FIV 164

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

buna
un nou capitol plin de reusite ne doresc
felicia dadeam raspunsul privind bios in acelas timp
cristinici eu am facut progesteronul la Medlife si am fost f multumita desi in trecut am avut si eu ceva probleme cu aceasta clinica
dar acum nu stiu ce sa zic tu deja l-ai facut asa ca acest sfat nu te mai ajuta prea mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor
Eu sunt Elena am 27 ani si va urmaresc de un an discutiile.
Cand am aflat ca singura sansa de a avea un copil este fertilizarea in vitro am inceput sa caut disperata pe net informatii despre ea.
Asa v-am gasit pe voi si desi nu am indraznit niciodata sa va scriu v-am urmarit cu mult interes.
Am aflat multe lucruri despre fiv si asta ma ajutat
Am inceput tratamentul pt FIV si sunt deja la stimulare.
Stimlarea o fac cu Gonal. Va deranjez cu o intrebare vi s-a intamplat ca atunci cand ati inceput stimularea sa aveti dureri de ovare?
Eu am inceput sa am cand am inceput tratamentul cu diphereline dar am inteles ca e normal sa fii balona si sa te doara putin
Acum imi este teama de aceste dureri de frica sa nu fac hiperstimulare ovariana.
Va rog din suflet spuneti-mi si mie cum se manifesta hiperstimularea ovariana si ce inseamna daca v-ati intalnit cu situatia asta.
Eu am ovarele micro polichistice si mi s-a zis ca sunt predispusa la a face hiperstimulare

Multumesc mult si astept cu interes raspunsul vostru


elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Doris si eu am uter polifibromatos, mi-au spus ca daca nu e in cavitatea uterina(la mine sunt pe peretele uterului) nu e nici o problema poti sa ramai insarcinata eventual in timpul sarcinii poate sa creasca dar se poate duce sarcina pana la capat.
Primul lucru care mi-au facut dupa depistarea fibromului a fost histeroscopia ca sa vada daca nu am si in cavitatea uterina (din fericire nu era)
Deci e foarte important sa faci histeroscopie daca nu ai facut cumva sa stii ca inauntru nu e nici o problema
Si eu am emotii tot timpul din cauza fibromului dar am intrebat pe dr. de 10 ori si cred ca daca ar fi asa grav n-ar mai face Fiv cu uter fibromatos.
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:


kora imi pare rau ca ai fost nevoita sa astepti atat, din pacate stiu cum e, la prima laparo am asteptat pana seara in jur de 20.00 ca apoi sa ma anunte ca voi face peste 2 zile, pt ca ziua urmat era 8 martie si nu operau.
Important este rezultatul, ma bucur ca a iesit bine, poti pasi inainte cu incredere, incet incet incep sa se-nvarte rotitele.
Ma bate gandul sa fac si eu, cu toate ca in rezultatul de laparo scrie printre altele uter normal. As incerca tot cu dr T, face asa ceva? Sti ceva?

zouzou fi binevenita pe meleagurile romanesti si sa-ti priasca plimbarica.

Fetelor chiar daca intru mai rar, va urmaresc si ma gandesc la voi. Va pe toate , BAFTA MULTA si sa ajungem cat mai repde gravidute.
Pt fiecare

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Montytaiana tu ce mai faci??
Cand incepi hai ca tin galerie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

kitta
si pe mine ma bate gandul sa iau maca pentru imbunatatirea calitatii ovocitelor.
simona
si eu am Fsh = 17.Inainte de fiv am facut 2 luni AC cu Marvelon si fsh meu in z 2 a CM a fost de 3.21.Am inceput stimularea din care au rezultat 11 foliculi , 6 ovocite dintre care 4 imature.
Bafta multa !!!
kitty , nusy
fetelor fiti increzatoare in sansele voastre care sunt foarte mari si abia astept sa veniti cu rezultatul pozitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:

Iazmin, ar mai o varianta sa mergi cu metroul pana la statia Aviatorilor (prima dupa Victorie) si de acolo poti lua orice autobuz o statie pana la p-ta Dorobanti. Statia de autobuz este intr-un scuar din care pleaca radial, in ordine, strazile: Ankara, Paris si Roma, tu mergi pe Roma aprox. 5 min si pe dreapta vei gasi clinica intr-o vila moderna.

Am rezultatul de la progesteron si astazi Z 16 este 15.29. Este ok? Abia astept sa vad ce spune maine d-na doctor.

Pupici,
Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Luck iti multumesc si eu imi tin pumnii pentru tine sa ai embrionasi frumosi si lipicosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica33 spune:

marrina
Mi-ai spus cum sa imi activez optiunea mesaje private dar tu nu ai aceasta optiune, nu am reusit sa iti trimit mesajul. Astept sa imi scrii pe mp si poate imi spui si cit costa fiola de menogon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Fetelor,eu nu prea am vesti bune..cred ca imi vine(asa cum s-a intamplat si la primul FIV.tot in z 8 de la ET).Cam de alaltaieri am bufeuri(pe care le am inainte de menstruatie),de ieri ma doare mijlocul iar de azi dimineata ma doare burta ca la ciclu.Am luat No-spa dar tot ma doare..asa ca deja fac drumuri la baie sa vad cand apare(inca nu a venit).In acest caz,din punctul meu de vedere,se va mai darama un "mit".Acela ca iti vine mai devreme daca ai lipsa de progesteron.Desi dr.imi spuseses ca nu-i adevarat,n-o crezusem,dar acum ma voi convinge singura.Caci,de data asta,am facut analiza progesteronului si am chiar prea mult.Iar daca imi vine...e clar ca nu lipsa de progesteron e cauza.

Nusy

Mergi la inceput