezvolte...dar eu cred ca alearga dupa soareci:))

aniela! stai departe de cincin-ul meu! ca eu cred ca am fost caine, la cat mult latru si musc pe DC:)))

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000

Citat:


Da,eu cred,fara glume...cred ca am fost o pisica cindva ,intr-o alta viata!

Si cam atit fara sa dezvolt

Aniela




"Pe ce te bazezi?"



nu vrea sa dezvolte...dar eu cred ca alearga dupa soareci:))

aniela! stai departe de cincin-ul meu! ca eu cred ca am fost caine, la cat mult latru si musc pe DC:)))

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

[/quote]


Sper sa nu faceti acum mare tam-tam pe aici cu cele spuse de ANIELA.
Este treaba ei,parerea ei,pe care daca nu vrea sa o expuna,bine face.Nici nu a inceput bine si au sarit ´´doamnele amuzante de pe DC´´ la beregata ei cu popi si capete date de pereti.
Gluma-i gluma dar nici chiar fiecare subiect de pe DC nu e facut sa ne amuzam.De acord?

On topic...
viata,sau ceva dupa aceasta viata cred ca exista.O noua dimensiune pe care nu o intelegem si ne este interzis sa o aflam...deocamdata.
Nu stiu cat e de ´´vesnica´´ aceasta ´´viata´´ pentru ca nu stiu daca ´´vesnicia´´ pe care o cunoastem noi mai intra in discutie,atunci si acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

On topic...
viata,sau ceva dupa aceasta viata cred ca exista.O noua dimensiune pe care nu o intelegem si ne este interzis sa o aflam...deocamdata.
Nu stiu cat e de ´´vesnica´´ aceasta ´´viata´´ pentru ca nu stiu daca ´´vesnicia´´ pe care o cunoastem noi mai intra in discutie,atunci si acolo.



ai spus-o asa de frumos incat chiar daca sunt de aceeasi parere, n-as fi reusit s-o exprim la fel de clar.
cu siguranta iti sustin si eu parerea

7+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Unii oameni cred ca viata aceasta este tot!Ca nu-i urmeaza nimic,ca murim si gata,ne-am sfirsit!

Isus Hristos a descris viata asa ;"viata este ca o femeie batrina (o baba suna cam nashpa) care s-a "decorat",s-a impopotzonat,s-a machiat frumos,si-a pus haine scumpe si bijuterii pe masura,s-a infrumusetat pt. noi si noi o urmam.Dar daca ar fi sa-i dam jos machiajul si bijuteriile am vedea ca ea nu este atit de frumoasa,ca e batrina si ca are riduri si ca numai ne amageste prin felul in care s-a "zugravit",ca ea nu este "tot" ,ca ea nu este "vesnicia" , ea este doar temporara...!"

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas

www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Pozici
www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Noutati
www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Amira scolarita
www.onetruemedia.com/my_shared?z=30f78e9baad27e25a5c2d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> la joaca si undokai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

voi nu ati auzit?
CREDE SI NU CERCETA!
scrie in biblie!

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!


************************************************

Gabbysi Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
************************************************
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze
************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexalina spune:

Categoric DA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Da cred in viata vesnica, sunt crestina. Cred ca de altfel viata asta e ceva super rapid in comparatie cu ce ne asteapta.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Cred ca raiul si iadul sunt aici pe pamant si in sufletele noastre.
Cred in reincarnare , si evolutie spirituala continua , prin vieti succesive.
Cred ca intr-o viata anterioara am murit inecata caci din copilarie am un vis care se tot repeta secvential la diferite varste ,adica o scara exterioara rotunda a unei cladiri situata pe un tarm inalt . Vad niste valuri care se izbesc de tarm si "se tot apropie" (probabil eram in picaj) Nu stiu daca am fost femeie sau barbat.
In copilarie am avut o atractie ciudata pentru sarituri in lac de pe dig, si asa am fost trimisa la cursuri de inot de la 3 ani!
Cred ca in fiecare viata ai ceva prestabilit de invatat si un rol, sau o "menire in viata"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
[On topic...
viata,sau ceva dupa aceasta viata cred ca exista.O noua dimensiune pe care nu o intelegem si ne este interzis sa o aflam...deocamdata.
Nu stiu cat e de ´´vesnica´´ aceasta ´´viata´´ pentru ca nu stiu daca ´´vesnicia´´ pe care o cunoastem noi mai intra in discutie,atunci si acolo.



Si sa vezi ce se intampla cand aceste dimensiuni se...suprapun cumva, astfel ca unii vad ce altii nu reusesc,(oameni, animale, peisaje) si tot asa...cumnata-mea e campioana la astea spre frica celor din familie, nu reusesc sa inteleaga ce si de ce vede ea niste treburi...
e...incredibil de-a dreptul si absolut o dovada clara, inca una, ptr mine, ca dincolo...este ceva.

Liliana, m-au trecut fiori, te-ai gandit vreodata la hipnoza??

Nu stiu unde voi ajunge, insa cu siguranta unde imi va fi locul,cred in justitia Divina, de asta sincer, nu e zi sa nu ma rog sa..traiesc , macar pana in ziua cnd voi deveni mai buna decat azi...
sa am o sansa sa lupt cu mine, sa evoluez...zau ca visez sa ajung intr-un loc cald, insorit, colorat...visez la zambete, chipuri sincere si senine...





Nikole, mami lui Albastrel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput