Durerea unei pierderi de sarcina (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Buna seara,


maryb - FELICITARI! Sa ai o sarcina usoara si fara probleme si bebitza sanatos!
blueeyes2003-scuze ca iti raspund mai tarziu. da, inca mai iau magne B6 si biomarin.
L5845- multa sanatate! Frumos mesaj! Ca intotdeauna, merge la suflet.
Teodorina-ce frumos ai povestit. Ma bucur ca totul a fost bine si asteptam poze cu Mihnea. Multa sabatate si refacere rapida
Danangie-o fata extraordinara! O luptatoare care a reusit sa treaca peste momente dureroase. Si eu ma regasesc in ceea ce spui tu. Desi nu scriu des, citesc, ma intristez si ma bucur alaturi de fetele de aici.
Flavia -Mi-au placut mesajele tale ! Merci de intrebare. Eu sunt bine, bebe la fel. Abia astept sa mergem la eco peste o sapt. In rest un pic ocupata cu amenajarea dormitorului nostru. De 2 ani de cand ne mutasem la 3 cam. ramasese neamenajat dorm. nostru si acum ca se aproie venirea bebelinei dorim sa punem lucrurile in ordine. Asa ca sunt cam ocupata cu comandarea mobilei, etc. Acum cat mai pot merge... ca devin tot mai .........Multa sanatate si pupici juniorilor tai !
Musette - ce face burtica? Creste?
Michelle -ce mai faci. Sper ca esti bine si ma rog sa iti gasesti linistea !
Idaira-


tuturor si o saptamana frumoasa !


myry 26+Sara Denisa






Mami si tati te asteapta
http://bd.lilypie.com/2VaDp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=myry&year=2008&month=5&day=26&babycount=1
http://community.webshots.com/user/Myryella
Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:



miha74 am vrut sa-ti scriu de nu stiu cite ori ,activeaza-ti PM,te rog .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna seara la toate fetele! Am reusit sa recuperez din urma, ce am pierdut cand nu am avut net, asa ca m-am pus la curent cu ce s-a mai scris.

Idaira stiu ca esti o fata puternica, sper ca timpul sa-ti aduca numai bucurii in viata si sa ai si tu parte, de cea mai mare bucurie, aceea de a deveni mamica, in timpul cel mai scurt posibil. Ma bucur ca totusi ai reusit, nu conteaza daca mult sau putin, sa te mai linistesti cu ajutorul mesajelor de aici, noi toate suntem aici, daca ai nevoie si sper ca nu-mi porti pica pentru ceea ce am scris, iar daca te-am suparat, nu a fost cu nici cea mai mica intentie.
Flavia inca o data, ai reusit, ca de atatea ori si de fiecare data, sa spui exact ceea ce trebuie. Cum ai petrecut azi cu sotiorul? mamica si nazdravanii.
Michelle draga, sper ca esti bine si ca pauza sa fie una de bun augur, stii tu ce vreau sa spun si abia astept sa revii cu forte noi si cu vesti bune.
mariaanna am citit poezioara postata de tine si mi-a placut mult, daca am reusi sa punem si in practica...ar fii ideal.
danangie sa ai parte de o sarcina usoara si in continuare, sa te ocroteasca DD si pe tine si pe bebelusul tau drag, pe care cred ca abia astepti sa-l strangi in brate.




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Teo unde vad si eu pozele cu flacaul tau ? Sa-ti traiasca si sa fie sanatos. Si tie refacere rapida.

Maryb, felicitari pt. sarcina.

Pepsi ,Liana, ce mai faceti ?

Irda, dureri de ligamente am avut si eu in sarcina, e drept ca in ultimele 6 sapt. de sarcina......si in primele 4-5 dupa ce am nascut, si nu am mers deloc in acest timp, ca nu ma putem tine pe picioare, si ma ducea sotul in brate la spital, la toaleta......, dar a trecut .
Acuma nu inseamna c a si tu o sa fi la fel, dar daca poti odihneste-te cat de mult poti, nu sta mult in picioare, eu am stat 8 ore , + o ora mers/intors la servici pe jos ,5 zile/sapt. , pana cand mi-au cedat picioarele.
Dar a meritat intr-un final, ca stiu si eu cum e sa pierzi sarcinile.....Sarcina usoara in continuare si curaj.

Si la final, avem cateva poze noi......http://good-times.webshots.com/photo/2643338870102887153GPRAhP

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 7 sapt. si 3 zile de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

dan_ny am citit ca te-ai mutat din Bucuresti, nu-i bai daca momentan stai in chirie, cel mai important este sa fii tu multumita de pasul facut si sa te implineasca asta, din toate punctele de vedere.
Ninia trebuie sa mergem inainte, sa ne ajutam, sa ne sprijinim si "cele bune sa se-adune iar cele rele sa se spele", nu asa e o vb. romaneasca?
cristy chiar ma gandeam la tine ca nu ai mai scris de ceva vreme, multumesc pentru gandurile bune, sa te auda DD. Nu mai e mult pana pe 28, poate atunci se mai duce din ceata in care sunt acum. cu bebelina jucausa. Chiar, v-ati gandit la vreun nume?
Irinel m-am uitat si eu dupa postari de-ale Lianei si am vazut ca nu a mai scris de ceva zile bune. Sper sa fie totul bine cu ea, ca nu stiu sa fii facut pauza asa mare de scris.
oana ce mai faci? Ca am vazut ca si tu ai stat in umbra in ultima perioada, esti bine?
Irda stiu ca ti-e greu, dar ia mai lasa tu gandurile negative si treci la alea pozitive, ca trebuie sa fie totul bine si bulinutza sa vina pe lume la termen,da?



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

quote:
Originally posted by L5845

Buna seara la toate fetele! Am reusit sa recuperez din urma, ce am pierdut cand nu am avut net, asa ca m-am pus la curent cu ce s-a mai scris.

Idaira stiu ca esti o fata puternica, sper ca timpul sa-ti aduca numai bucurii in viata si sa ai si tu parte, de cea mai mare bucurie, aceea de a deveni mamica, in timpul cel mai scurt posibil. Ma bucur ca totusi ai reusit, nu conteaza daca mult sau putin, sa te mai linistesti cu ajutorul mesajelor de aici, noi toate suntem aici, daca ai nevoie si sper ca nu-mi porti pica pentru ceea ce am scris, iar daca te-am suparat, nu a fost cu nici cea mai mica intentie.


Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti![/size=1]




Lau , de puternica nici vorba,nu ma vad nici pe departe asa...ma tirasc si fac din automatism multe,dar am sa urmez indicatiile dr pt ca asta mi-a mai ramas, e ultima carte. Iti multumesc sincer pt ganduri si cum spui tu" iti doresc ceea ce-mi doresc si eu- mult doritul bebe"!


irlandeza ai o fetita tare frumusica !!!!!!!!!!!! Bravo la amindoi!

Oana_oana stiu ca nu te simti in apele tale,spune-mi daca te pot ajuta cu ceva?!

Miha74 revin,activea-ti PM,te rog!!

Teo ma bucur ca pina la urma a fost natural totul,asa cred ca refacerea deja s-a produs. Vrem poze!!!!!!!!!!! Daca seamana cu mamica lui,o sa faca ravagii de pe-acum!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

c.myry ce ma bucur ca ne mai scrii, spor la amenajarile din casa si sarcina usurica si in continuare. Te asteptam cu vesti de la echo.
blueeyes ai reusit sa ajungi la medic cu anemia? Ti-au mai trecut din "placerile" gravidantei?
kitzy ce repede trece timpul...acusi vine vremea de galerie .
alinushca cum te mai simti, tot cu Pregnyl ii dai?
mcrissa te ajut si eu cu jumulirea berzei, macar la tine sa se prinda, ca la mine cred ca e prea devreme, ca nu am tabacit destul bancutele de la medic .



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Idaira, stii, eu am o vorba, care taare mult imi place : "Niciodata sa nu spui Niciodata!", iar faptul ca ti-ai scris gandurile aici denota putere, chiar daca tu nu simti asta. Stiu cum e sa faci totul ca un robot si sa te simti asa, parca fara vlaga dar mai stiu ca e o perioada care va trece cu siguranta si vei vedea ca va fii totul bine. Daca am putea face ca timpul sa treaca mai repede in unele privinte si sa ne vedem mai repede visele cu ochii, ce bine ar fii...asa ca te tin de mana, impreuna cu fetele minunate de aici, sa-ti regasesti puterea. Bafta multa la medic, de nenumarate ori, in jocul vietii, ultima carte e cea castigatoare, tin pumnii si ma sa fie la tine cartea asta.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Dragele mele, eu ma retrag, dar promit ca voi reveni maine, cu forte noi. Noapte buna si sa aveti o saptamana buna, linistita si minunata!
Va si va pe toate-toate.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

irinel, nu se scapa asa usor de un pepsi!nu renuntam eu asa usor, imi sinteti tare dragi, liana e bine am vorbit azi cu ea, doar ca ia o pauza si ea

irda, felicitari ptr fetita, din suflet. si eu am avut durerile de care spui la david si mult mai devreme, cica se pregateste corpul, si asa sint latite de la primu, de aia doare mai devreme. v-ati gindit la nume? de ce vei face cezariana?

lau, ma bucur ca ai net, am petrecut tare bine, am fost la restaurantul nostru preferat si apoi la un film tare bun recomandat de andreea(merci) si stii ceva.....as fi crezut ca simtim asa un fel de usurare, nu stiu cum sa zic, ca mergem fara copii, dar nici bine nu am facut citiva km ca-mi era un dor de ei......am lipsit cam 5 ore in total.

myry, pai bafta la ales mobila atunci, ei lasa ca nu esti inca grea, mai este pina in sapt 39

irlandeza, sint putin racita, dar sintem bine cu totii sarumina de intrebare voi cum sinteti?

idaira, la ce etapa esti?ce faci acuma?

va pup tare fetelor o saptamina usoara sa aveti

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput