Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ank, daca erau probleme cu puiul tau sigur ar fi fost o gramada de semne. faptul ca el a evoluat ok si ca face tot ce spui, arata ca nu are nici un fel de problema. Eu zic sa te linistesti (stiu ca e greu). O sa vezi ca e doar o alarma falsa.




Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ank, linisteste-te! A mea are perimetrul cranian de 42 cm si nu mi-a zis doctorita nimic. Daca intri la mamici de sept-oct, o sa vezi ca este mamica cu aceeasi sperietura ca si tine, ca are bb capsorul mare, si i-au raspuns alte fete ai caror bebeii sunt la fel de "caposi". Bineinteles ca trebuie sa te duci la doctor, dar un copil cu macrocefalie mai are si alte simptome nu numai capsor mare.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Azi am ratat cafeluta.Poate maine!

Anca,pe reclama gasesti niste grafice de crestere.Ai sa vezi acolo ca sunteti in grafic chiar daca la limita superioara,dar in grafic.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Helau!

Azi am ratat cafeluta.Poate maine!

Anca,pe reclama gasesti niste grafice de crestere.Ai sa vezi acolo ca sunteti in grafic chiar daca la limita superioara,dar in grafic.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...




am sa intru si eu la mamici de sept oct sa vorbesc cu ele.
Si unde la reclama ca acum nu mai stiu nici cum ma cheama

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Sunt disperata , tocmai m-am intors de la medicul de familie.Raul are perimetrul cranian 44... si ar fi cam mare(45 e la 1 an)... am primit trimitere la neuropsihiatru.Pediatra era putin cam speriata... sau poate asa mi s-a parut de la spaima mea.Mi-a zis ca are diametrul unui copil de un an.Cand sta pe burta isi ridica foarte putin capul.. dar cand e in brate il tine drept.Sunt foarte speriata sa nu fie vreo problema cu el... dar el reactioneaza la orice... gangure mult chiar foarte mult ..prinde lucrurile cu mana singur si le duce la gurita.. se uita la maini, urmareste lucruri... rade in hohote... doar ca are capsorul cam mare si nu il ridica cand sta pe burtica.
Ma repet deja dar toata tremur si plang de cand am venit...
As vrea niste opinii ...
Multumesc

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



Ank, in primul rand respira adanc. Si apoi, asa cumai zis si tu, face cam tot ce ar trebui sa faca un bebe de 3 luni. Daca tin eu minte bine, tu ai facut o eco transfontanelara dupa nastere. Daca ar fi fost ceva, s-ar fi vazut de atunci, ca problemele astea nu apar din senin (din cate stiu eu). Pediatra ce ti-a zis? Sa faci o eco transfontanelara? Sau ce? In alta ordine de idei, cand il pui pe Raul pe burtica acasa ce face, isi tine capul? Catalin, cand am fost la controlul de 2 luni, n-a vrut neam sa-si ridice capul, desi acasa il ridica f bine, inca de la o luna.

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

N-am vrut sa fac reclama la site-ul cu pricina...Ma rog...Gugaleste un pic cu "grafice de crestere" si intra pe primul site.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

buna dragutelor!intru pe fuga ca imi plang bebeii,dar trebuia neaparat sa intru.
ANK nu ma pricep,dar am citit ce ai scris si imi imaginez prin ce treci,linisteste-te si sa-ti zic ceva.m-am uitat repede in carticelele bebeilor cu dezvoltarea lor,pe care o au de la spital ,cu grafice,deci 44 cm este diametru ptr 5 luni,nu un an.pana in 48 sunt ptr un an,sper ca m-am facut inteleasa,asa arata in grafic.bebeii mei au 42 jumate deci tot au capusorul mai mare si nu mi-a zis nimeni nimic.cati cm a avut la nastere(diametrul capusorului)?te pup si linisteste-te.il pupam pe raulito frumuselul.
VALI tu ce faci?grasunica printesa si frumoasa!mama mama cede pretendenti o sa ai de testat
ANCUTZ,LAVI,ROXI?UNDE SUNT FETELE MELE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

mersi miha o sa googalesc..
lixa, Raul are 4 luni si o sapt si nu vrea sa il ridice ...foarte rar il ridica)asta cand sta pe burta_.Dar a luat si f mult in greutate... si nu mananca prea mult.... am intrat pe diversificare dar mananca doar fructe rase pe razatoarea de sticla si cam atat.

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

la nastere a avut 35 cm ... era normal.
Intr-adevar am facut o eko transfontanelara la o luna si dr spunea ca nu e afectata vreo zona neuronala..se vedea ca a avut o lipsa de oxigen la nastere si a primit atunci doar niste vitamine si acid folic.Pediatra a zis atunci ca daca ar fi fost ceva mai grav sigur ar fi primit mult mai mult decat niste vitamine.Atunci am fost asigurata ca nu va fi nici o problema in dezv psiho motorie .Acum bineinteles ca voi merge la alt doctor ..dar asta e f ocupat si voi merge abea sapt viit si asta dupa program (si asa atunci mi s-a spus sa merg)... ca are o luna programarile facute

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

am intrat acolo miha... parca m-am mai lnistit putin... sper sa fie bine ca daca nu inebunesc...Raportul din punct de vedere al varstei si inaltimii e ok.Suntem la limita maxima cam cu tot cm kg si perimetru

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput